R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir duyuru yaptı. Platform üzerinde sürekli olarak değişiklikler yapılmaya başlanmıştı. Şimdi ise köklü bir değişiklik kullanıcılara duyuruldu!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  27.11.2022 20:06 3005 3 dk okuma süresi
  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!
  Son Düzenleme:

  Twitter kısa süre önce ünlü iş adamı Elon Musk tarafından satın alındı. Satın alınma gerçekleşmeden önce bile birçok skandal yaşandı. Platform satın alındıktan sonra da skandallar devam etti. İlk etapta işten çıkarmalar ile dünya gündemi sallandı, sonrasında değişiklikler başladı. Ufak çaplı değişiklikler birbiri ardına kullanıcılara duyuruldu. Duyurulardan sonra değişikliklerin hayata geçmesi de uzun sürmedi. 

  Elon Musk tarafından yapılan son açıklamaya göre bir değişiklik daha olacak. Bu sefer son derece büyük bir değişikliği haber veren Elon Musk, herkesi şaşırttı. Kendi resmi Twitter hesabı üzerinden veriler paylaşan iş adamı, oldukça iddialı konuştu. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu.

  Twitter 2.0

  Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile bazı bilgiler paylaştı. Bu bilgilere göre son zamanlarda platform kullanımı ile ilgili bilgiler öğrenildi. Yapılan paylaşıma göre Twitter kullanıcı girişi, hiç olmadığı kadar yüksek sayılara ulaştı. Elon Musk aynı zamanda platformda geçirilen sürelere dair de bilgiler paylaştı. Sanılanın aksine Twitter kullanıcıları, platformda artık daha fazla zaman harcıyor. 

  Elon Musk’ın paylaşımında aynı zamanda nefret söylemi verileri de yer aldı. Musk’a göre nefret söylemi içeren paylaşımlarda da kayda değer azalmalar yaşandı. Ünlü iş adamı aynı zamanda taklit hesapların da sayısının düştüğünü verilerle ispat etti. Platformu kullanan aktif kullanıcı sayısının 250 milyonu aştığı da yine paylaşımda yer aldı. Anlık aktifliğin ise 8 milyar dakikaya kadar çıktığı bilgisi paylaşıldı. Bu sayı geçen sene Kasım ayına göre %30 daha fazla olarak kayıtlara geçti. 

  Twitter kullanıcı sayısı
  2022 Nisan ayı 229 milyon kullanıcı
  2022 Kasım ayı 250 milyon kullanıcı

  Twitter 2.0 kullanıcılara neler sunacak?

  Twitter 2.0 sürümü ile birlikte farklı özellikler kullanıcıların karşısına çıkacak. Diğer popüler sosyal medya platformlarının sahip olduğu özellikler eklenecek. Bu özelliklere örnek olarak Whatsapp’ta mevcut olan uçtan uca şifreleme özelliği verilmektedir. Bunun yanında platformun reklam algoritmasında da köklü değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler reklamların daha eğlenceli olmasını hedeflemekte. Aynı zamanda kullanıcıların reklamları daha ilgi çekici bulması adına da çalışmalar yapılmakta. 

  Yeni sürümde aynı zamanda harf sınırı kaldırılacak. Böylece insanlar, paylaşımlarında istedikleri kadar uzun paragraflar yazabilecekler. Paylaşım yaparken harf sayısı hesaplaması yapılmasına artık gerek kalmayacak. Bunlara ek olarak Twitter üzerinden paylaşılan video özelliklerinde de değişiklikler yapıldı. Video özelliklerinin genişletilmesi de Elon Musk tarafından duyurulan yenilikler arasında. Bu yenilikler ile birlikte videoların plartforma daha çok hakim olması hedeflendi. 

  Twitter rozetleri 

  Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından beri rozet konusu gündemden düşmedi. Twitter üzerindeki hesapların rozetlerinin ücretli olması tartışmalara yol açmıştı. Birçok insan tarafından eleştirilen bu uygulama süresiz olarak ertelenmişti. Yapılan açıklamalarda 29 Kasım’da rozetlerin ücretli hale geleceği de söylenmişti. Fakat sonrasında bu kararın da iptal edildiği duyuruldu. 

  Son açıklamalarda rozet konusu tekrar gündeme geldi. Elon Musk, yeni bir rozet sistemi hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Rozetlerin renklerine göre ayrılacağı bu sisteme göre rozetler ücretli olacak. Yeni sistemde şirketler altın renkli ve devlet kurumları gri renkli rozet alacaklar. Bireysel hesaplar ise mavi renkli rozetlere sahip olacaklar. Onay rozetleri için Twitter hesapları aylık ücret ödeyecekler. Bu ücret ise şu an için 8 dolar olarak açıklandı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et