R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  Villie Villie 05.08.2022 15:33 1303 1 dk okuma süresi
  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!
  Son Düzenleme:

  Twitter; platformdaki saldırgan, kaba ve hakaret içeren söylemleri azaltmak için daha önce ABD ve Brezilya’da reply prompts adı verilen özelliği tanıtmıştı. Türkiye için de bir süredir test aşamasında olan özellik, nihayet kullanıma açıldı. 

  Şirket yaptığı açıklamada, Twitter’ı daha medeni bir hale getirmek ve platformdaki konuşma sağlığını düzeltmek için bu projenin yapıldığını ve kademeli olarak tüm ülkelere ekleneceğini belirtti. Amerika ve Brezilya’da hali hazırda kullanılan bu sistem, geldiği günden beri agresif ve hakaret içeren konuşmaların ABD’de yüzde 30, Brezilya’da ise %47 oranında azalmasını sağlamıştı.

  Twitter Yanıt İstemleri Özelliği Nedir?

  Bu özellik sayesinde, agresif ve kaba dil içeren tweet atmaya çalışıldığında bu, Twitter tarafından otomatik olarak algılanacak ve kullanıcının karşısına Tweeti paylaşmadan önce ifadelerini gözden geçirmek ister misin? şeklinde bir uyarı mesajı çıkacak. Uyarı mesajını gören kullanıcı, tweeti isterlerse düzenleyebilecek, silebilecek ya da doğrudan yayınlayabilecek.

  Ülkemizde de Twitter kullanırken sıkça kaba ve agresif bir tutumla yazılmış ifadeleri görebiliyoruz. Şirket, getirdiği bu özellik ile Twitter Türkiye’de de kaba tutumların bir nebze de olsa önüne geçmeyi amaçlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  Twitter iPhone Kullanıcılarını Üzen Güncelleme Yayınlıyor

  Twitter, iPhone kullanıcılarını üzecek bir güncellemeye yer veriyor. Yayınlanacak güncellemeyle beraber artık 'iPhone tarafından gönderildi' etiketi olmayacak.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi. Musk, umduğunu bulamadığını ve gelirlerin düşük olduğunu duyurdu.

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et