R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Internet Explorer'da Şok Hamle! Ortadan Kalkmayı Reddediyor

  Internet Explorer Windows 11 işletim sistemli cihazlarda yeniden varsayılan tarayıcı olarak görüldü.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  05.08.2022 15:34 1603 2 dk okuma süresi
  Internet Explorer'da Şok Hamle! Ortadan Kalkmayı Reddediyor
  Son Düzenleme:

  Internet Explorer Windows 11 ile Geri Geldi!

  Microsoft tarafından tamamen ortadan kaldırıldığı ifade edilen Internet Expolrer, Windows 11 sürümü ile cihazlara geri geldi.

  İnternet tarayıcıları içerisinde Microsoft'un geliştirdiği en eski tarayıcılardan olan Internet Explorer, Windows 11 sürümü ile geri geldi. Ortadan kaldırıldığı ifade edilmesine rağmen uygulamanın yeniden yeni sürümde ortaya çıkması kullanıcıları şaşırttı. Internet Explorer, Microsoft'un isteği ile uzun bir süre kullanıldıktan sonra kaldırılmıştı. Bunun yerine Microsoft Edge yeni güncellemeler ile tarayıcı olarak cihazlarda yerini almaya başlamıştı.

  Son Microsoft sürümü içerisinde yeniden yer alan Internet Explorer için Microsoft bir nevi özgürce çalışma izni verdi denilebilir. Eski kodu yazılarak uygulama açılmasa da ikon olarak var olması ve halen kullanılıyor olması kullanıcıların dikkatinden kaçmadı. Yaklaşık 20 yıldır pek çok kullanıcının tarayıcı tercihi olan Internet Explorer geçtiğimiz aylarda artık tamamen ortadan kaldırılmıştı. Bu durum, bundan sonra uygulamanın herhangi bir şekilde çalışmayacak olması şeklinde değerlendirilmişti. Ancak Windows 11 sürümü ile uygulama yeniden varsayılan tarayıcı olarak ortaya çıktı.

  Internet Explorer'a Ne Olacak?

  Windows 11 işletim sistemi geçerli olan tarayıcılarda Internet Explorer olarak görünen ikon, üzerine tıkladığınız zaman sizi doğrudan Microsoft Edge'e yönlendiriyor. Bu da aslında uygulamanın tamamen ortadan kalktığını ancak farklı bir kod üzerinden halen erişilebilir bir durumu olmadığı ortaya koyuyor. Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre ise Internet Explorer tamamen ortadan kalktı. Ancak 2022 işletim sistemine sahip olan cihazlarda uygulamanın bu şekilde bazı kalıntıları gözlenebiliyor. 

  Başlat menüsü içerisinde "Internet seçenekleri" sekmesinden ulaşılabilen tarayıcı halen çalışır halde. Bu durumun anormal bir şekilde işliyor olması, Windows kullanıcılarının kafasında bir soru işareti getirse de halen kullanmak isteyenler için mutlu edici bir sonuç.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone'dan Android'e Geçiş Artık Daha Kolay Olacak: Apple'dan Kullanıcı Dostu Hamle!

  Apple, iPhone'dan Android'e geçişi kolaylaştırarak Avrupa'daki kullanıcılara esneklik ve rahatlık sunacak.

  Threads'daki Kapatma Sorunu Ortadan Kalkıyor

  Threads hesap kapatma sorunu ortadan kalkıyor. Artık kullanıcılar, kolaylıkla hesaplarını kapatabilecekler!

  BHA 1765

  Twitter, AB'nin Dezenformasyonla Mücadele Kurallarını Reddediyor!

  Twitter, AB'nin dezenformasyonu tespit etme ve önleme çabalarına destek veren gönüllü mücadele kurallarını sürdürmeyi düşünmüyor.

  Sahibinden.com Kullanıcılarına Siber Saldırı Şoku: Binlerce Kişinin Verileri Sızdı!

  Son günlerde siber saldırılar ve kişisel veri ihlalleri konusunda haberler artmakta. Türkiye'nin önde gelen platformlarından sahibinden.com da bu saldırılardan nasibini aldı.

  Internet Explorer'da Şok Hamle! Ortadan Kalkmayı Reddediyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et