R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Twitter'ı satın almak isterken vazgeçen ve platformla davalık olan Elon Musk tepkileri üzerine çekmişti. Süreç devam ederken milyarder iş insanının avukatlarından ilk hamle geldi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  31.07.2022 15:54 2071 2 dk okuma süresi
  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk son dönemlerde Twitter ile yaşadığı anlaşmazlık ile gündeme geliyor. Twitter’ı satın almak isteyen ancak süreç devam ederken vazgeçen milyarder iş insanına karşı Twitter bir sava açmış ve yargı sürecini başlamıştı. Bunun ardından Elon Musk’ta karşı dava ile sürece destek vermişti

  Elon Musk ile Twitter arasındaki gerilim hız kesmeden devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. Milyarder iş insanının avukatları tarafından süreç hakkında bir süredir beklenen ilk hamle geldi. 

  Elon Musk’ın avukatları harekete geçti

  Uzun bir zaman sonra Elon Musk’ın avukatları harekete geçti. Yargılama süreci “Delaware Mahkemesinde” devam ediyordu. Twitter’ın ön yargılama sürecine uygun davranmadığını ifade ederek avukatları tarafından hazırlanmış bir mektup gönderildi. Davanın ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Gönderilen mektuba göre 17 Ekim tarihinde duruşmanın başlamasının talep edildiği öğrenildi. 

  Twitter davası ne zaman görülecek?

  Twitter davasının ne zaman görülmeye başlayacağı merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz hafta gelen bilgilere göre ekim ayında duruşmanın görülmeye başlanması planlanıyordu ancak sonrasında Twitter yönetimi duruma karşı çıktı. Ortaya çıkan haberlerin, şirkete ve platforma zarar verdiğini ve bir an önce çözülmesi gerektiğini savundu. 

  Elon Musk’un avukatları ise davayı ileri bir tarihe ertelemek istediklerini dile getirdiler. Yaptıkları önerilere göre davanın gelecek yılın başında görülmesini ve bu tarihe kadar geniş bir zaman çizelgesi oluşturulmasını talep ettiler. Gelen son bilgilere göre dava için Ekim ayında karar kılındı. Taraflara belirlenen tarih çerçevesinde gerekli hazırlıklara başlamaları önerildi.

  Elon Musk’ın avukatları bu süreç içerisinde bazı sorunları masaya yatırdı. Twitter platformunun “zaman konusunda esnek davranmaması” da bu sorunlar arasında yer alıyor. Twitter tarafından "verilmesi kolay olan belgelerin verilmediği" ifade ediliyor. Twitter’ın son olarak normal akışa uygun olan verileri üretmeyerek ekiple paylaşmak istememesi konuşulanlar arasında yer alıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 İlk Defa Görüntülendi: İşte Yeni Tasarımı!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın canlı görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarımı, daha kompakt yapısı ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et