R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Twitter'ı satın almak isterken vazgeçen ve platformla davalık olan Elon Musk tepkileri üzerine çekmişti. Süreç devam ederken milyarder iş insanının avukatlarından ilk hamle geldi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  31.07.2022 15:54 2038 2 dk okuma süresi
  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk son dönemlerde Twitter ile yaşadığı anlaşmazlık ile gündeme geliyor. Twitter’ı satın almak isteyen ancak süreç devam ederken vazgeçen milyarder iş insanına karşı Twitter bir sava açmış ve yargı sürecini başlamıştı. Bunun ardından Elon Musk’ta karşı dava ile sürece destek vermişti

  Elon Musk ile Twitter arasındaki gerilim hız kesmeden devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. Milyarder iş insanının avukatları tarafından süreç hakkında bir süredir beklenen ilk hamle geldi. 

  Elon Musk’ın avukatları harekete geçti

  Uzun bir zaman sonra Elon Musk’ın avukatları harekete geçti. Yargılama süreci “Delaware Mahkemesinde” devam ediyordu. Twitter’ın ön yargılama sürecine uygun davranmadığını ifade ederek avukatları tarafından hazırlanmış bir mektup gönderildi. Davanın ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Gönderilen mektuba göre 17 Ekim tarihinde duruşmanın başlamasının talep edildiği öğrenildi. 

  Twitter davası ne zaman görülecek?

  Twitter davasının ne zaman görülmeye başlayacağı merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz hafta gelen bilgilere göre ekim ayında duruşmanın görülmeye başlanması planlanıyordu ancak sonrasında Twitter yönetimi duruma karşı çıktı. Ortaya çıkan haberlerin, şirkete ve platforma zarar verdiğini ve bir an önce çözülmesi gerektiğini savundu. 

  Elon Musk’un avukatları ise davayı ileri bir tarihe ertelemek istediklerini dile getirdiler. Yaptıkları önerilere göre davanın gelecek yılın başında görülmesini ve bu tarihe kadar geniş bir zaman çizelgesi oluşturulmasını talep ettiler. Gelen son bilgilere göre dava için Ekim ayında karar kılındı. Taraflara belirlenen tarih çerçevesinde gerekli hazırlıklara başlamaları önerildi.

  Elon Musk’ın avukatları bu süreç içerisinde bazı sorunları masaya yatırdı. Twitter platformunun “zaman konusunda esnek davranmaması” da bu sorunlar arasında yer alıyor. Twitter tarafından "verilmesi kolay olan belgelerin verilmediği" ifade ediliyor. Twitter’ın son olarak normal akışa uygun olan verileri üretmeyerek ekiple paylaşmak istememesi konuşulanlar arasında yer alıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Nvidia’dan Dev Hamle: 18.4 Exaflops Gücünde Yeni Süper Bilgisayarını Tanıttı!

  Nvidia'nın yeni Eos süper bilgisayarı, 18,4 exaflops gücünde yapay zeka uygulamalarını hızlandırarak teknolojiye yeni bir soluk getiriyor.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et