R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter'da Bir İlk: Twitter Circle Dönemi Başlıyor!

  Twitter yeni güncellemesi olan Twitter Circle hakkında ilk kez açıklam yaptı. Kullanıcılar için sosyal medya platformunda yepyeni bir dönem başlıyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  01.09.2022 00:00 2227 2 dk okuma süresi
  Twitter'da Bir İlk: Twitter Circle Dönemi Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter uzun zamandır kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sosyal medya platformları arasında ön plana çıkmak için harekete geçmeye devam ediyor. Arka arkaya yayınladığı güncellemeler dikkat çekerken, geçtiğimiz yıl üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği sonunda açıkladı. Twitter yeni dönemde belirli takipçi gruplarına özel olarak tweet atma özelliğini gündeme taşıyor. Yeni güncellemenin ismi ise Twitter Circle oldu. Yeni özellik yeni dönemde kullanıcıların herkesin görebileceği tweetler atmak istemediği zaman gönderilerini gizlemelerini sağlayacak. 

  Twitter Circle ne işe yarayacak?

  Yeni güncellemenin ismi Twitter Circle olarak açıklandı. Bu özellik ile birlikte belirlenen bazı kullanıcılara özel olarak paylaşımlar yapılabilecek. Böylece yapmış olduğunuz paylaşımları başka kullanıcılar göremeyecek. Kullanıcılar kendi gruplarını hazırlayabilecek ve bu gruplar 150 kişiye kadar yükseltilebilecek. Belirlenen grupların dışındaki kişiler ise bu gönderileri göremeyecekler. 

  Özel gönderiler hazırlanabilecek 

  Her sosyal medya kullanıcısının farklı alışkanlıkları olabiliyor. İlgi alanları, kişilerin görme istediği sohbetler ve paylaşımlar birbirinden farklı olduğu için yeni güncelleme, herkesin ilgi alanlarına göre bir ana sayfanın oluşmasına neden olabilecek. Finans ve spor gibi konular kişilerin ilgi alanlarına göre ayrılabilecek. Her takipçi her gönderiyi göremeyecek. Genellikle paylaşımlarını herkesin görmesini istemeyen kullanıcılar hesaplarını kilitli tutmayı tercih ediyorlardı. 

  Twitter’da gündeme gelen bu özelliğin Telegram için de yeni bir özelliğin gündeme gelmesini sağlayacağı düşünülüyor. Telegram’da kullanıcılar gelecek dönemde VIP grup oluşturmak için hazırlık yapabilecekler. Twitter Circle güncellemesi şimdilerde belirli kullanıcılar üzerinde test edilmeye devam ediyor ancak yıl içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Twitter'da Bir İlk: Twitter Circle Dönemi Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et