R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Musk'ın Kardeşiyle Konuşmaları Ortaya Çıktı: Blockchain Tabanlı Bir Twitter Hayal Edin!

  Elon Musk ve kardeşi Kimbal Musk arasındaki konuşmalar davadaki keşif süreciyle birlikte ortaya çıktı. Açıklanan bilgilere göre Musk, Twitter’ı blockchain altyapısıyla ücretli hale getirmek istiyormuş.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  02.10.2022 17:53 3295 2 dk okuma süresi
  Musk'ın Kardeşiyle Konuşmaları Ortaya Çıktı: Blockchain Tabanlı Bir Twitter Hayal Edin!
  Son Düzenleme:

  Bir süredir Twitter’ı satın alacağı haberleriyle gündemi meşgul eden Elon Musk, yine sosyal medyanın ilgi odağı olmayı başardı. Twitter ile dava süreci devam eden Musk'ın, kardeşi Kimbal Musk ile arasında geçen konuşmalar halka sunuldu. Açıklanan bilgilere göre Musk’ın Twitter üzerine ‘fantastik’ fikirleri varmış.  

  Dava dosyaları halka açıldı

  Geçtiğimiz Nisan ayında Elon Musk, 44 milyar dolara Twitter’ı satın almak için teklif sunmuştu. Ancak Twitter’daki bot hesapları gerekçe göstererek satın alma teklifini askıya aldı. Daha sonra da anlaşmayı iptal etmişti.  Bunun üzerine de Twitter'a yeterince şeffaf olmadığı gerekçesiyle dava açmıştı. 

  Söz konusu tüm bu konuşmalar ise Twitter ile Elon Musk arasında devam eden davada ortaya çıktı. Davadaki keşif süreci devam ederken açıklanan bilgiler oldukça etkileyici! Buna göre Musk, Twitter’ı nasıl bir platform haline getirmek istediğini kardeşine anlatmış.  

  Bilgilere göre Musk, 10 Nisan'da Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacağını kardeşine mesaj atmış. Mesajında da 'bence blockchain'e dayalı ve ödeme sistemi içeren yeni bir sosyal medya şirketine ihtiyaç var' ifadelerini kullanmış. 

  Tüm bu mesajları attıktan ve kardeşiyle de fikirlerini paylaştıktan günler sonra ise Twitter'ı satın alma teklifini sunmuş. Yani, başından beri Musk, Twitter'ı bambaşka bir platform haline getirmeyi planlıyormuş. 

  Blockchain tabanlı bir Twitter hayal edin!  

  Davadan açıklanan bilgilere göre Musk, blockchain tabanlı bir sosyal medya platformu kurmak istiyormuş. Kardeşine söylediklerine göre Twitter’ı hem ödeme hem de kısa metinler paylaşılabilen bir platform haline getirmeyi planlıyormuş. 

  Ayrıca, mesajı bir zincire kaydetmek için küçük miktarda da olsa alınan ödemelerin ise spam veya bot hesapları ortadan kaldıracağını yazmış.  

  0.1 DOGE karşılığında Tweet veya Retweet 

  Musk’ın bahsettiği bu blockchain altyapılı Twitter projesi, az da olsa kullanıcıların ödeme yapmasını gerektiriyor. Bu ödemeler sayesinde de hesabın gerçek bir kişiye bağlı olması gerekeceğinden bot/spam hesap problemi çözülmüş olacak.

  Kardeşiyle konuşmalarında küçük bir hesaplama yapan Musk, sevdalısı olduğu Dogecoin’den de bahsetmiş. Dogecoin üzerinden Twitter ücret hesaplaması yapan Musk, Tweet veya Retweet başına 0.1 DOGE ödemenin uygun olabileceğini söylemiş.  

  Bu hayalin gerçekleşebilme ihtimali, kullanıcıların Tweet veya Retweet için herhangi bir ödeme yapma fikrine nasıl bakacağıyla doğrudan alakalı. Çünkü birçok kullanıcı, sosyal medyayı ücretsiz haliyle seviyor. Her ne kadar bu yöntem bot ve spam hesapların önüne geçecek olsa da kabul görme ihtimali şimdilik oldukça belirsiz.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  Samsung Galaxy Ring'in Şarj Kutusu Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı!

  Samsung Galaxy Ring'in şarj kutusu ortaya çıktı. Şubat ayında tanıtılan cihaz, yakında piyasaya sürülecek ve 300-350 dolar arasında fiyatla satışa sunulacak.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Musk'ın Kardeşiyle Konuşmaları Ortaya Çıktı: Blockchain Tabanlı Bir Twitter Hayal Edin!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et