R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!

  Bir süredir gündemde yer alan HBO Max lisans iddiaları sonunda doğrulandı. WarnerMedia’nın abonelik tabanlı video platformu HBO Max, Türkiye’de yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  02.10.2022 16:57 3494 2 dk okuma süresi
  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video platformlarının çoğaldığı bugünlerde Türkiye’de de bu alanda hareketlilik başlamıştı. Peşi sıra gelen yeni video platformlarının arasına dün HBO Max da katıldı.  

  Tüm dünyada en popüler dizilerin yayımlandığı HBO Max’ın bir süredir Türkiye’de faaliyet göstereceği iddiaları gündemde yer alıyordu. Bir süredir sadece ‘iddia’ olarak duyulan HBO Max haberleri, sonunda doğrulandı.  

  Netflix, BluTV, Amazon Prime Video ya da Exxen gibi platformların yani sıra HBO Max da artık Türkiye’de yayın yapacak. 

  Gereken tüm izinler alındı  

  HBO Max, yayımlanan haberlere göre RTÜK’ten gereken izinleri içeren lisansı aldı. Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanan HBO Max iddilarını RTÜK Başkanı doğruladı.  

  Abonelik ücretleri indirimli olacak 

  Öte yandan HBO Max, geçtiğimiz günlerde yıllık abonelik fiyatlarıyla ilgili de müjdeli bir haber daha duyurmuştu. Video platformu, yaptığı tasarruflarla birlikte abonelik fiyatlarını yeniledi. Platforma yeni katılan veya geri dönüş yapan kullanıcılarının abonelik fiyatının %30 indirimli olacağını açıkladı.  

  Gerçekleşen bu indirimin sebebi ise platformdaki abone kaybıydı. Platform, tasarruf etmek için birçok filmi, şovu ya da diziyi çıkarmıştı. Ancak bu durum, abone kaybına sebep olduğu için bazı yenilikler yapılması gerekiyordu. Bunun üzerine gelen indirim haberi ise şimdilik tekrar ilgiyi üzerinde toplamasını sağlamış gibi görünüyor.  

  Türkiye’deki fiyatlar için şimdilik net bir veri yok. Yakın zamanda Türkiye’deki yayın hayatına başladıktan sonra fiyatların belli olması bekleniyor.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  İnternet Tarihinin En Büyük Şifre Veritabanı Yayınlandı: Tam 10 Milyar Şifre!

  İnternet tarihinin en büyük şifre sızıntısı yapıldı. Tam 10 milyar şifre içeren "rockyou2024.txt" isimli dosya yayınlandı.

  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et