R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!

  Bir süredir gündemde yer alan HBO Max lisans iddiaları sonunda doğrulandı. WarnerMedia’nın abonelik tabanlı video platformu HBO Max, Türkiye’de yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor.

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 02.10.2022 16:57 1952 2 dk okuma süresi
  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!
  Son Düzenleme:

  Çevrimiçi video platformlarının çoğaldığı bugünlerde Türkiye’de de bu alanda hareketlilik başlamıştı. Peşi sıra gelen yeni video platformlarının arasına dün HBO Max da katıldı.  

  Tüm dünyada en popüler dizilerin yayımlandığı HBO Max’ın bir süredir Türkiye’de faaliyet göstereceği iddiaları gündemde yer alıyordu. Bir süredir sadece ‘iddia’ olarak duyulan HBO Max haberleri, sonunda doğrulandı.  

  Netflix, BluTV, Amazon Prime Video ya da Exxen gibi platformların yani sıra HBO Max da artık Türkiye’de yayın yapacak. 

  Gereken tüm izinler alındı  

  HBO Max, yayımlanan haberlere göre RTÜK’ten gereken izinleri içeren lisansı aldı. Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanan HBO Max iddilarını RTÜK Başkanı doğruladı.  

  Abonelik ücretleri indirimli olacak 

  Öte yandan HBO Max, geçtiğimiz günlerde yıllık abonelik fiyatlarıyla ilgili de müjdeli bir haber daha duyurmuştu. Video platformu, yaptığı tasarruflarla birlikte abonelik fiyatlarını yeniledi. Platforma yeni katılan veya geri dönüş yapan kullanıcılarının abonelik fiyatının %30 indirimli olacağını açıkladı.  

  Gerçekleşen bu indirimin sebebi ise platformdaki abone kaybıydı. Platform, tasarruf etmek için birçok filmi, şovu ya da diziyi çıkarmıştı. Ancak bu durum, abone kaybına sebep olduğu için bazı yenilikler yapılması gerekiyordu. Bunun üzerine gelen indirim haberi ise şimdilik tekrar ilgiyi üzerinde toplamasını sağlamış gibi görünüyor.  

  Türkiye’deki fiyatlar için şimdilik net bir veri yok. Yakın zamanda Türkiye’deki yayın hayatına başladıktan sonra fiyatların belli olması bekleniyor.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  İddialar Doğrulandı: HBO Max, Türkiye’de Yayın Yapmak İçin Gereken RTÜK İznini Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et