R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Twitter Teklifini Tekrarladı!

  Milyarder işadamı Elon Musk ile Twitter arasındaki anlaşmazlık arasında şok eden gelişme yaşandı. Twitter’ı satın alım süreci mahkemeye taşınmıştı. Ekim ayı içerisinde başlayacak mahkeme öncesinde Elon Musk’tan yeni bir hamle geldi. Mahkemenin başlamasına az bir süre kala Elon Musk, Twitter ile görüşmelere tekrar başladı. İşte son gelişmeler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  05.10.2022 15:48 3329 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Twitter Teklifini Tekrarladı!
  Son Düzenleme:

  Geçen yıldan beri milyarder işadamı Elon Musk’ ın Twitter’ı satın alması gündemden düşmedi. Oldukça sancılı bir sürece dönüşen satın alım süreci mahkemeye uzanmıştı. “SpaceX” ve “Tesla” şirketlerinin CEO’su Musk, 2022 Mart ayında ilk hamlesini yapmıştı. Twitter’ı komple satın almak isteyen Musk, ilk olarak hisse satın alımı gerçekleştirmişti.

  Elon Musk, Twitter için komple satın alım bedeli olarak  yaklaşık 44 Milyar Dolar teklif vermişti. Twitter yönetimi ile sürdürülen görüşmelerde anlaşma da sağlanmıştı. Ancak Musk, bir süre sonra sosyal medya platformundaki “bot hesapları(gerçek olmayan)” bahane etmişti. Daha sonrada teklifini geri çekmişti. Ancak bu süreç Twitter hisselerinde değer kayıplarına neden olmuştu. Yaşanan sürecin ardından Twitter yönetimi, Musk’a karşı dava açma kararı almıştı.

  Twitter Satın Alım Görüşmeleri Tekrar Başlıyor

  Elon Musk

  Twitter’ı satın almayı çok isteyen Elon Musk, şaşırtan hamlelerde bulunmuştu. Öyle ki en önemli şirketlerinden olan Tesla’da hisse satışı yapmıştı. Hatta söz konusu hisse satışı %9.2’yi bulmuştu. Buradan sağladığı kaynak ile de Twitter’ı komple satın almak için teklifini iletmişti. Teklifte Twitter hissesi başına “54.20 Dolar” ödemeyi teklif etti. Böylelikle 43.4 Milyar Dolarlık bir ücretle, tüm hisselerin sahibi olmaya çalışmıştı.

  Teklifin geri çekilmesiyle birlikte sancılı bir sürece gören satın alım, mahkemeye taşınmıştı. 2022 Ekim ayı için mahkeme tarafından tarih verilmişti. Ekim ayına girilen bugünlerde mahkemeye çok az bir süre kalmıştı. Ancak Elon Musk, herkesi şaşırtan bir karara imza attı. Musk, Twitter satın alımı için teklif yaptığı dönemdeki görüşmelerin tekrar başlamasını istedi.

  Ortaya çıkan bilgilere göre milyarder işadamı Twitter hisselerine “54.20 Dolar” ödemeyi yeniden teklif etti. Söz konusu gelişmenin ardından Twitter hisse işlemleri “deaktif(kapalı)” konuma getirildi. Bir süre sonra yeniden açılan Twitter hissesi işlemlerinde %22 oranında bir değer artışı görüldü. Böylelikle güncel Twitter hisse değeri 50 Dolar bandına ulaştı.

  Musk tarafından gerçekleştirilen bu yeni hamlenin nedeni ise henüz ortaya çıkmadı. Ancak son gelişmeler Twitter hisselerinde değer artışı sağladı. 17.10.2022 tarihinde başlayacak mahkeme öncesinde taraflar arasında bir anlaşma sağlanma ihtimali doğdu. Yine de Musk’ın iddia ettiği “bot hesap” konusu muallakta kalmaya devam ediyor.

  Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ilgili olarak sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  X'ten (Twitter) Yenilikçi Adım: Android İçin Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi!

  X, Android için görüntülü ve sesli arama özelliğini tanıttı. Premium aboneler için kullanılabilir bu yenilik, platformun genişleyen işlevselliğini gösteriyor.

  Elon Musk Twitter Teklifini Tekrarladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et