R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'un Netflix'i Satın Alacağı Tahmin Ediliyor!

  Dünyaca ünlü teknoloji markası Microsoft Netflix markasını satın alma kararı verebilir. Bu iddiayı ortaya atan kurum Reuters oldu. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  22.12.2022 16:04 1256 2 dk okuma süresi
  Microsoft'un Netflix'i Satın Alacağı Tahmin Ediliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, son yıllarda attığı ciddi adımlar ile bilinmekte. Özellikle oyun sektöründe öne çıkan marka, bu alanda ciddi yeniliklere imza attı. Örneğin firmanın en büyük yeniliklerinden birisi Minecraft oyununu satın almasıydı. Bunun yanı sıra Activision Blizzard satın alımı da önemli adımlardan birisi olmuştu. Şimdi de Microsoft’un Netflix markasını satın alacağı iddiaları gündeme oturdu.

  Microsoft Netflix firmasıyla anlaşma yapabilir

  Reuters tarafından yapılan açıklamaya göre yeni bir satın alım konuşuluyor. Buna göre teknoloji devi Microsoft, yayın platformu Netflix’i satın alabilir. Bununla beraber satın alım için konuşulan miktar 190 milyar dolar olarak açıklandı.

  Reuters, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’nın büyük hedeflere koştuğunu belirtiyor. Bu hedefler doğrultusunda Nadella, Netflix’in alınması gerektiğini düşünüyor. Henüz doğrulanmayan bu bilgiye göre Netflix, 2023’ün ilk yarısında satın alınacak.

  Microsoft Netflix anlaşması ile ilgili öne çıkan diğer bilgi satın alımın onaylanması. Reuters, Netflix ile FTC ve AB arasındaki yakınlığı dile getiriyor. Bu durum, satın alım işleminin hızlı bir şekilde onaylanacağı anlamına gelmekte.

  Netflix, son zamanlarda skandallarla gündeme oturmuştu. Bunlardan birisi hesapların daha kısıtlı hale getirilmesiydi. Bu gibi güncellemeler sebebiyle Netflix’in izleyici sayısında bir miktar düşüş gerçekleşmişti. Bununla beraber yakın zamanda ise Netflix’in reklamlı aboneliğinin çıkacağı da konuşuldu. Bunun için Microsoft ile anlaşıldığı dile getiriliyor.

  Firma, daha önce pek çok büyük yatırım yaptı

  Microsoft Netflix olayı dışında bu zamana kadarki büyük davranışları ile de biliniyor. Bunlardan birisi 2022 yılının başında Activision Blizzard satın alımı. 

  68.7 milyar dolara satın alınan oyun firması, Microsoft’un bünyesine geçmiş oldu. Firma, daha önce de pek çok oyun markasını satın almıştı. Bunlardan birisi 2020 yılında satın alınan Bethesda Softworks olmuştu. Markanın attığı bu adımlarla amacının Xbox hizmetleri ile beraber yükselmesi olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Sony, Microsoft’un eğlence sektöründeki etkili rakiplerinden birisi.

  Firmanın yaptığı önemli satın alımlardan birisi İsveç kökenli Mojang şirketi. Mojang, Minecraft oyununun yer aldığı firma. Microsoft, bu şirketi 2.5 milyar dolara satın alarak günümüzde daha yüksek değere çıkardı. Şu anda Minecraft, en çok oynanan oyunlar arasında bulunuyor.

  Şirket, Microsoft Netflix iddialarının dışında resmî olarak birçok firmayla da sözleşme yapmıştı. Bunlar arasında Nokia ve LinkedIn gibi çeşitli markalar da bulunmakta. Microsoft, teknoloji dünyasında hızlı bir şekilde ilerleyerek kendi markasını güçlendirmeye çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 Notepad Sekme Özelliği Test Ediliyor!

  Windows 11 uygulaması olan Notepad sekme özelliği ile birlikte kullanıcılarına büyük faydalar sunacak. Yenilik, test aşamasına girdi.

  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!

  ChatGPT, Microsoft'un bulut hizmetinde yer almaya başlayacak. Henüz çıkış tarihi bilinmese de iddialara göre kısa sürede içinde resmi açıklama gelecek!

  Microsoft'un Netflix'i Satın Alacağı Tahmin Ediliyor!

  Teknoloji devi Microsoft, her an Netflix'i satın alabilir. Henüz resmi açıklama olmasa da iddialara göre şirket, Netflix'i 2023'ün ilk yarısında satın alacak!

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  Microsoft'un Netflix'i Satın Alacağı Tahmin Ediliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et