R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı. iPod touch (7. nesil) nasıl alınır? iPod Touch erişimi tamamen bitirildi.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  26.05.2022 13:00 1634 2 dk okuma süresi
  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı
  Son Düzenleme:

  Üretimin sona erdiğini ve tükenene kadar satılacağını duyurduktan sonra, iPod touch (7. nesil) Apple'ın web sitesinden kaldırıldı ve artık çevrim içi olarak sipariş edilemiyor. 

  Apple, iki hafta önce klasik medya oynatıcısının durdurulduğunu duyurduktan sonra, resmi iPod touch sayfasını birkaç ülkede web sitesinden kaldırmaya başladı. Cihazın Türkiye'de de stokları tamamen tükettiğini hatırlamakta fayda var.

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı

  Ürün sayfasına artık Türkiye, Brezilya, Almanya, Belçika, Kanada, Güney Kore, İspanya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Singapur, İsveç, İsviçre gibi ülkelerde erişilemiyor. ABD'de de stokları tüketmiş olmasına rağmen, iPod touch'ı Amerikan web sitesinde bulmak hala mümkün.

  Diğer şeylerin yanı sıra AppleCare Koruma Planını satın almanın hala mümkün olduğu bölgelerde iPod touch sayfasına eski URL'si veya bir Google araması yoluyla erişmeye çalışırken, Apple web sitesi kullanıcıyı doğrudan destek sayfasına yönlendirir (iPod touch web sayfasına tıklandığında, “apple.com/tr/ipod-touch” yerine iPod touch destek sayfasına yönlendiriyor).

  Yedinci nesil iPod touch ilk olarak 2019'da piyasaya sürüldü ve temelde önceki iki yinelemesiyle aynı tasarımı korudu, ancak A10 Fusion çipinin eklenmesiyle geldi. O zamandan beri, cihaz şirket tarafından "unutuldu" ve hatta bir güncellemeden sonra Apple Store Online'da gizlendi.

  Daha önce Apple, iPod touch (7. nesil) üretimine son vereceğini ve tükenene kadar satacağını duyurarak 20 yıllık iPod efsanesinin defterini kapattı. 26 Mayıs tarihiyle iPod touch (7. nesil) Apple web sayfasından kaldırıldı, Apple Store uygulaması artık müşterilerin çevrim içi sipariş vermesini mümkün kılmıyor. 

  iPod touch (7. nesil) nasıl alınır?

  Ancak iPod touch (7. nesil) hala bazı mağazalardan satın alınabilir. Eğer ürün stokta kalmadıysa, Apple iPod üretmeyi bıraktığı için daha fazlasını bulmak mümkün olmayacak.

  iPod touch (7. nesil), Apple'ın 2019'da piyasaya sürdüğü en son iPod modeliydi. iPod touch'ın (7. nesil) sona ermesi, 2001'den günümüze 20 yılı aşkın bir süredir devam eden iPod deneyimini bitiriyor.

  Cihazın resmi sayfasının kaldırılması, 2001 yılında Steve Jobs tarafından tanıtılan iPod tarihindeki son sayfa olarak da kabul edilebilir. Yaklaşık 21 yıllık ömrü boyunca, dünya teknoloji pazarında devrim yarattı ve iPhone'un temellerini attı.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et