R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı. iPod touch (7. nesil) nasıl alınır? iPod Touch erişimi tamamen bitirildi.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  26.05.2022 13:00 1674 2 dk okuma süresi
  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı
  Son Düzenleme:

  Üretimin sona erdiğini ve tükenene kadar satılacağını duyurduktan sonra, iPod touch (7. nesil) Apple'ın web sitesinden kaldırıldı ve artık çevrim içi olarak sipariş edilemiyor. 

  Apple, iki hafta önce klasik medya oynatıcısının durdurulduğunu duyurduktan sonra, resmi iPod touch sayfasını birkaç ülkede web sitesinden kaldırmaya başladı. Cihazın Türkiye'de de stokları tamamen tükettiğini hatırlamakta fayda var.

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı

  Ürün sayfasına artık Türkiye, Brezilya, Almanya, Belçika, Kanada, Güney Kore, İspanya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Singapur, İsveç, İsviçre gibi ülkelerde erişilemiyor. ABD'de de stokları tüketmiş olmasına rağmen, iPod touch'ı Amerikan web sitesinde bulmak hala mümkün.

  Diğer şeylerin yanı sıra AppleCare Koruma Planını satın almanın hala mümkün olduğu bölgelerde iPod touch sayfasına eski URL'si veya bir Google araması yoluyla erişmeye çalışırken, Apple web sitesi kullanıcıyı doğrudan destek sayfasına yönlendirir (iPod touch web sayfasına tıklandığında, “apple.com/tr/ipod-touch” yerine iPod touch destek sayfasına yönlendiriyor).

  Yedinci nesil iPod touch ilk olarak 2019'da piyasaya sürüldü ve temelde önceki iki yinelemesiyle aynı tasarımı korudu, ancak A10 Fusion çipinin eklenmesiyle geldi. O zamandan beri, cihaz şirket tarafından "unutuldu" ve hatta bir güncellemeden sonra Apple Store Online'da gizlendi.

  Daha önce Apple, iPod touch (7. nesil) üretimine son vereceğini ve tükenene kadar satacağını duyurarak 20 yıllık iPod efsanesinin defterini kapattı. 26 Mayıs tarihiyle iPod touch (7. nesil) Apple web sayfasından kaldırıldı, Apple Store uygulaması artık müşterilerin çevrim içi sipariş vermesini mümkün kılmıyor. 

  iPod touch (7. nesil) nasıl alınır?

  Ancak iPod touch (7. nesil) hala bazı mağazalardan satın alınabilir. Eğer ürün stokta kalmadıysa, Apple iPod üretmeyi bıraktığı için daha fazlasını bulmak mümkün olmayacak.

  iPod touch (7. nesil), Apple'ın 2019'da piyasaya sürdüğü en son iPod modeliydi. iPod touch'ın (7. nesil) sona ermesi, 2001'den günümüze 20 yılı aşkın bir süredir devam eden iPod deneyimini bitiriyor.

  Cihazın resmi sayfasının kaldırılması, 2001 yılında Steve Jobs tarafından tanıtılan iPod tarihindeki son sayfa olarak da kabul edilebilir. Yaklaşık 21 yıllık ömrü boyunca, dünya teknoloji pazarında devrim yarattı ve iPhone'un temellerini attı.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple’dan Büyük Sürpriz: ‘Plus’ Serisinin Yerini ‘Slim’ Alabilir!

  Apple, iPhone 17 serisinde "Plus" modelini iptal edebilir ve yerine daha ince ve hafif olan iPhone 17 Slim modelini getirebilir.

  Apple'ın Yeni iPad Modelleri Sızdırıldı: iPad Mini Geliyor!

  Apple, yeni iPad modellerini duyurdu: iPad Mini 7, iPad 11 ve M5 iPad Pro. Bu cihazlar güçlü işlemcileri ve yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Apple, iOS 18 ile RCS Desteğini Kullanıma Sundu: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile RCS mesajlaşma desteğini tanıttı. Bu özellik, yüksek çözünürlüklü medya paylaşımı ve gelişmiş grup sohbetleri sunarak iletişimi zenginleştiriyor.

  Apple Watch Series 10, Tasarım ve Özellikleri ile Merak Uyandırıyor!

  Apple Watch Series 10, daha ince kasa ve daha büyük ekran ile geliyor. Ünlü analist Kuo'ya göre yeni model Eylül ayında iPhone 16 serisiyle tanıtılabilir.

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et