R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı. iPod touch (7. nesil) nasıl alınır? iPod Touch erişimi tamamen bitirildi.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 26.05.2022 13:00 1351 2 dk okuma süresi
  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı
  Son Düzenleme:

  Üretimin sona erdiğini ve tükenene kadar satılacağını duyurduktan sonra, iPod touch (7. nesil) Apple'ın web sitesinden kaldırıldı ve artık çevrim içi olarak sipariş edilemiyor. 

  Apple, iki hafta önce klasik medya oynatıcısının durdurulduğunu duyurduktan sonra, resmi iPod touch sayfasını birkaç ülkede web sitesinden kaldırmaya başladı. Cihazın Türkiye'de de stokları tamamen tükettiğini hatırlamakta fayda var.

  iPod touch (7. nesil), Apple web sayfasından kaldırıldı

  Ürün sayfasına artık Türkiye, Brezilya, Almanya, Belçika, Kanada, Güney Kore, İspanya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Singapur, İsveç, İsviçre gibi ülkelerde erişilemiyor. ABD'de de stokları tüketmiş olmasına rağmen, iPod touch'ı Amerikan web sitesinde bulmak hala mümkün.

  Diğer şeylerin yanı sıra AppleCare Koruma Planını satın almanın hala mümkün olduğu bölgelerde iPod touch sayfasına eski URL'si veya bir Google araması yoluyla erişmeye çalışırken, Apple web sitesi kullanıcıyı doğrudan destek sayfasına yönlendirir (iPod touch web sayfasına tıklandığında, “apple.com/tr/ipod-touch” yerine iPod touch destek sayfasına yönlendiriyor).

  Yedinci nesil iPod touch ilk olarak 2019'da piyasaya sürüldü ve temelde önceki iki yinelemesiyle aynı tasarımı korudu, ancak A10 Fusion çipinin eklenmesiyle geldi. O zamandan beri, cihaz şirket tarafından "unutuldu" ve hatta bir güncellemeden sonra Apple Store Online'da gizlendi.

  Daha önce Apple, iPod touch (7. nesil) üretimine son vereceğini ve tükenene kadar satacağını duyurarak 20 yıllık iPod efsanesinin defterini kapattı. 26 Mayıs tarihiyle iPod touch (7. nesil) Apple web sayfasından kaldırıldı, Apple Store uygulaması artık müşterilerin çevrim içi sipariş vermesini mümkün kılmıyor. 

  iPod touch (7. nesil) nasıl alınır?

  Ancak iPod touch (7. nesil) hala bazı mağazalardan satın alınabilir. Eğer ürün stokta kalmadıysa, Apple iPod üretmeyi bıraktığı için daha fazlasını bulmak mümkün olmayacak.

  iPod touch (7. nesil), Apple'ın 2019'da piyasaya sürdüğü en son iPod modeliydi. iPod touch'ın (7. nesil) sona ermesi, 2001'den günümüze 20 yılı aşkın bir süredir devam eden iPod deneyimini bitiriyor.

  Cihazın resmi sayfasının kaldırılması, 2001 yılında Steve Jobs tarafından tanıtılan iPod tarihindeki son sayfa olarak da kabul edilebilir. Yaklaşık 21 yıllık ömrü boyunca, dünya teknoloji pazarında devrim yarattı ve iPhone'un temellerini attı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu.

  Üretimi Durdurulmuştu: iPod Touch, Apple Sayfasından Kaldırıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et