R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı. iPhone 14 fiyatı, ön kamera yüzünden pahalanacak. Peki iPhone 14 kamerası nasıl olacak?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 25.05.2022 17:08 1293 2 dk okuma süresi
  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı
  Son Düzenleme:

  Apple, iPhone 14'ün daha gelişmiş ön kamerası için üretim ortağını değiştirdi. Raporlar, isimsiz bir Çinli şirket ve her zamanki ortak Japon Sharp yerine LG Innotek'in bileşenlerini tercih edeceğini gösterdi.

  Akıllı telefon parçalarından otomobile kadar tedarik zinciri sıkıntısı, Apple da dahil olmak üzere dünyanın her köşesindeki endüstrileri etkiliyor. 

  Kore'den gelen yakın tarihli son rapor, Apple'ın iPhone 14'ün ön kamerası için sipariş hattını değiştirdiğini gösterdi. Tedarik hattında sorunlar yaşayan Apple, eski iPhone'larda kullanılandan daha pahalı bir çözümü tercih ediyor.

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı

  ET News'e göre, halihazırda Apple için çalışan LG Innotek, başlangıçta Çinli bir şirketle imzalanan sözleşmenin iptal edilmesine yol açtı. Apple'a göre Çinli firmanın ürünü, hem iPhone için gecikmeli hem de oldukça önemli kalite sorunları yaratacaktı.

  Son rapora göre, iPhone'un kamera bölümünün maliyeti genellikle arka optik birimin maliyetinin üçte birini temsil ediyor. Ancak yeni iPhone 14 için bu, üç kat daha pahalı olma noktasına kadar çıkacak.

  Kore'den gelen haber ayrıca LG'nin şu anda “iPhone 14 ön kamerasının seri üretim” sürecine hazırladığını ifade etti. LG Innotek, ön kamera parçalarını Apple'a tedarik eden ilk Güney Koreli üretici olarak öne çıkıyor.

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı

  Ön kamera yüzünden iPhone 14 fiyatı pahalanacak

  Tedarikçi değişikliği, parça fiyatlarını ve doğal olarak iPhone fiyatlarını artıracak. Normal şartlarda ön kamera, arka kameranın yaklaşık üçte biri fiyatına üretilirken, şimdi ise otomatik odaklama gibi özelliklerin eklenmesiyle, kameranın maliyetini yaklaşık üç kat artacak.

  Bu fiyat artışının ne kadarının tüketicilere yansıtılacağını henüz söylemek mümkün değil.

  Japon firma Sharp'ın iPhone 14'ün ön kamera üretiminde boy göstereceğini göz ardı etmeyelim. Ancak LG Innotek'in hem donanım hem de yetenekleriyle birleşecek gibi duruyor. 

  Apple'ın, LG Innotek gibi üçüncü tedarikçilere güvenmek yerine, kameranın optik parçalarını kendi fabrikalarında hazırladığını da belirtelim.

  iPhone 14 kamerası nasıl olacak?

  Geçen Nisan ayında analist Ming-Chi Kuo, ön kamera için bir otomatik odaklamanın ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip bir lensin (ƒ/2.2 yerine ƒ/1.9) güçlendirilmesini hatırlattı. Genel olarak selfie kalitesinde ve özel olarak daha düşük ışık koşullarında bir iyileşme ummak için yeterli.

  iPhone kasası için zaten Apple'la anlaşmalı olan LG Innotek, ön kısım için bileşenler ekleyerek sipariş sayısını arttırabilir.

  Siz iPhone 14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et