R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı. iPhone 14 fiyatı, ön kamera yüzünden pahalanacak. Peki iPhone 14 kamerası nasıl olacak?

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  25.05.2022 17:08 2847 2 dk okuma süresi
  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı
  Son Düzenleme:

  Apple, iPhone 14'ün daha gelişmiş ön kamerası için üretim ortağını değiştirdi. Raporlar, isimsiz bir Çinli şirket ve her zamanki ortak Japon Sharp yerine LG Innotek'in bileşenlerini tercih edeceğini gösterdi.

  Akıllı telefon parçalarından otomobile kadar tedarik zinciri sıkıntısı, Apple da dahil olmak üzere dünyanın her köşesindeki endüstrileri etkiliyor. 

  Kore'den gelen yakın tarihli son rapor, Apple'ın iPhone 14'ün ön kamerası için sipariş hattını değiştirdiğini gösterdi. Tedarik hattında sorunlar yaşayan Apple, eski iPhone'larda kullanılandan daha pahalı bir çözümü tercih ediyor.

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı

  ET News'e göre, halihazırda Apple için çalışan LG Innotek, başlangıçta Çinli bir şirketle imzalanan sözleşmenin iptal edilmesine yol açtı. Apple'a göre Çinli firmanın ürünü, hem iPhone için gecikmeli hem de oldukça önemli kalite sorunları yaratacaktı.

  Son rapora göre, iPhone'un kamera bölümünün maliyeti genellikle arka optik birimin maliyetinin üçte birini temsil ediyor. Ancak yeni iPhone 14 için bu, üç kat daha pahalı olma noktasına kadar çıkacak.

  Kore'den gelen haber ayrıca LG'nin şu anda “iPhone 14 ön kamerasının seri üretim” sürecine hazırladığını ifade etti. LG Innotek, ön kamera parçalarını Apple'a tedarik eden ilk Güney Koreli üretici olarak öne çıkıyor.

  Apple ve LG, iPhone 14 ön kamerası için anlaştı

  Ön kamera yüzünden iPhone 14 fiyatı pahalanacak

  Tedarikçi değişikliği, parça fiyatlarını ve doğal olarak iPhone fiyatlarını artıracak. Normal şartlarda ön kamera, arka kameranın yaklaşık üçte biri fiyatına üretilirken, şimdi ise otomatik odaklama gibi özelliklerin eklenmesiyle, kameranın maliyetini yaklaşık üç kat artacak.

  Bu fiyat artışının ne kadarının tüketicilere yansıtılacağını henüz söylemek mümkün değil.

  Japon firma Sharp'ın iPhone 14'ün ön kamera üretiminde boy göstereceğini göz ardı etmeyelim. Ancak LG Innotek'in hem donanım hem de yetenekleriyle birleşecek gibi duruyor. 

  Apple'ın, LG Innotek gibi üçüncü tedarikçilere güvenmek yerine, kameranın optik parçalarını kendi fabrikalarında hazırladığını da belirtelim.

  iPhone 14 kamerası nasıl olacak?

  Geçen Nisan ayında analist Ming-Chi Kuo, ön kamera için bir otomatik odaklamanın ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip bir lensin (ƒ/2.2 yerine ƒ/1.9) güçlendirilmesini hatırlattı. Genel olarak selfie kalitesinde ve özel olarak daha düşük ışık koşullarında bir iyileşme ummak için yeterli.

  iPhone kasası için zaten Apple'la anlaşmalı olan LG Innotek, ön kısım için bileşenler ekleyerek sipariş sayısını arttırabilir.

  Siz iPhone 14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple'dan iPhone 14 İçin LG Hamlesi! Fiyatlar Şimdiden Zamlandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et