R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

  Teknoloji devleri son dönemde kendi işlemcilerini üretme konusunda çok ciddi yatırımlar yapıyor. Önemli markaların ardından Google’de kendi işlemcisi için çalışmalara başladı. İddialara göre Google ikinci nesil işlemci üretecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.06.2022 11:55 2346 2 dk okuma süresi
  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasında yaşanan çip krizinin ardından teknoloji devlerinden önemli ve cesaret gerektiren kararlar alınmaya başlandı. Bu kararların en başında da teknoloji devlerinin kendi işlemcilerini üretme kararları geliyor. Özellikle Apple ve ardından Samsung ve Huawei gibi teknoloji markaları artık sorun yaşamamak için kendi işlemcilerini üretmeye başladı. Ortaya atılan yeni bir iddia ise bu alanda güçlü bir rakibin daha yer almaya hazırlandığı yönünde. İddiaya göre Google, ikinci nesil “Google Tensor” işlemcisi üretecek.

  Google Tensor için tüm çalışmalar Samsung tarafından yürütülecek.

  Google Tensor’a Dair Detaylar Belli Oldu

  Google için şaşırtan iddianın kaynağı ise Kore’de yayın yapan bir teknoloji platformu oldu. İddianın buradan gelmesinin nedeni ise Google’nin bu konuda Samsung ile çalışma gerçekleştiriyor olması. Samsung, Google Tensor işlemcisiyle ilgili çalışmalara başlatıldı. Google, Samsung ile üreteceği ikinci nesil işlemcisini bu yılın sonuna kadar duyurmayı hedeflediği “Google Pixel 7” serisinde kullanmayı düşünüyor.

  Google Tensor

  Samsung tarafından 4nm ile üretilecek ikinci nesil işlemci de ayrıca “PLP” teknolojisi kullanılacak. Bu sayede Google Tensor ikinci nesil işlemcisi, panel üzerine kalıptan sağlanan yongaların yerleştirilmesiyle üretilecek. Bu şekilde işlemcinin üretim maliyetlerinde ciddi bir tasarruf oluşturarak, kullanılacağı cihazların daha uygun fiyatlara satışa sunulabilmesi imkanını da getiriyor.

  Google ilk nesil işlemcisinde ısı sorunu ve pil süresinde dengesizlik problemleri yaşamıştı.

  Google’nin ikinci nesil işlemcisiyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et