R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

  Teknoloji devleri son dönemde kendi işlemcilerini üretme konusunda çok ciddi yatırımlar yapıyor. Önemli markaların ardından Google’de kendi işlemcisi için çalışmalara başladı. İddialara göre Google ikinci nesil işlemci üretecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.06.2022 11:55 1991 2 dk okuma süresi
  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasında yaşanan çip krizinin ardından teknoloji devlerinden önemli ve cesaret gerektiren kararlar alınmaya başlandı. Bu kararların en başında da teknoloji devlerinin kendi işlemcilerini üretme kararları geliyor. Özellikle Apple ve ardından Samsung ve Huawei gibi teknoloji markaları artık sorun yaşamamak için kendi işlemcilerini üretmeye başladı. Ortaya atılan yeni bir iddia ise bu alanda güçlü bir rakibin daha yer almaya hazırlandığı yönünde. İddiaya göre Google, ikinci nesil “Google Tensor” işlemcisi üretecek.

  Google Tensor için tüm çalışmalar Samsung tarafından yürütülecek.

  Google Tensor’a Dair Detaylar Belli Oldu

  Google için şaşırtan iddianın kaynağı ise Kore’de yayın yapan bir teknoloji platformu oldu. İddianın buradan gelmesinin nedeni ise Google’nin bu konuda Samsung ile çalışma gerçekleştiriyor olması. Samsung, Google Tensor işlemcisiyle ilgili çalışmalara başlatıldı. Google, Samsung ile üreteceği ikinci nesil işlemcisini bu yılın sonuna kadar duyurmayı hedeflediği “Google Pixel 7” serisinde kullanmayı düşünüyor.

  Google Tensor

  Samsung tarafından 4nm ile üretilecek ikinci nesil işlemci de ayrıca “PLP” teknolojisi kullanılacak. Bu sayede Google Tensor ikinci nesil işlemcisi, panel üzerine kalıptan sağlanan yongaların yerleştirilmesiyle üretilecek. Bu şekilde işlemcinin üretim maliyetlerinde ciddi bir tasarruf oluşturarak, kullanılacağı cihazların daha uygun fiyatlara satışa sunulabilmesi imkanını da getiriyor.

  Google ilk nesil işlemcisinde ısı sorunu ve pil süresinde dengesizlik problemleri yaşamıştı.

  Google’nin ikinci nesil işlemcisiyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  LG Yeni Tableti Ultra Tab’ın Tanıtımını Yaptı

  Uzun süredir akıllı cihaz pazarında yer almayan LG, yepyeni bir tablet bilgisayar modeliyle geri dönüş yapıyor. İşte yeni LG Ultra Tab özellikleri ve fiyatı!

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  Google İkinci Nesil İşlemci Üretecek! Yeni Nesil İşlem Google Tensor’un Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et