R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!

  Microsoft yeni nesil web tarayıcısı Edge için eksikliklerini gidermeye ve yeni özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Microsoft, son olarak Edge web tarayıcısı için “Drop” adında yeni bir özelliği duyurdu. İşte Microsoft Edge Drop özelliğinin ayrıntıları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.06.2022 11:32 1546 2 dk okuma süresi
  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, yeni nesil web tarayıcısı Edge ile ilgili pek çok yeniliği getirmeye devam ediyor. Kullanıcıların tarayıcıyı kullanırken yaşadıkları sorunları gidermek için yoğun şekilde çalışmaya devam eden Edge ekibi, yeni güncellemeleri de yayınlıyor. Edge ekibi son olarak kullanıcıların tarayıcı verilerini başka cihazlara taşımada yaşadığı sorunu çözecek “Drop” özelliği güncellemesi üzerinde çalışıyor.

  Edge Tarayıcıdaki Taşıma Sorunu Çözülüyor

  Microsoft, mobil cihazlar, taşınabilir bilgisayarlar, masaüstü cihazlar ve daha pek çok bilgi işleme sistemindeki veriler arasında senkronizasyonuna duyulan ihtiyaca en iyi şekilde yanıt vermeye çalışıyor. Ancak bu konuda yeni nesil web tarayıcısı Microsoft Edge, oldukça eksikliydi. Çünkü kullanıcılar bir cihazda kullandığı Microsoft Edge tarayıcısında bulunan verilerini bir başka cihaza aktarma noktasında büyük bir problem yaşıyordu.

  Edge Drop ile Her Şey Aktarılabilecek

  Microsoft Edge

  Microsoft’un henüz beta versiyonuyla sınırlı kullanıcı için yayınladığı Edge Drop güncellemesiyle özelliğin kullanımına ilişkin bazı detaylarda ortaya çıktı. Buna göre Microsoft, Drop özelliğine web tarayıcısının sağ kısmında yer verecek. Kullanıcı Microsoft Edge web tarayıcısını kullandığı diğer cihazlarına taşımak istediği herhangi bir dosyayı bu bölümde seçerek veya bölüme sürükleyerek, pratik bir şekilde aktarabilecek. Drop özelliğiyle dosya aktarabilmek için her iki cihazda da Microsoft Edge web tarayıcısına aynı Microsoft hesabıyla giriş yapılması gerekiyor.

  Microsoft cihazlar arasında veri aktarımı/paylaşımı konusunda “Dropbox” ve “OneDrive” gibi cloud(bulut) depolama sistemleri de sunuyor. 

  Microsoft Edge Drop Ücretli Mi Olacak?

  Henüz deneme aşamasında olan Microsoft Edge tarayıcısının Drop özelliğiyle ilgili üzen bir detayda belli oldu. Buna göre Microsoft, diğer hizmetlerinde olduğu gibi Drop hizmetinde de “sınırsız” dosya aktarımına izin vermeyecek. Sınırlı dosya aktarım limiti olacak ve daha fazla dosya aktarımı için Microsoft abonelik paketi alınması gerekecek.

  Microsoft, Microsoft Edge web tarayıcısındaki Drop özelliğini yakında tüm kullanıcılara açacak.

  Microsoft’un yeni dosya aktarım özelliğiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Nokia Oyun Kulaklığı Tanıtmaya Hazırlanıyor!

  Bir zamanların cep telefonu pazarının en büyük şirketi Nokia, şimdilerde yeniden piyasaya dönmeye hazırlanıyor. Şirket yeni oyuncu kulaklıkları üretiyor. İşte o kulaklık modelleri!

  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et