R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!

  Microsoft yeni nesil web tarayıcısı Edge için eksikliklerini gidermeye ve yeni özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Microsoft, son olarak Edge web tarayıcısı için “Drop” adında yeni bir özelliği duyurdu. İşte Microsoft Edge Drop özelliğinin ayrıntıları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.06.2022 11:32 1606 2 dk okuma süresi
  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, yeni nesil web tarayıcısı Edge ile ilgili pek çok yeniliği getirmeye devam ediyor. Kullanıcıların tarayıcıyı kullanırken yaşadıkları sorunları gidermek için yoğun şekilde çalışmaya devam eden Edge ekibi, yeni güncellemeleri de yayınlıyor. Edge ekibi son olarak kullanıcıların tarayıcı verilerini başka cihazlara taşımada yaşadığı sorunu çözecek “Drop” özelliği güncellemesi üzerinde çalışıyor.

  Edge Tarayıcıdaki Taşıma Sorunu Çözülüyor

  Microsoft, mobil cihazlar, taşınabilir bilgisayarlar, masaüstü cihazlar ve daha pek çok bilgi işleme sistemindeki veriler arasında senkronizasyonuna duyulan ihtiyaca en iyi şekilde yanıt vermeye çalışıyor. Ancak bu konuda yeni nesil web tarayıcısı Microsoft Edge, oldukça eksikliydi. Çünkü kullanıcılar bir cihazda kullandığı Microsoft Edge tarayıcısında bulunan verilerini bir başka cihaza aktarma noktasında büyük bir problem yaşıyordu.

  Edge Drop ile Her Şey Aktarılabilecek

  Microsoft Edge

  Microsoft’un henüz beta versiyonuyla sınırlı kullanıcı için yayınladığı Edge Drop güncellemesiyle özelliğin kullanımına ilişkin bazı detaylarda ortaya çıktı. Buna göre Microsoft, Drop özelliğine web tarayıcısının sağ kısmında yer verecek. Kullanıcı Microsoft Edge web tarayıcısını kullandığı diğer cihazlarına taşımak istediği herhangi bir dosyayı bu bölümde seçerek veya bölüme sürükleyerek, pratik bir şekilde aktarabilecek. Drop özelliğiyle dosya aktarabilmek için her iki cihazda da Microsoft Edge web tarayıcısına aynı Microsoft hesabıyla giriş yapılması gerekiyor.

  Microsoft cihazlar arasında veri aktarımı/paylaşımı konusunda “Dropbox” ve “OneDrive” gibi cloud(bulut) depolama sistemleri de sunuyor. 

  Microsoft Edge Drop Ücretli Mi Olacak?

  Henüz deneme aşamasında olan Microsoft Edge tarayıcısının Drop özelliğiyle ilgili üzen bir detayda belli oldu. Buna göre Microsoft, diğer hizmetlerinde olduğu gibi Drop hizmetinde de “sınırsız” dosya aktarımına izin vermeyecek. Sınırlı dosya aktarım limiti olacak ve daha fazla dosya aktarımı için Microsoft abonelik paketi alınması gerekecek.

  Microsoft, Microsoft Edge web tarayıcısındaki Drop özelliğini yakında tüm kullanıcılara açacak.

  Microsoft’un yeni dosya aktarım özelliğiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Microsoft Edge Kullananların Yaşadıkları O Sorun Tarihe Karışıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et