R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum

  Dünyanın en zengin insani olan Elon Musk, evi olmadığını söyledi. San Francisco'da arkadaşlarının yanında kalan Musk, neden ev almıyor?

  Omer Dursun Omer Dursun 18.04.2022 14:50 362 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, evi olmadığını ve arkadaşlarının kanepelerinde yattığını söyledi. TED Organizatörü Başkanı Chris Anderson ile bir röportajında, "Şu anda bir evim bile yok, kelimenin tam anlamıyla arkadaşlarımın evinde kalıyorum" dedi.

  Bloomberg'e göre tahmini net değeri 251 milyar dolar olan Musk, Anderson'ın küresel servet eşitsizlikleri göz önüne alındığında birçok kişinin milyarder kavramından rahatsız olduğu yorumuna yanıt verdi. 

  Senatör Elizabeth Warren gibi ABD'li milletvekilleri, Musk gibi mega milyarderleri nispeten düşük vergi ödemeleri nedeniyle eleştirdi. Fakat Musk, "Tesla'nın mühendisliğinin çoğunun bulunduğu San Francisco'ya seyahat edersem, temelde arkadaşlarımın boş yatak odaları arasında dolaşıyorum" dedi.

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk evsiz kaldı

  Elon Musk, TED Organizatörü Başkanı Chris Anderson'a yaptığı açıklamada, "Kişisel tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım elbette çok sorunlu olurdu, ama durum böyle değil" dedi. 

  Ayrıca bir yat sahibi olmadığını ya da tatile çıkmadığını, ancak gerçekten tatile gitmek istemediğini de sözlerine ekledi. Fakat Musk'ın meşhur bir kişisel jeti olduğunu unutmayalım.

  Musk'ın yorumları, dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen kalıcı bir evi olmadığının ilk teyidi gibi görünüyor. Milyarderin arkadaşları, onun tutumlu alışkanlıkları hakkında açıklamalar yapmıştı.

  Mayıs 2020'de tüm mal varlığını satma niyetini ve "ev sahibi olmayacağını" söyleyen Musk'ın, SpaceX'ten kiraladığı 50.000 dolarlık prefabrik evde yaşadığı ortaya çıkmıştı.

  Eski sevgilisi Grimes: Musk, yoksulluk sınırının altında yaşıyor

  Vanity Fair ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Musk'ın eski sevgilisi Grimes ise bazen "yoksulluk sınırının altında" yaşadığını söyledi. Grimes, Musk'ın yeni bir yatak almayı reddettiğini söyledi.

  2015'te ise Google'ın kurucu ortağı Larry Page, Musk'ın bazen e-posta gönderip "Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Yanına gelebilir miyim?" dediğini iddia etmişti.

  Elon Musk'ın ayrıca Twitter için 43 milyar dolar ayırdığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Şirketi satın alamayabileceğini, ancak teknik olarak karşılayabileceğini söyledi. Daha fazla ayrıntı vermeden "Yeterli mal varlığım var" dedi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et