R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum

  Dünyanın en zengin insani olan Elon Musk, evi olmadığını söyledi. San Francisco'da arkadaşlarının yanında kalan Musk, neden ev almıyor?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  18.04.2022 14:50 957 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, evi olmadığını ve arkadaşlarının kanepelerinde yattığını söyledi. TED Organizatörü Başkanı Chris Anderson ile bir röportajında, "Şu anda bir evim bile yok, kelimenin tam anlamıyla arkadaşlarımın evinde kalıyorum" dedi.

  Bloomberg'e göre tahmini net değeri 251 milyar dolar olan Musk, Anderson'ın küresel servet eşitsizlikleri göz önüne alındığında birçok kişinin milyarder kavramından rahatsız olduğu yorumuna yanıt verdi. 

  Senatör Elizabeth Warren gibi ABD'li milletvekilleri, Musk gibi mega milyarderleri nispeten düşük vergi ödemeleri nedeniyle eleştirdi. Fakat Musk, "Tesla'nın mühendisliğinin çoğunun bulunduğu San Francisco'ya seyahat edersem, temelde arkadaşlarımın boş yatak odaları arasında dolaşıyorum" dedi.

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk evsiz kaldı

  Elon Musk, TED Organizatörü Başkanı Chris Anderson'a yaptığı açıklamada, "Kişisel tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım elbette çok sorunlu olurdu, ama durum böyle değil" dedi. 

  Ayrıca bir yat sahibi olmadığını ya da tatile çıkmadığını, ancak gerçekten tatile gitmek istemediğini de sözlerine ekledi. Fakat Musk'ın meşhur bir kişisel jeti olduğunu unutmayalım.

  Musk'ın yorumları, dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen kalıcı bir evi olmadığının ilk teyidi gibi görünüyor. Milyarderin arkadaşları, onun tutumlu alışkanlıkları hakkında açıklamalar yapmıştı.

  Mayıs 2020'de tüm mal varlığını satma niyetini ve "ev sahibi olmayacağını" söyleyen Musk'ın, SpaceX'ten kiraladığı 50.000 dolarlık prefabrik evde yaşadığı ortaya çıkmıştı.

  Eski sevgilisi Grimes: Musk, yoksulluk sınırının altında yaşıyor

  Vanity Fair ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Musk'ın eski sevgilisi Grimes ise bazen "yoksulluk sınırının altında" yaşadığını söyledi. Grimes, Musk'ın yeni bir yatak almayı reddettiğini söyledi.

  2015'te ise Google'ın kurucu ortağı Larry Page, Musk'ın bazen e-posta gönderip "Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Yanına gelebilir miyim?" dediğini iddia etmişti.

  Elon Musk'ın ayrıca Twitter için 43 milyar dolar ayırdığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Şirketi satın alamayabileceğini, ancak teknik olarak karşılayabileceğini söyledi. Daha fazla ayrıntı vermeden "Yeterli mal varlığım var" dedi.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: İşte Muhtemel Fiyatı ve Özellikleri!

  Apple'ın 2024 iPhone SE 4 modeli geliyor! Yeni bütçe dostu iPhone, gelişmiş özellikler ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Yeni Skoda Superb Türkiye'de Satışa Çıkıyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Yeni Skoda Superb, Türkiye'de lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu. Gelişmiş teknolojiler, yüksek konfor ve çeşitli motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.

  Yapay Zeka Destekli Lenovo Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lenovo, yapay zekalı Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu modeller, Snapdragon X Elite işlemcisiyle yüksek performans sunuyor.

  Valve'ın Yeni Oyunu Deadlock Geliyor: İşte Detaylar!

  Valve'ın yeni nişancı oyunu Deadlock, sızdırılan detaylarla büyük heyecan yarattı. Oyun, Overwatch ve Valorant gibi yapımların bir karışımı olarak tanımlanıyor.

  Elon Musk Şaşırttı: Evim Yok ve Arkadaşlarımda Kalıyorum

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et