R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor

  Otomotiv devi Citroen, Türkiye’yi merkez seçti. Türkiye'ye özel uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştıklarını söyleyen Citroen CEO'su ayrıca çip krizi açıklamasında bulundu.

  Omer Dursun Omer Dursun 18.04.2022 13:33 237 2 dk okuma süresi
  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Stellantis, Türkiye'deki yatırımlarını Citroen ile genişletmek istiyor. Fransız otomobil devi Citroen, Türkiye'ye özel uygun fiyatlı bir araba üzerinde çalışıyor. 

  Citroen’in Türkiye yapılanması günden güne büyümeye devam ediyor. Covid-19 pandemisine rağmen satış konusunda Avrupa ve Çin’in ardından 7. sıraya giren Citroen Türkiye, Citroen CEO’su Vincent Cobée tarafından ziyaret edildi.

  Citroen'den Türkiye'ye Özel Model 

  Citroen CEO’su Vincent Cobée, İstanbul'da gerçekleştirdiği konuşmada ise kritik açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi Citroen için yeni bir merkez olarak gördüklerini ifade eden Citroen CEO'su, Türkiye’nin beklentilerine uygun ‘ekonomik’ bir otomobil modeli üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

  “Türkiye etkileyici bir pazar. Genç nüfusu, alım isteği ve zevkleri farklı. Türkiye otomotiv pazarı, şu anda bundan 5 yıl önce olduğu noktada değil. Dolayısıyla burada çok yüksek bir potansiyel var” dedi.

  Türkiye'ye özel olarak gelecek arabanın hem Akdeniz hem de Türkiye bölgesine hitap edeceğini ifade eden Citroen CEO’su Vincent Cobée, ikinci bir modelin dünya lansmanının Türkiye'de yapılacağını söyledi:

  “Burada lanse edeceğimiz araç tam olarak Türkiye pazarına uygun bir araç olacak. Bununla birlikte aslında tüm Akdeniz havzasına, Avrupa’yla, Kuzey Afrika’yla Türkiye’ye ve etrafındaki pazarlara uygun bir araç olacak.”

  Elektrikli Citroen C4 Türkiye'ye geliyor

  Vincent Cobée ayrıca bundan sonra her yeni lansmanını gerçekleştirilen aracın bir de elektrikli seçeneğine sahip olacağını dile getirdi. Eylül ayında Türkiye’de elektrikli Citroen C4 satışının başlayacağı müjdesini verdi.

  “Bundan sonra her yeni lansmanını gerçekleştirdiğimiz üründe de elektrikli seçeneğimiz olacak. Ben açıkçası elektrikli pazarının Türkiye’de sanılandan çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu konu elbette altyapının ne kadar hızlı gelişeceğiyle paralel bir durum ancak müşteri kabulünün hazır olduğunu söyleyebilirim.”

  Citroen CEO'sundan çip krizi açıklaması

  Otomotiv dünyasını son birkaç yıldır etkisi altına alan çip sorunu, çip imalatının süresinin uzun olması nedeniyle bir süre daha devam edecek. Türkiye'deki otomobil üretiminin hızlanması için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

  "Çip endüstrisi için elektronik alet pazarı otomotiv endüstrisine oranla daha yüksek kâr getiren bir sektör. Bu nedenle otomotiv ikinci planda kalıyor. Bu noktada biraz daha zaman gerektiğini belirtmem gerekiyor” dedi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et