R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor

  Otomotiv devi Citroen, Türkiye’yi merkez seçti. Türkiye'ye özel uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştıklarını söyleyen Citroen CEO'su ayrıca çip krizi açıklamasında bulundu.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  18.04.2022 13:33 1117 2 dk okuma süresi
  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Stellantis, Türkiye'deki yatırımlarını Citroen ile genişletmek istiyor. Fransız otomobil devi Citroen, Türkiye'ye özel uygun fiyatlı bir araba üzerinde çalışıyor. 

  Citroen’in Türkiye yapılanması günden güne büyümeye devam ediyor. Covid-19 pandemisine rağmen satış konusunda Avrupa ve Çin’in ardından 7. sıraya giren Citroen Türkiye, Citroen CEO’su Vincent Cobée tarafından ziyaret edildi.

  Citroen'den Türkiye'ye Özel Model 

  Citroen CEO’su Vincent Cobée, İstanbul'da gerçekleştirdiği konuşmada ise kritik açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi Citroen için yeni bir merkez olarak gördüklerini ifade eden Citroen CEO'su, Türkiye’nin beklentilerine uygun ‘ekonomik’ bir otomobil modeli üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

  “Türkiye etkileyici bir pazar. Genç nüfusu, alım isteği ve zevkleri farklı. Türkiye otomotiv pazarı, şu anda bundan 5 yıl önce olduğu noktada değil. Dolayısıyla burada çok yüksek bir potansiyel var” dedi.

  Türkiye'ye özel olarak gelecek arabanın hem Akdeniz hem de Türkiye bölgesine hitap edeceğini ifade eden Citroen CEO’su Vincent Cobée, ikinci bir modelin dünya lansmanının Türkiye'de yapılacağını söyledi:

  “Burada lanse edeceğimiz araç tam olarak Türkiye pazarına uygun bir araç olacak. Bununla birlikte aslında tüm Akdeniz havzasına, Avrupa’yla, Kuzey Afrika’yla Türkiye’ye ve etrafındaki pazarlara uygun bir araç olacak.”

  Elektrikli Citroen C4 Türkiye'ye geliyor

  Vincent Cobée ayrıca bundan sonra her yeni lansmanını gerçekleştirilen aracın bir de elektrikli seçeneğine sahip olacağını dile getirdi. Eylül ayında Türkiye’de elektrikli Citroen C4 satışının başlayacağı müjdesini verdi.

  “Bundan sonra her yeni lansmanını gerçekleştirdiğimiz üründe de elektrikli seçeneğimiz olacak. Ben açıkçası elektrikli pazarının Türkiye’de sanılandan çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu konu elbette altyapının ne kadar hızlı gelişeceğiyle paralel bir durum ancak müşteri kabulünün hazır olduğunu söyleyebilirim.”

  Citroen CEO'sundan çip krizi açıklaması

  Otomotiv dünyasını son birkaç yıldır etkisi altına alan çip sorunu, çip imalatının süresinin uzun olması nedeniyle bir süre daha devam edecek. Türkiye'deki otomobil üretiminin hızlanması için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

  "Çip endüstrisi için elektronik alet pazarı otomotiv endüstrisine oranla daha yüksek kâr getiren bir sektör. Bu nedenle otomotiv ikinci planda kalıyor. Bu noktada biraz daha zaman gerektiğini belirtmem gerekiyor” dedi.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Citroen CEO’su Açıkladı: Türkiye'ye Özel Çok Ucuz Model Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et