R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp için Meta’dan yeni bir özellik geliyor. Meta, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için WhatsApp kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulara ağırlık verdi. Bu çerçevede son dönemde pek çok yeni özellik kazanan WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan gelen aramalar, otomatik olarak sessize alınacak.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  05.03.2023 18:13 2057 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde popüler anlık mesajlaşma uygulaması “WhatsApp” için sıkça güncelleme yayınlanıyor. Özellikle de “Facebook” ve “Instagram” ile “WhatsApp” şirketlerinin çatı şirketi “Meta” önemli güncellemeler yayınlıyor. Meta, son dönemde WhatsApp’da uzun süredir devam eden eksiklikleri ve sorunları gideren, güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemelerle WhatsApp’ı daha aktif kullanmayı sağlamak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek istiyor.

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaralar Sorun Olmayacak

  WhatsApp

  Kullanıcıların WhatsApp’ta en çok şikayet ettiği konular arasında “bilinmeyen numaralar” geliyor. Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar nedeniyle kullanıcılar çok fazla şikayette bulunuyordu. Çok sık gelen bu aramalar, kullanıcıyı rahatsız ediyor. Gelen bilgilere göre Meta, kullanıcıların bu konudaki sorunlarına çözüm için yenilikçi bir yöntem üzerinde çalışıyor.

  Yeni özellikle ilgili ilk bilgiler, WhatsApp hakkındaki başarılı sızıntılarıyla bilinen “WaBetaInfo” tarafından paylaşıldı. Twitter üzerinden yayınlanan bilgilerde WhatsApp yeni özelliği test ediyor. Bunun için “WhatsApp Beta” programında yer alan kullanıcılara, özelliği sunduğu belirtildi. Söz konusu yeni özellikte, WhatsApp’a bilinmeyen numaralardan gelen aramalar için kısıtlama sağlanacak.

  Bilinmeyen Numara Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  WhatsApp

  Test sürecinde olan yeni özellik, bilinmeyen numaradan gelen aramayı otomatik olarak sessize alacak. Özellik aynı zamanda da söz konusu aramayı “WhatsApp Arama” listesinde de gösterecek. Ayrıca bu arama detayı “Bildirim Merkezi” üzerinde de bildirim olarak gösterilecek.

  Meta, bu özellikle WhatsApp’ta kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramalar nedeniyle görüşmelerinin bölünmesi sorununu çözüme kavuşturacak. Ayrıca risk teşkil edebilen bu aramalardan da korunmaları sağlanmış olacak. Bu yeni özelliğini en çokta “WhatsApp Grupları” için faydalı olacağı belirtildi. Yüksek katılımcısı bulunan WhatsApp gruplarında yöneticiler bu sorunu sıkça yaşıyor. Grup yöneticisi “sesli” veya “ görüntülü” görüşme esnasındayken, bilinmeyen numaradan arama geliyor. Bu durumda söz konusu görüşmelerin tamamen lüzumsuz şekilde bölünmesine yol açıyor.

  WhatsApp’a geleceği belirtilen yeni özellikle ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft Edge’te Yapay Zeka Destekli Otomatik Doldurma Dönemi Başlıyor

  Microsoft Edge, yapay zeka destekli yeni otomatik doldurma özelliği ile kullanıcı deneyimini iyileştiriyor; formlar artık daha akıllı ve hızlı doldurulacak.

  WhatsApp’ta Yeni Dönem Başlıyor: Profil Fotoğrafının Ekran Görüntüsü Alınamayacak!

  WhatsApp, Android'de profil resimlerinin ekran görüntüsü alınmasını engelleyen yeni gizlilik özelliğini test ediyor.

  TikTok'tan Alışveriş Devrimi: Otomatik Ürün Tanıma Özelliğiyle Yeni Bir Dönem!

  TikTok, videolardaki ürünleri otomatik tanıma özelliğiyle alışveriş deneyimini yeniden şekillendiriyor ve kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Copilot, Windows 11’de Otomatik Olarak Açılabilir: İşte Detaylar!

  Microsoft'un Windows 11 için geliştirdiği yapay zeka destekli Copilot, geniş ekran cihazlarda otomatik başlatma ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunacak!

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et