R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp için Meta’dan yeni bir özellik geliyor. Meta, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için WhatsApp kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulara ağırlık verdi. Bu çerçevede son dönemde pek çok yeni özellik kazanan WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan gelen aramalar, otomatik olarak sessize alınacak.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  05.03.2023 18:13 1583 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde popüler anlık mesajlaşma uygulaması “WhatsApp” için sıkça güncelleme yayınlanıyor. Özellikle de “Facebook” ve “Instagram” ile “WhatsApp” şirketlerinin çatı şirketi “Meta” önemli güncellemeler yayınlıyor. Meta, son dönemde WhatsApp’da uzun süredir devam eden eksiklikleri ve sorunları gideren, güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemelerle WhatsApp’ı daha aktif kullanmayı sağlamak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek istiyor.

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaralar Sorun Olmayacak

  WhatsApp

  Kullanıcıların WhatsApp’ta en çok şikayet ettiği konular arasında “bilinmeyen numaralar” geliyor. Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar nedeniyle kullanıcılar çok fazla şikayette bulunuyordu. Çok sık gelen bu aramalar, kullanıcıyı rahatsız ediyor. Gelen bilgilere göre Meta, kullanıcıların bu konudaki sorunlarına çözüm için yenilikçi bir yöntem üzerinde çalışıyor.

  Yeni özellikle ilgili ilk bilgiler, WhatsApp hakkındaki başarılı sızıntılarıyla bilinen “WaBetaInfo” tarafından paylaşıldı. Twitter üzerinden yayınlanan bilgilerde WhatsApp yeni özelliği test ediyor. Bunun için “WhatsApp Beta” programında yer alan kullanıcılara, özelliği sunduğu belirtildi. Söz konusu yeni özellikte, WhatsApp’a bilinmeyen numaralardan gelen aramalar için kısıtlama sağlanacak.

  Bilinmeyen Numara Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  WhatsApp

  Test sürecinde olan yeni özellik, bilinmeyen numaradan gelen aramayı otomatik olarak sessize alacak. Özellik aynı zamanda da söz konusu aramayı “WhatsApp Arama” listesinde de gösterecek. Ayrıca bu arama detayı “Bildirim Merkezi” üzerinde de bildirim olarak gösterilecek.

  Meta, bu özellikle WhatsApp’ta kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramalar nedeniyle görüşmelerinin bölünmesi sorununu çözüme kavuşturacak. Ayrıca risk teşkil edebilen bu aramalardan da korunmaları sağlanmış olacak. Bu yeni özelliğini en çokta “WhatsApp Grupları” için faydalı olacağı belirtildi. Yüksek katılımcısı bulunan WhatsApp gruplarında yöneticiler bu sorunu sıkça yaşıyor. Grup yöneticisi “sesli” veya “ görüntülü” görüşme esnasındayken, bilinmeyen numaradan arama geliyor. Bu durumda söz konusu görüşmelerin tamamen lüzumsuz şekilde bölünmesine yol açıyor.

  WhatsApp’a geleceği belirtilen yeni özellikle ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 15 Serisinde Yenilikçi Tasarım: Ses ve Sessize Alma Tuşları Değişiyor

  16 yıllık iPhone tarihi boyunca ilk kez Ses açma tuşunun işlevi değişecek ve kullanıcılar için farklı bir deneyim sunacak.

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre WhatsApp'ta artık bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sorun olmaktan çıkacak. İşte yeni özellik hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler!

  Depremle Birlikte Wi-Fi Aramaları Arttı! Peki Wi-Fi Araması Nasıl Yapılır?

  Acil durumlarda hayat kurtaracak öneme sahip Wi-Fi araması nedir? Wi-Fi ile arama nasıl yapılır? İşte Android ve iPhone için Wi-Fi araması yapma yöntemleri!

  Yeni Bir Xbox Konsolu Mu Çıkacak? Bilinmeyen Bir Model Mi Geliyor?

  Phil Spencer'a ait bir görselde gizemli bir Xbox konsolu yer aldı. Bu ilginç görsel, yeni bir Xbox konsolu geleceğine dair dedikoduları artırdı.

  WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraların Aramaları Otomatik Sessize Alınacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et