R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AMD’nin Yayınladığı Son Radeon Sürücüsü Windows’ta Hataya Neden Oluyor!

  Yüksek grafik desteğiyle dikkat çeken AMD, yayınladığı Radeon sürücüleri nedeniyle çok fazla eleştiri alıyordu. AMD, yayınladığı son Radeon sürücü güncellemesiyle kullanıcıları çileden çıkarttı. Çünkü yayınlanan son güncellemedeki bir hata nedeniyle Windows sistemini bozuyor. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  05.03.2023 18:07 1976 2 dk okuma süresi
  AMD’nin Yayınladığı Son Radeon Sürücüsü Windows’ta Hataya Neden Oluyor!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi AMD, “Radeon” ekran kartlarıyla grafik kartı teknolojisinin güçlü etkenlerinden birisi konumunda yer alıyor. AMD, grafik kartlarındaki güçlü teknolojisine sahip olmasına rağmen sürücüleri nedeniyle eleştirilerin hedefinde bulunuyor. AMD’nin yayınladığı Radeon sürücülerinin işletim sisteminde de hatalara ve bozulmalara neden olduğu belirtiliyor.

  Yeni Radeon Sürücü Güncellemesi Windows’ta Çökmeye Neden Oluyor

  AMD RADEON

  AMD, grafik teknolojisindeki gelişmelere uyum sağlamak ve kartlarını güncel tutmak için sürücü güncellemeleri yayınlıyor. Bu çerçevede de AMD cephesinden kısa süre önce yeni bir “Radeon sürücü güncellemesi” yayınlandı. Yayınlanan bu güncellemenin ardından bazı kullanıcılar “Windows” hataları yaşandığı belirtiliyor.

  Kullanıcılar, güncellemenin ardından Windows’ta bazı sorunlar yaşadıklarını belirtti. Bu sorunlar arasında özellikle “önyükleme yapamama” sorununun geldiği belirtildi. AMD cephesinden ise özellikle sosyal medya ve forumlardan yapılan şikayetlerin gerçek olmadığı açıklaması gelmişti.

  Fabrika Ayarlarına Sıfırla Seçeneği Sorunun Kaynağı Olabilir

  AMD Radeon sürücü güncellemesinden sonra belirtilen Windows hatalarının sınırlı olduğu belirtildi. Yani her kullanıcı bu sorunu yaşamıyor. Ayrıca gelen bilgilere göre sorunun kaynağının “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneği olabilir. 

  Normal şekilde AMD Radeon sürücü güncellemesinin yüklenmesinden evvel “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin “işaretlenmemiş” olması gerekiyor. Bazı kullanıcıların bu seçeneği işaretli tutmasından dolayı bu sorunu yaşayabildiği belirtiliyor.

  AMD’den Açıklama

  AMD, ilk etapta reddettiği soruna ilişkin yeni bir açıklama yayınladı. Şirketten yapılan açıklamada söz konusu hatanın farkında olduklarını ve gerekli analizlerin yürütüldüğü belirtildi.

  Açıklamada “AMD Software Adrenalin Edition” kurulumu esnasında bir bilgisayar güncellemesi gerçekleştirildiğinde sınırlı olarak bir sorunun ortaya çıktığının tespit edildiği belirtildi. Şirketin ilgili ekipleri tarafından söz konusu sorunun incelendiği belirtildi. 

  AMD’nin açıklamasının devamında ise kullanıcıların sürücü yüklemesi öncesinde sistem güncellemelerinin tamamlandığından emin olmaları uyarısında bulunuldu. Ayrıca AMD sürücü yükleme işleminde “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğinin “işaretlenmemiş” olmasına dikkat etmeleri gerektiği belirtildi.

  Yaşanan son sürücü güncelleme sonrası hatalar, AMD’ye olan güveni sarstı. Bununla birlikte sorunun azınlıktaki kullanıcı tarafından yaşanıyor olduğuna da dikkat çekiyor. Uzmanlar, bu sorunla karşılaşmamak için “DDU” ile yüklü Radeon sürücünü kaldırmayı öneriyor. Uzmanlar daha sonra “Software Adrenalin Edition” yazılımının son sürümlerinin yüklenmesini öneriyor.

  AMD’nin Radeon sürücülerinde yaşadığı sorunla ilgili olarak siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  AMD Ryzen 9 9900X Oyun Testine Girdi: İşte Sonuçlar!

  AMD'nin Zen 5 mimarisiyle güçlendirilmiş Ryzen 9 9900X işlemcisi, Avatar: Frontiers of Pandora oyununda 1080p çözünürlükte ortalama 229 FPS performans sergiledi.

  Spotify, Car Thing Cihazlarının Fișini Çekti: İşte Nedenleri!

  Spotify, Car Thing cihazlarının satışını durdurdu ve mevcut cihazları kullanılamaz hale getirecek. Kullanıcılar, bu karara sosyal medyada büyük tepki gösterdi.

  800 Bin TL'ye Sıfır Faiz Araç Kredisi Kampanyası 20 Mayıs'ta Sona Eriyor!

  Togg, T10X modelini kullanıcılarla buluşturmaya devam ederken, 800 bin TL'ye sıfır faiz kampanyası 20 Mayıs Pazartesi günü sona eriyor. Süreci devam eden ve aktif siparişi olan kullanıcılar,

  AMD’nin Yayınladığı Son Radeon Sürücüsü Windows’ta Hataya Neden Oluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et