R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp 3D Avatar Desteği Sunmaya Başladı

  Sohbet uygulaması WhatsApp 3D avatar özelliğine kavuştu. Yeni özellik ile beraber kullanıcılar, kendi tarzını oluşturabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  09.12.2022 19:37 2579 3 dk okuma süresi
  WhatsApp 3D Avatar Desteği Sunmaya Başladı
  Son Düzenleme:

  Meta, son zamanlarda farklı yeniliklere ağırlık veriyor. Metaverse deneyimini daha da geliştirmek isteyen firma, bunun için bazı adımlar atmış durumda. Bu adımlardan birisi 3D avatarlar olmuştu. Şirket, daha önce Facebook, Instagram ve Messenger için bu özelliği gelişirmişti. 

  Yeni özellik ile beraber kullanıcılar, kendi istediği yüz stiline sahip oluyordu. Oluşturulan stil, pek çok alanda kullanılıyor. Örneğin yorum yaparken yüz ile tepki vermek mümkün. Artık bu destek WhatsApp için de bulunmaya başladı.

  WhatsApp 3D avatar özelliğine kavuştu

  WhatsApp, artık kullanıcıların avatar kullanmasına imkan tanıyor. Firma tarafından yapılan resmî açıklamada 3D avatar özelliğinin geldiği ifade edildi. Ekip, kullanıcıların artık kendini daha iyi ifade edebileceğini belirtiyor. Bununla birlikte 36 özel çıkartmanın da kullanılabileceği aktarılıyor. Yani oluşturulan yüz ile beraber yüz için 36 farklı çıkartma yer alacak.

  Yeni özellik yalnızca sohbet ekranında çıkartma paylaşmayı sağlamıyor. Bunun yanı sıra profil görüntüsü güncellemeyi de imkanlı hale getiriyor. WhatsApp kullanıcıları, profil görüntüsünü oluşturduğu avatar ile güncelleyebilecek. Yani WhatsApp 3D avatar, profil görüntüsünde nasıl görünmek isteniyor ise o şekilde ayarlanabilecek. Bu da kendi yüzünü koymak istemeyenler için önemli bir yenilik demek.

  WhatsApp ekibinin yeni özellik hakkında yaptığı bir diğer açıklama gizlilik. Kullanıcıların önemsediği bir diğer şey gizlilik olmakta. Daha önce verilerin Meta şirketine paylaşılacağı ile ilgili haberler, kullanıcıların tepkisine yol açmıştı. Firma, eleştirilerin odağı haline gelince bu karardan vazgeçmişti.

  WhatsApp 3D avatar özelliği için ise şöyle bir açıklama yapıldı: Bu özellik WhatsApp’ta kalacak. Yani firma, özelliğin Facebook gibi platformlardan bağımsız bir şekilde çalıştığını ifade ediyor. Gizliliğe önem gösteren kişiler, bu sistemden rahatlıkla faydalanabilecek.

  WhatsApp 3D avatar nasıl kullanılır?

  Öncelikle yeni özelliğe ulaşmak için güncelleme yapılması gerektiğini belirtelim. Eğer sürüm güncel ise sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Avatar oluşturma ekranına ulaşmak için şu adımların takip edilmesi gerekiyor:

  • WhatsApp uygulamasına girilmeli.
  • “Ayarlar” seçeneğine basılmalı.
  • Ayarlar ekranında yer alan “Avatar” seçeneğine giriş yapılmalı.
  • Ardından “Avatarını Oluştur” butonuna basılmalı.

  Bu ekranda kullanıcıları bilgi mesajı karşılıyor. Bilgi mesajında “avatarlar ile tanışın” başlığı altında bazı bilgilere yer veriliyor. Kullanıcılar, isterse buradaki yazıları okuyabilir. Gerekli bilgiler alındıktan sonra “Başlarken” butonu seçilmeli. WhatsApp 3D avatar oluşturmak için aşağıdaki adımların sırayla uygulanması gerekiyor:

  • Başlangıçta ten rengi belirlemek gerekiyor. Ten rengi açık ve koyu olmak üzere toplamda 27 farklı tona sahip.
  • Bir diğer aşamada yapılması gereken işlem saç stili seçmek. Uzun, kısa, yarım, bonus ve dalgalı gibi pek çok saç tipi mevcut.
  • Sırada giysi seçimi var. Bu aşamada hangi giysi tercih ediliyor ise o giysi tarzı seçilmeli.
  • Sonraki aşamada vücut hatları belirlenmeli. Kullanıcılar, isterse bir sonraki adıma atlayabiliyor.
  • WhatsApp 3D avatar oluşturmak için sırada göz şekli belirleme var. Göz şekli nasıl isteniyor ise o şekle basmak yeterli. Ardından göz rengi ve göz makyajı seçimi yapılmalı.
  • Uygulama o kadar detaylı ki kaş tipi dahi seçilebiliyor. Bir sonraki aşamada kaş ile ilgili detaylara yer verilmekte.
  • Sırada burun modeli seçimi var. Burun modeli tercihi yapıldıktan sonra sağa doğru ilerlenmeli.
  • Dudak, yüz, bıyık, aksesuar ve kulak gibi çeşitli seçimler de tamamlanmalı.
  • Avatar hazır hale geldikten sonra “Tamam” butonuna basılmalı. Sonrasında “Değişiklikleri kaydet” düğmesi seçilmeli.

  3D Avatar ile profil görüntüsünü güncelleme

  WhatsApp 3D avatar üretme aşamaları bu şekilde. Kayıt etme aşamasından sonra WhatsApp, “Avatar güncellendi.” mesajı bırakıyor. Bu işlemlerin ardından avatar ekranı değişiyor. Ekranda “Çıkartmalara gözat” ve “Profil görüntüsü oluştur” butonları mevcut. Profil görüntüsünü güncellemek için bu buton seçilmeli. Sonraki aşamada arka plan rengi ve yüz stili belirlenmeli. Ardından sağ üst köşede yer alan tik işaretine basılmalı. Bu şekilde yeni profil görüntüsü kullanılmış oluyor.

  Profil görüntüsünün yanı sıra çıkartmalara göz atarken karşımıza pek çok özel çıkartma çıkmakta. Bunlardan bazıları şu şekilde:

  Göz kırpma
  Kahkaha atma
  Ağlama ve gözyaşının sel olması
  Kalpli yüz
  Düşünceli surat
  Çeşitli mekanları içeren çıkartmalar
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  WhatsApp Yenileniyor: Tema Rengi Artık Değiştirilebilecek!

  WhatsApp, tema özelleştirme özelliğiyle sohbet balonlarını ve duvar kağıtlarını kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Yenilik, iOS beta sürümünde test ediliyor.

  WhatsApp 3D Avatar Desteği Sunmaya Başladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et