R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter'a Çok İstenen Güncelleme Geldi: Uzun Tweet Dönemi Başlıyor

  Twitter son zamanlarda yeni güncellemelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu süreçte kısa floodlar yerine uzun makale paylaşımları yapılabilecek. Yeni güncelleme ne zaman Türkiye'ye gelecek?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.06.2022 19:15 1611 2 dk okuma süresi
  Twitter'a Çok İstenen Güncelleme Geldi: Uzun Tweet Dönemi Başlıyor
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz aylarda Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, kullanıcılar için daha iyi hizmet verebilmek amacıyla güncellenmeye ve geliştirilmeye devam ediyor. Twitter kullanıcıları için atılan tweetlerin belirli bir karakter sınırlaması bulunuyordu. Yıllardır devam eden bu uygulama zaman zaman kullanıcılar tarafından tartışmalara neden oldu. Bu tartışmalar sonucunda sosyal medya platformuna yeni bir güncellemenin geldiği öğrenildi. 

  Twitter Yeni Güncellemesiyle Kullanıcıları Mutlu Edecek

  Sosyal medya platformu Twitter her hafta yeni güncellemelerle kullanıcıları mutlu etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta da yeni bir güncelleme yayınlanmıştı. İşletmelerin yüzünü güldüren bu güncelleme sonrasında artık profillere konum eklenebiliyordu. Ancak bu hafta açıklanan yeni özellik Twitter’ı baştan aşağı değiştirebilecek güçte. Yeni güncellemenin ismi ise Notlar olarak ifade ediliyor. Twitter denildiği zaman akla gelen floodlar yeni güncelleme ile tamamen tarihe karışabilecek. Peki notlar özelliği ne işe yarayacak?

  Uzun Yazılar Yazılabilecek

  Yeni güncelleme ile birlikte artık belirli karakter sayısında yer alan floodlar yerine uzun uzun makaleler yazılıp paylaşılabilecek. Metinlerin yanı sıra güncelleme sonrasında fotoğraf, GIF ve videolar da kolaylıkla paylaşılabilecek. Twitter üzerinden bilgi akışının daha aktif bir şekilde paylaşılması bekleniyor. 

  Güncelleme üzerinde çalışmalar devam ediyor ve bu süreçte birkaç yazar üzerinde güncellemenin test edildiği öğrenildi. Ancak henüz güncellemenin Türkiye’de kullanılabilir olmadığı ifade edildi. Henüz ne zaman uygulamaya konulacağı ise bilinmiyor. Artık platformun amacının tamamen değişebileceği ifade edildi. Henüz makale uzunluğunda yazıları ülkemizde okuyabilmekte pek mümkün değil. ABD’de kullanıma sunulduğu öğrenildi ancak VPN uygulaması ile birlikte giriş yapılarak ABD’deki kullanıcıların yazıları okunabilir. Twitter’a gelen güncellemelerle birlikte son dönemlerde uygulamanın amacının tamamen değişebileceği ve sosyal medya platformları arasında meydana gelen rekabete karşı adeta savaş açabileceği düşünülüyor. Kullanıcılar bundan sonraki dönemde yeni güncellemeleri merakla beklemeye başladılar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Twitter'a Çok İstenen Güncelleme Geldi: Uzun Tweet Dönemi Başlıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et