R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch Operasyonunda Kredi Kartı Hırsızlığının Detayları Ortaya Çıktı!

  Yayın platformu Twitch üzerinden yapılan dolandırıcılık soruşturmasında yeni bilgiler ortaya çıktı. Kurbanların kredi kartı bilgilerinin nasıl çalındığı deşifre oldu. İşte detaylar...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  28.06.2022 02:40 1524 2 dk okuma süresi
  Twitch Operasyonunda Kredi Kartı Hırsızlığının Detayları Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Yayın ve oyun platformu olarak bilinen Twitch pek çok mağduriyete de ev sahipliği yapıyor. Bu süreçte kara para aklama, kredi kartı dolandırıcılığı ve haksız para kazanma üzerine pek çok şikayet gündeme geldi. Şikayetlerin artması ile birlikte konu hakkında emniyet tarafından kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. 

  Twitch platformunun hacklenmesi sonucunda geçtiğimiz sene pek çok tatsız veri gündeme gelmişti. Pek çok kişinin sistem üzerinden ciddi kazançlar elde ettiği ve bununla birlikte ortada büyük paraların döndüğü ortaya çıktı. İlk operasyon geçtiğimiz yıl düzenlenmiş ve bu operasyon sonrasında yeni veriler ortaya çıkmıştı. Operasyonlar bununla da bitmedi. Bu süreçte geçtiğimiz ay emniyet tarafından yeni operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlar sonrasında farklı kişilerin de gözaltına alındığı ve yeni bilgilerin ortaya çıktığı belirlendi. 

  Kredi Kart Hırsızlığı Yöntemi Ortaya Çıktı

  Twitch platformuna yönelik düzenlenen yeni operasyon sonrasında kredi kartı dolandırıcılığının detayları ortaya çıktı. Özellikle son dönemlerde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan kişilerin bir kısmının bilgisayar korsanı olduğu ve hackerlik yaptıkları belirlendi. Kalan kişilerin ise Twitch platformunda yayıncı oldukları ve sisteme hakim oldukları öğrenildi. Bununla birlikte arada köprü görevi gören ve komisyon alan kişilerin de olduğu belirlendi. 

  Twitch platformu üzerinden yapılan kredi kartı hırsızlığının detayları ortaya çıktı. Bir market zinciri üzerinden ve bir GSM operatörü üzerinden taklit yöntemi ile kişilerin dolandırıldığı tespit edildi. Bilgisayar korsanlarına bu süreçte çok iş düşüyor. Taklit olarak hazırladıkları büyük siteleri Google’da üst sıralara çıkarıyorlar. Ancak hemen dikkat çekmemek için bunu kısa sürede yapmayı tercih ediyorlar. Bu süreçte kontör yüklemek, ödeme yapmak ya da alışveriş yapmak için taklit sitelere bilmeden giren kişilerin kredi kartı bilgileri kopyalanarak çalınıyor. Kişiler bilmeden dolandırıcılara kredi kartı bilgilerini teslim etmiş oluyorlar. Bununla birlikte bilgileri alan dolandırıcılar kısa süre içerisinde bu sayfaları kapatıyorlar ve arkada iz bırakmamak adına tüm delilleri de ortadan kaldırıyorlar. Ele geçirilen bilgilerden elde edilen paraların ise aklanması gerekiyor. Bu durumda yayıncılarla iş birliği yapılarak sözde bağışlar adı altında kara para aklaması gerçekleştiriliyor. Sistemin işleyişinin ortaya çıkmasının ardından soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Xiaomi Watch 2 Geliyor: Detayları Ortaya Çıktı!

  Xiaomi'nin yeni akıllı saati Watch 2, üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. AMOLED ekran, 65 saat pil ömrü ve daha fazlasını sunuyor.

  Bazı Apple Watch'larda ‘Ghost Touch’ Sorunu Ortaya Çıktı: İşte Çözümler!

  Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 sahipleri, ekranda istenmeyen dokunuşlarla mücadele ediyor. Apple, bu 'Ghost Touch' problemi üzerinde çalışıyor

  Twitch, Yayıncıların Prime Abonelik Gelirlerini Azalttı: Yeni Dönem Başlıyor!

  Twitch, Prime abonelik gelirlerinde düşüşe giderek Partner Plus programını genişletiyor. Bu şekilde yayıncıların, kazanç yapısını yeniden şekillendiriyor.

  Twitch Operasyonunda Kredi Kartı Hırsızlığının Detayları Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et