R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter'a Tweet Sınırlaması Geldi: Günlük Görüntüleme Sınırıyla Tanışın!

  Twitter'da artık tweet görüntüleme sayısı sınırlanıyor. Doğrulanmamış hesaplar 600 gönderi, doğrulanmış hesaplar ise 6000 gönderiyle sınırlı olacak. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  02.07.2023 20:39 2640 2 dk okuma süresi
  Twitter'a Tweet Sınırlaması Geldi: Günlük Görüntüleme Sınırıyla Tanışın!
  Son Düzenleme:

  Twitter, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve aktif kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmaktadır. 

  Ancak son zamanlarda, popüler mesajlaşma uygulaması Twitter'ın yeni bir özelliği kullanıcıları bir hayli telaşlandırdı. İşte detaylar.

  Twitter'ın Gözden Kaçırmamanız Gereken Yeni Özelliği

  Geçtiğimiz günlerde Twitter, kullanıcılarının oturum açmadan tweet'leri görememesine neden olan bir özelliği devreye soktu. Bu özellik, tweet bağlantısına tıkladığınızda sizi otomatik olarak oturum açma sayfasına yönlendirmekte. 

  Dahası Elon Musk, bu yeni özelliği açıkladığı Twitter paylaşımında bunun, veri korsanlarına karşı acil bir önlem olarak tasarlandığını ifade etti.

  Doğrulanmamış Hesaplar Artık Sadece 600 Tweet Görüntüleyebilecek

  Ancak bu değişiklik, Elon Musk'ın başını belaya sokmaktan geri kalmadı. O kadar çok tepki çekti ki Musk yine başka bir tepki çekici özelliği devreye soktu.

  Musk'ın açıkladığı yeni özelliğe göre artık doğrulanmamış hesaplar günde yalnızca 600 tweet'e kadar görebilecekler. Bu önlem, Twitter'ın aşırı veri kazıma ve sistem manipülasyonu sorunlarıyla başa çıkmak için getirildi.

  Twitter'da Tweet Okuma Sınırlaması Nasıl İşliyor?

  Bu yeni sınırlamalar aşağıdaki gibi çalışıyor:

  • Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet okuma sınırına sahip.
  • Doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet okuma sınırına sahip.
  • Yeni doğrulanmamış hesaplar ise günde sadece 300 tweet okuma sınırına sahip.

  Musk, bu özelliğin geçici olduğunu belirtse de Amerika'da Twitter kullanıcılarından fazlasıyla tepki aldı. Bu özelliğin ne kadar süreyle devrede kalacağı ise henüz bilinmiyor.

  Twitter'da tweet sınırlaması, son zamanlarda ABD'de Twitter'ın gündem konusu oldu. Ancak bu özelliğin Türkiye'deki kullanıcıları nasıl etkileyeceği merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  WhatsApp Grup Sohbetlerine Yeni Özellik Geldi: Etkinlik Oluşturma!

  WhatsApp, grup sohbetlerinde etkinlik oluşturma özelliğini kullanıma sunuyor. Kullanıcılar etkinlik adı, tarih ve detayları girerek etkinlikler düzenleyebilecekler.

  Samsung Galaxy Z Fold 6'dan Yeni Görüntüler Geldi: İşte Sızdırılan Görseller!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın Temmuz ayında tanıtılacak yeni tasarımı ve özellikleri sızdırıldı. Daha kalın UTG cam, yeni tasarım ve ince yapı dikkat çekiyor.

  ChatGPT'nin Mac Uygulaması Geldi: İşte Özellikleri!

  OpenAI, GPT-4o modelini ve Mac için yeni ChatGPT uygulamasını tanıttı. Yenilenen arayüz ve artırılmış etkileşim imkanlarıyla kullanıcı deneyimi iyileştiriliyor.

  Twitter'a Tweet Sınırlaması Geldi: Günlük Görüntüleme Sınırıyla Tanışın!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et