R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  X’e (Twitter) Yeni Yanıt Sınırlama Özelliği Geldi: Gönderi Altındaki Spam Paylaşımlar Bitiyor!

  Elon Musk, X kullanıcıları için spam botlara karşı koruma sağlayacak yeni bir özellikten bahsetti. Sosyal medya severler, artık yanıtlar konusunda yeni bir alternatife kavuştu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.10.2023 13:16 2239 2 dk okuma süresi
  X’e (Twitter) Yeni Yanıt Sınırlama Özelliği Geldi: Gönderi Altındaki Spam Paylaşımlar Bitiyor!
  Son Düzenleme:

  veya eski adıyla Twitter'ın en çok şikayet edilen sorunlarından biri, gönderiler altında yaşanan spam paylaşımlardı. Ancak Twitter, bu sorunu çözmek için yeni bir özellik getirdi. Artık kullanıcılar, yalnızca hesabı onaylanmış kişilere yanıt verme seçeneği ile gönderilerine daha fazla kontrol sahip olabilecekler.

  Herkese Açık Kontrol Seçeneği Geliyor!

  Twitter'ın bu yeni özelliği, sadece premium üyelik sahipleri için değil, tüm kullanıcılara sunuldu. Bu sayede kullanıcılar, hangi hesapların yanıt verebileceğini belirleyerek, konuyla alakasız ya da istenmeyen yanıtlardan kaçınabilir.

  Elon Musk, bu yeni kontrol seçeneğinin özellikle spam botlara karşı oldukça etkili olacağına inanıyor. Bu özellik, Twitter kullanıcılarının, gönderilerinin altına gelen rahatsız edici spam paylaşımları artık daha az görmeleri anlamına geliyor.

  Twitter’ın Önceki Adımları

  Twitter, yanıtları sınırlama konusunda ilk adımını 2020'de atmıştı. Kullanıcılar, sadece takip ettikleri veya bahsettikleri hesaplarla etkileşimde bulunabilecekleri bir seçenekle tanıştırıldı. Ancak bu özellik, ilk başta yalnızca gönderi oluşturulurken seçilebiliyordu. 2021'de geliştirilen bu özellik, artık gönderi paylaşıldıktan sonra da ayarlanabilir hale getirildi.

  Her ne kadar bu yeni özellik birçok avantaj getirse de yanlış kullanımıyla bazı sorunlara neden olabileceği endişesi taşınıyor. Özellikle yanıltıcı bilgi içeren bir gönderinin paylaşılması ve bu sınırlamanın eklenmesi durumunda doğrulanmış hesapların yanıtlarıyla bu yanlış bilginin düzeltilmesi zorlaşabilir. Bu, alıntı özelliği olsa dahi yanıtların daha fazla görülme oranına sahip olmasından dolayı endişe kaynağı olabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  X’e (Twitter) Yeni Yanıt Sınırlama Özelliği Geldi: Gönderi Altındaki Spam Paylaşımlar Bitiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et