R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17’ye Geçiş, Beklenenden Daha Düşük Seviyelerde: İşte Nedenleri!

  Apple'ın son işletim sistemi iOS 17, kullanıcılar arasında beklenen ilgiyi görmekte zorlanıyor. Bu düşük benimsenmenin ardında iOS 17 ile beraber ortaya çıkan başlangıçtaki teknik aksaklıklar ve sorunlar bulunuyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.10.2023 12:48 1681 1 dk okuma süresi
  iOS 17’ye Geçiş, Beklenenden Daha Düşük Seviyelerde: İşte Nedenleri!
  Son Düzenleme:

  Apple, iOS 17'yi son zamanlarda tüm uyumlu iPhone modellerine sunarak mobil işletim sistemi alanında yine büyük bir adım atmış oldu. Bu sürüm, birçok yeni özellik ve Kilit Ekranı için geniş özelleştirme seçenekleri getiriyor. Ancak beklenen popülerliği yakalamakta zorlanıyor gibi görünüyor.

  Son istatistiklere göre uyumlu iPhone kullanıcılarının yalnızca yüzde 25'i iOS 17'yi tercih ediyor. Dahası, bu kullanıcıların sadece yüzde 14'ü en güncel iOS 17.0.3 sürümünü cihazlarına yüklemiş. Karşılaştırma yapacak olursak uyumlu cihazların hala yüzde 60'ından fazlası iOS 16 sürümünde kalıyor. Peki bu durumu ne tetikliyor?

  iOS 17 Güncellemesinin Karşılaştığı Sorunlar

  iOS 17'nin beklenenden daha az benimsenmesinin altında bazı teknik sorunlar yatıyor. Yeni iPhone 15 Pro modellerinde, iOS 17 ile aşırı ısınma sorunları yaşandığına dair raporlar mevcut. İlk düşünceler, bu sorunun Apple'ın yeni A17 Pro çipinden veya 'Pro' modellerinde kullanılan titanyum kaplamadan kaynaklandığı yönündeydi. Ancak Apple, bu iddiaları reddetti ve yaşanan problemi yazılımsal bir hata olarak tanımlayarak bu hatayı iOS 17.0.3 güncellemesiyle çözdüğünü duyurdu.

  Mevcut sorunlar nedeniyle birçok kullanıcı, iOS 17'yi yüklemekten kaçınıyor ve sistemin daha stabil hale gelmesini bekliyor. Özellikle iPhone 15 Pro kullanıcıları için iOS 17.0.3 sürümü öneriliyor. Ancak unutulmamalıdır ki iOS 17, henüz tam kapasiteyle çalışmıyor ve bazı özellikler hala eksik!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  iOS 17’ye Geçiş, Beklenenden Daha Düşük Seviyelerde: İşte Nedenleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et