R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Kimlik Doğrulama Sistemi Getirebilir!

  Twitter kimlik doğrulama sistemine platformda yer verecek. Yeni özellik ile beraber artık hangi hesabın gerçek olduğu anlaşılabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.02.2023 18:21 1968 1 dk okuma süresi
  Twitter Kimlik Doğrulama Sistemi Getirebilir!
  Son Düzenleme:

  Twitter, son zamanlarda pek çok yeniliğe yer verdi. Bunlardan birisi daha önce yasaklanan hesapların yasağının kaldırılmasıydı. "Elon Musk", önceki yönetimin gereksiz askıya almalar yaptığını belirtmişti. Twitter, esnettiği kurallar çerçevesinde bazı hesapların yasaklarını kaldırmaya başladı.

  Bu özelliğin yanı sıra “Twitter Blue aboneliği” de geliştirilmişti. Ayrıca mavi tik, herkese dağıtılmaya başlanmıştı. Mavi tikin asıl amacı, bir hesabın doğrulanmış olup olmadığını anlamak. Yani o hesabın gerçek hesap olduğunu tespit etmek. Mavi tik, daha sonrasında parayla satın alınabilen bir sisteme dönüştü. Bundan dolayı şirketin kimlik doğrulama özelliği üzerinde çalıştığı düşünülmeye başlandı.

  Twitter kimlik doğrulama özelliği üzerinde çalışıyor

  Twitter, sosyal ağdaki sahte hesaplara karşı yeni bir hamle geliştiriyor. Sosyal medyanın yeniliklerini takip eden “Jane Manchun Wong”, yeni bir bilgi yayınladı. Bu bilgiye göre Twitter, kimlik doğrulama özelliğine yer verecek. Bu özellik ile beraber hangi hesabın gerçek olduğu anlaşılabilecek.

  Özellik için kimliğin fotoğrafının çekilmesi gerekecek. Kimlik fotoğrafı ile beraber yüzün bulunduğu bir çekim de talep edilecek. Yani Twitter üyesi, kimlik fotoğrafını elinde tutarak kendisini gösterecek.

  Twitter kimlik doğrulama özelliği ile beraber kimliği doğrulanan bir profilde bilgi mesajı bulunacak. Bu mesaj “hesap kimlik ile doğrulandı” benzeri bir ifade ile belirtilecek. Bu sayede hangi profilin gerçek bir hesap olduğu anlaşılabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Huawei'nin Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS Next Geliyor: İşte Çıkış Tarihi!

  Huawei, Haziran'da HarmonyOS Next'i tanıtacak. Yeni işletim sistemi, Android'den tamamen bağımsız olup Hongmeng çekirdeğiyle destekleniyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  VAR Kalkıyor Mu? Premier Lig'de VAR Sistemi Kaldırılacak Mı?

  Dünya futbolunda devrim niteliği taşıyan Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulaması, ilk olarak İsveç'te son bulmuştu. Gelecek sezon ise dünyanın en iyi ligi olarak kabul edilen Premier Lig'de de olmayabilir. Peki VAR sistemi gerçekten kalkıyor mu?

  Twitter Kimlik Doğrulama Sistemi Getirebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et