R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter API Erişimi Ücretli Hale Gelecek!

  Twitter API kullanmak paralı hale gelecek. Alınan bu karar ile birlikte pek çok yazılım bu durumdan etkileniyor olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.02.2023 18:30 2092 2 dk okuma süresi
  Twitter API Erişimi Ücretli Hale Gelecek!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, 2022'de 44 milyar Dolar karşılığında Twitter’ı satın almıştı. Bu satın alımın ardından platformda kullanıcı sayısında ciddi kayıpları yaşandı. Bu kayıpların çeşitli nedenleri bulunuyor. Bunlardan birisi Elon Musk’ın aldığı bazı kararlar olarak gösterildi.

  Musk, Twitter’ın gelir kazanıp kâra geçmesi için harekete geçmişti. Yapılan çalışmalardan birisi “Twitter Blue” aboneliğiydi. Buna ek olarak firma, yeni bir ücretli özellik daha getirecek. Buna göre artık API kullanmak ücretli olacak.

  Twitter API paralı olarak kullanılabilecek

  Twitter’ın karşısına çıkan "API sorunu" aslında uzun süredir gündemdeydi. Geçtiğimiz dönemlerde API ile ilgili yaşanan bazı problemler haberlerde yer almıştı. API’den yararlanan uygulamalar, sosyal ağa erişememeye başlamıştı. Yaşanan bu durumun ardından sorunun teknik bir problem olduğu düşünüldü. Bu sorunun uzun sürmesiyle beraber olayın Twitter kaynaklı olduğundan şüphelenilmeye başlandı. Twitter ekibi, bu olayı daha sonra doğruladı.

  Twitter, yaptığı açıklamada kural değişikliğinden bahsetmişti. Yaşanan bu durum sonrasında API’ye erişim kısıtlanmış oldu. Buna ek olarak Twitter’ın farklı bir açıklamada bulundu.

  Firma tarafından yapılan açıklamada, ana uygulamanın kullanılmasını istiyordu. Yani üçüncü parti uygulamalardan Twitter’a erişim izni vermek istemiyordu. Şirketin bu politikası değişmişe benziyor.

  Twitter API erişimi tekrardan aktif hale geliyor. Bununla ilgili geliştiricilere bilgi gönderildi. Gelen bilgilere göre 9 Şubat 2023 tarihinden itibaren API’ye erişim ücretli olacak. Fiyatlandırmanın nasıl yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Bu gibi gelişmelerin temelinde Elon Musk'ın Twitter gelirlerini daha da yukarıya çekmek olduğu belirtiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  Amazon Alexa Plus Geliyor: Alexa’nın Ücretli ve Daha Zeki Versiyonu!

  Amazon, Alexa'nın yeni ve gelişmiş versiyonu olan 'Alexa Plus'ı geliştiriyor. Bu, yapay zeka tabanlı yenilikleriyle kişiselleştirilmiş konuşma deneyimi sunacak.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Twitter API Erişimi Ücretli Hale Gelecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et