R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Hesap Yasaklama Olaylarını Azaltacak!

  Twitter hesap yasaklama eylemlerini azaltacak yeni adımlar deniyor. Güvenlik ekibinden bununla ilgili bazı açıklamalar yapıldı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  30.01.2023 18:46 1508 2 dk okuma süresi
  Twitter Hesap Yasaklama Olaylarını Azaltacak!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Twitter’da bu zamana kadar birçok hesap yasaklandı. Askıya alınan hesaplar arasında Donald Trump gibi ünlüler de yer alıyor. Bazı yasaklar oldukça basit nedenlerle atılmıştı. Elon Musk, yaptığı incelemede bu olayın farkına vardı ve yeni kararlar aldı. Alınan kararlardan birisi yasaklanan hesaplarla alakalı.

  Twitter hesap yasaklama kurallarını esnetti

  Artık Twitter’da yasaklanmak daha da zorlaşacak. Çünkü Twitter güvenlik ekibi, yasaları esnetme kararı aldı. Önceden basit nedenlerle atılan yasaklamalar artık uygulanmayacak. Hesabın askıya alınması yalnızca ağır suçlarda geçerli olacak. Buna ek olarak sürekli tekrarlanan ihlallerde de hesap yasaklanacak. Hesabın yasaklanmasını sağlayacak bazı ağır suçlar şunlar olmakta:

  • Yasadışı eylemler gerçekleştirme
  • Çevreye zarar verme
  • Şiddet içerikli tehditte bulunma
  • Spam gerçekleştirme
  • Twitter’ı manipüle etme

  Askıya alınan hesaplar çözülecek!

  Twitter kullanıcıları, bu bilgilerin yanı sıra müjdeli haberi de paylaşmış oldu. Bu zamana kadar yasaklanan bazı hesaplar için alınan karar kaldırılacak. Özellikle ağır suç işlenmeyen hesaplar için bu geçerli olacak. Twitter ekibi, 1 Şubat 2023 tarihinden sonra bunun için başvuruda bulunulabileceğini belirtti. Yani eğer hesabınız basit bir sebeple yasaklandıysa tekrar açtırabileceksiniz.

  Reklamsız Twitter deneyimi için yeni abonelik geliyor

  Twitter, Blue aboneliği ile beraber %50 daha az reklam deneyimi sunuyor. Ayrıca mavi rozet de dağıtıyor. Bunun için belirli miktarda abonelik ücreti alınıyor. Hem aylık hem de yıllık abonelik paketi mevcut. Son zamanlarda Blue aboneliği için dolar bazında büyük zamlar yapıldı. Bu zamlar, kullanıcıların da tepki göstermesine neden oldu. Bu sebepler neticesinde Elon Musk, yeni kararlar almış durumda.

  Buna göre yeni bir abonelik paketi üzerinde durulacak. Bu abonelik paketinin en önemli özelliklerinden birisi reklamsız olması. Yani Twitter kullanıcıları, bu pakete abone olduklarında hiç reklam ile karşılaşmayacak. Bunun en büyük avantajı daha rahat bir kullanıcı deneyimi sunması. Reklamsız bir deneyim sunulacağı için bu durum paket fiyatını da etkileyecek. Abonelik fiyatının daha yüksek olacağı biliniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  X'ten (Twitter) Yenilikçi Adım: Android İçin Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi!

  X, Android için görüntülü ve sesli arama özelliğini tanıttı. Premium aboneler için kullanılabilir bu yenilik, platformun genişleyen işlevselliğini gösteriyor.

  Twitter Hesap Yasaklama Olaylarını Azaltacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et