R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Twitter erişim kısıtlaması ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan bu açıklama, Twitter’ın olay sonrasındaki ilk resmî açıklaması oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.01.2023 20:07 1395 2 dk okuma süresi
  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!
  Son Düzenleme:

  Twitter, Elon Musk’ın yönetimine geçtikten sonra pek çok silsile ile karşılaştı. Bu olaylar sonucunda bazı kullanıcılar, Twitter’ı terk etme kararı aldı. Yaşanan son olay ise platformun kullanıcı sayısını daha da düşürmüş oldu. Buna göre Twitter, API kullanan uygulamaları kısıtlamıştı. Bazı uygulamalar, bundan ciddi anlamda etkilenmişti. Örneğin Tweetbot ve Twitterrific gibi yazılımlar çalışmaz hale gelmişti. Bu durumların ardından Twitter’dan ilk resmî açıklama yayınlanmış oldu.

  Twitter erişim kısıtlaması uygulayarak uygulamaların çalışmasını engelledi

  Twitter Dev hesabı, yaşanan bu sorunların ardından bir açıklama paylaştı. Buna göre Twitter’ın uzun süredir API kuralları uyguladığı açıklanıyor. Bu durum, bazı yazılımların çalışmamasına neden oluyor. Yani Twitter ekibi, sorunun API kurallarından kaynaklı olduğunu söylüyor. Burada kullanıcıların tepkisini çeken olay API kurallarının neler olduğu. Ayrıca mevcut uygulamaların sahipleri de duruma tepkili.

  Tweetbot’tan açıklama geldi

  Tweetbot’un ortak üreticisi olan Paul Haddad, bununla ilgili bir açıklamaya değindi. Yapılan açıklamaya göre kendisi, hangi kuralın ihlal edildiğini bilmiyor. Twitter’ın API ile ilgili daha detaylı açıklama yapmasını beklediğini sözlerine ekliyor. Yıllardır hizmet verdiklerini açıklayan Haddad, hangi kuralı çiğnediklerini bilmek istediğini belirtiyor.

  Tweetbot yetkilisi, buna ek olarak bir de şaka yapıyor. Yaptığı bu şakada kendisi şunu yazıyor: “Uzun süredir ___ API kuralını çiğnediğim için herkesten özür diliyorum.”. Kendisi, burada hangi kurala uymadığını anlamadığını şakayla karışık bir şekilde açıklamaya çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Reklam Gelirleri Üyelere Dağıtılacak!

  Twitter reklam gelirleri ile ilgili önemli bir karar aldı. Bu karara göre reklam gelirleri, kullanıcılar arasında pay edilecek.

  Twitter Kimlik Doğrulama Sistemi Getirebilir!

  Sosyal medya platformu Twitter, "gerçek bilgi" ilkesine ağırlık vermeye devam ediyor. Bu çerçevede platformda "kimlik doğurlama" modeline geçilecek. İşte Twitter kimlik doğrulama sisteminden ilk bilgiler!

  Twitter API Erişimi Ücretli Hale Gelecek!

  Twitter'dan gelen son bilgiler Twitter API kullanıcılarını üzdü. Gelen bilgilere göre Twitter API ücretli olacak. İşte detaylar!

  Twitter Blue Aboneliği Türkiye’de Gözükmeye Başladı!

  Twitter Blue aboneliği Türkiye'de gözükmeye başladı. Twitter blue aboneliği nedir, nasıl alınır, kullanıcılara hangi özellikleri sunuyor?

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et