R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Twitter erişim kısıtlaması ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan bu açıklama, Twitter’ın olay sonrasındaki ilk resmî açıklaması oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.01.2023 20:07 1764 2 dk okuma süresi
  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!
  Son Düzenleme:

  Twitter, Elon Musk’ın yönetimine geçtikten sonra pek çok silsile ile karşılaştı. Bu olaylar sonucunda bazı kullanıcılar, Twitter’ı terk etme kararı aldı. Yaşanan son olay ise platformun kullanıcı sayısını daha da düşürmüş oldu. Buna göre Twitter, API kullanan uygulamaları kısıtlamıştı. Bazı uygulamalar, bundan ciddi anlamda etkilenmişti. Örneğin Tweetbot ve Twitterrific gibi yazılımlar çalışmaz hale gelmişti. Bu durumların ardından Twitter’dan ilk resmî açıklama yayınlanmış oldu.

  Twitter erişim kısıtlaması uygulayarak uygulamaların çalışmasını engelledi

  Twitter Dev hesabı, yaşanan bu sorunların ardından bir açıklama paylaştı. Buna göre Twitter’ın uzun süredir API kuralları uyguladığı açıklanıyor. Bu durum, bazı yazılımların çalışmamasına neden oluyor. Yani Twitter ekibi, sorunun API kurallarından kaynaklı olduğunu söylüyor. Burada kullanıcıların tepkisini çeken olay API kurallarının neler olduğu. Ayrıca mevcut uygulamaların sahipleri de duruma tepkili.

  Tweetbot’tan açıklama geldi

  Tweetbot’un ortak üreticisi olan Paul Haddad, bununla ilgili bir açıklamaya değindi. Yapılan açıklamaya göre kendisi, hangi kuralın ihlal edildiğini bilmiyor. Twitter’ın API ile ilgili daha detaylı açıklama yapmasını beklediğini sözlerine ekliyor. Yıllardır hizmet verdiklerini açıklayan Haddad, hangi kuralı çiğnediklerini bilmek istediğini belirtiyor.

  Tweetbot yetkilisi, buna ek olarak bir de şaka yapıyor. Yaptığı bu şakada kendisi şunu yazıyor: “Uzun süredir ___ API kuralını çiğnediğim için herkesten özür diliyorum.”. Kendisi, burada hangi kurala uymadığını anlamadığını şakayla karışık bir şekilde açıklamaya çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  Türkiye'den X'e (Twitter) Yeni Yaptırımlar Geliyor: Temsilci Atamama Sorunu Büyüyor

  Türkiye'de, günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal medya platformların temsilci ataması zorunlu. X, yükümlülüğü yerine getirmediği için cezalara maruz kalabilir.

  X (Twitter)’ten Şaşırtan Karar: Yeni Kullanıcılar, Ücret Ödeyecek!

  X platformu, yeni kullanıcılar için ücretli dönem başlatıyor. Elon Musk, bot sorununa çözüm olarak ücret alınmasını önerdi.

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et