R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Twitter erişim kısıtlaması ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan bu açıklama, Twitter’ın olay sonrasındaki ilk resmî açıklaması oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.01.2023 20:07 1736 2 dk okuma süresi
  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!
  Son Düzenleme:

  Twitter, Elon Musk’ın yönetimine geçtikten sonra pek çok silsile ile karşılaştı. Bu olaylar sonucunda bazı kullanıcılar, Twitter’ı terk etme kararı aldı. Yaşanan son olay ise platformun kullanıcı sayısını daha da düşürmüş oldu. Buna göre Twitter, API kullanan uygulamaları kısıtlamıştı. Bazı uygulamalar, bundan ciddi anlamda etkilenmişti. Örneğin Tweetbot ve Twitterrific gibi yazılımlar çalışmaz hale gelmişti. Bu durumların ardından Twitter’dan ilk resmî açıklama yayınlanmış oldu.

  Twitter erişim kısıtlaması uygulayarak uygulamaların çalışmasını engelledi

  Twitter Dev hesabı, yaşanan bu sorunların ardından bir açıklama paylaştı. Buna göre Twitter’ın uzun süredir API kuralları uyguladığı açıklanıyor. Bu durum, bazı yazılımların çalışmamasına neden oluyor. Yani Twitter ekibi, sorunun API kurallarından kaynaklı olduğunu söylüyor. Burada kullanıcıların tepkisini çeken olay API kurallarının neler olduğu. Ayrıca mevcut uygulamaların sahipleri de duruma tepkili.

  Tweetbot’tan açıklama geldi

  Tweetbot’un ortak üreticisi olan Paul Haddad, bununla ilgili bir açıklamaya değindi. Yapılan açıklamaya göre kendisi, hangi kuralın ihlal edildiğini bilmiyor. Twitter’ın API ile ilgili daha detaylı açıklama yapmasını beklediğini sözlerine ekliyor. Yıllardır hizmet verdiklerini açıklayan Haddad, hangi kuralı çiğnediklerini bilmek istediğini belirtiyor.

  Tweetbot yetkilisi, buna ek olarak bir de şaka yapıyor. Yaptığı bu şakada kendisi şunu yazıyor: “Uzun süredir ___ API kuralını çiğnediğim için herkesten özür diliyorum.”. Kendisi, burada hangi kurala uymadığını anlamadığını şakayla karışık bir şekilde açıklamaya çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  Amazon Prime Gaming Şubat Ayı Oyunları Belli Oldu: Tam 7 Oyun Ücretsiz Erişime Açılacak!

  Şubat 2024'te Amazon Prime Gaming, üyelerine özel 7 yeni ücretsiz oyun sunacak. İşte Prime Gaming'in bu ayki zengin oyun seçkisi!

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Twitter Erişim Kısıtlamasını Bilerek Yaptığını Doğruladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et