R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Borç Batağında!

  Elon Musk, son açıklamasında Twitter'ın reklam gelirlerindeki düşüşün devam ettiğini ve nakit akışının negatif olduğunu, bunun da "ağır borç" nedeniyle gerçekleştiğini belirtti. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.07.2023 12:57 1570 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Twitter Borç Batağında!
  Son Düzenleme:

  Twitter’ın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter'ın mali durumunu gündeme getirdi. Twitter'ın teknoloji sorumlusu ve yönetim kurulu başkanı olan Musk, platformdaki reklam gelirlerinde devam eden düşüşü doğruladı. 

  Ayrıca Musk, Twitter'ın borç sorunu nedeniyle negatif nakit akışında olduğunu belirtti.

  Twitter'ın Mali Durumu Çıkmaza Girdi

  Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Musk, Twitter'ın reklam gelirlerinin yüzde 50 düştüğünü açıkladı. Musk, "Twitter'ın başka bir adım atmadan önce pozitif nakit akışına ulaşması gerektiğini" ifade etti, zira Twitter ağır bir borç yükü altında bulunuyor.

  Musk, geçen yılın Ekim ayında yaklaşık 13 milyar dolar borç dahilinde Twitter'ı 44 milyar dolara devralmıştı. Bu anlaşmayı finanse etmek için Musk, Tesla hisselerinden milyarlarca dolarlık satış yapmıştı. Musk'ın Twitter'da yaptığı değişiklikler büyük tepki çekmiş ve birçok reklamveren Twitter'dan uzak durmuştu.

  Twitter'ın Reklam Gelirlerinde Büyük Düşüş

  Araştırma şirketi Sensor Tower'ın verilerine göre, Twitter'daki reklam harcamaları bu yılın başlarında yüzde 89 oranında düşerek 7.6 milyon dolara geriledi. Reuters'ın raporuna göre Musk'ın Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldığı süreçte şirketin üzerine devraldığı borç nedeniyle Twitter'ın yıllık yaklaşık 1.5 milyar dolar faiz ödemesi bulunuyor.

  Twitter'ın Geleceği Ne Olacak?

  Elon Musk'ın bu açıklamaları, yaptığı değişikliklerin şirketi mali açıdan sağlam bir zemine oturtamadığını gösteriyor. 

  Aynı zamanda, yeni atanan CEO Linda Yaccarino'nun Twitter'ın reklam tabanını yeniden inşa etmek için büyük çaba sarf etmesi gerektiğini işaret ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Twitter Resmen ‘X.com’ Oldu!

  Twitter artık resmen X.com olarak değiştirildi. Elon Musk'ın açıklamasıyla tüm çekirdek sistemler, X.com alan adı altında birleşti ve yeni özellikler eklendi.

  Xiaomi, Güncelleme Almayacak Yeni Modelleri Açıkladı: İşte Güncelleme Desteği Kesilen Telefonlar!

  Nisan 2024'ten itibaren Xiaomi, Redmi ve Poco markalarına ait dört yeni telefon modelini EOS (End of Support) listesine dahil etti.

  Türkiye'den X'e (Twitter) Yeni Yaptırımlar Geliyor: Temsilci Atamama Sorunu Büyüyor

  Türkiye'de, günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal medya platformların temsilci ataması zorunlu. X, yükümlülüğü yerine getirmediği için cezalara maruz kalabilir.

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Borç Batağında!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et