R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Anlaşma İmzalandı: Call of Duty Playstation’la Devam Ediyor!

  Microsoft, Activision-Blizzard'ı satın alma sürecinde olduğu sırada rekabete izin verdiğini kanıtlamak amacıyla Nintendo ile Call of Duty anlaşması imzaladı. Şimdi ise Sony ile de benzer bir anlaşma imzalandı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.07.2023 13:51 1453 2 dk okuma süresi
  Yeni Anlaşma İmzalandı: Call of Duty Playstation’la Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Önceki yıl Activision-Blizzard'ın satın alınması yolunda ilerleyen Microsoft, bu süreçte çeşitli yasal sorunlarla karşı karşıya kaldı. Game Pass hizmetinin rekabeti engelleyici bir hale gelmesinden endişe duyan Sony, bu satın almayı engellemeyi amaçlamıştı.

  ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Call of Duty'nin Xbox'a özel hale gelmesi durumunda, Playstation konsollarının büyük bir dezavantaj yaşayacağını belirtmiş ve Microsoft'a dava açarak anlaşmayı engellemeye çalışmıştı. Dava sürecinde ve öncesinde, Microsoft, Call of Duty serisini Xbox'a özel yapmayacağını belirtmiş ve bunu Nintendo ve Nvidia ile yapılan anlaşma ile kanıtlamıştı.

  Activision-Blizzard Anlaşmasına İzin Verildi

  Son haftalarda San Francisco Mahkemesi, Activision-Blizzard anlaşmasına onay verdi. Satın alım sürecinin tamamlanacağını gören Sony, Microsoft anlaşmasını tekrar gözden geçirme kararı aldı.

  San Francisco Mahkemesi'nin anlaşmayı onaylamasının ardından, Microsoft, anlaşmayı sonlandırma hakkına sahip oldu. Microsoft'un satın alımı tamamlaması bekleniyor.

  Sony, Güçlü bir Xbox Markası ile Yüzleşecek

  Sony, anlaşmanın tamamlanmasıyla güçlü bir Xbox markası ile mücadele etmek zorunda kalacak. Xbox Başkanı Phil Spencer, Call of Duty anlaşmasının Sony ile de yapıldığını belirtti ve daha fazla oyun seçeneğinin olacağı bir geleceği dört gözle beklediğini söyledi.

  Sony ve Microsoft arasında yapılan anlaşmayla, Call of Duty serisinin Playstation'da var olmaya devam edeceği kesinleşti. Anlaşmanın süresi belirtilmedi, ancak Nintendo ile yapılan anlaşma gibi 10 yıllık bir süreye sahip olacağı düşünülüyor. Activision-Blizzard'ın satışının tamamlanmasıyla Microsoft, Overwatch, Call of Duty, Diablo ve Crash gibi önemli markaların sahibi olacak. Call of Duty ise önümüzdeki yıllarda Playstation, Xbox ve PC dışında Nintendo platformlarına ve Nvidia bulut hizmetlerinde yer alacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Nesil iPhone SE 4'ün Tasarım Detayları Açığa Çıktı: İşte O Görüntüler!

  iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri açığa çıktı. Büyük ekran, USB-C ve Face ID ile modern bir deneyim sunuyor.

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  Yeni Anlaşma İmzalandı: Call of Duty Playstation’la Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et