R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!

  Twitter Blue abonelik sayısı açıklandı. Açıklanan verilere göre Twitter’daki kullanıcıların çok küçük bir kısmı abonelik kullanıyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:03 1979 2 dk okuma süresi
  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!
  Son Düzenleme:

  Twitter, günümüzün en önemli sosyal medya uygulamalarından birisi. Kullanıcılar, Twitter’ı kullanarak gündemi takip ediyor. Platformdan gelen bilgilerse tablonun göründen farklı olduğunu gösteriyor. Özellikle Elon Musk’ın gelişi ile beraber yaşanan bazı olaylar, kullanıcı potansiyelini düşürdüğü belirtildi. Bu bağlamda Elon Musk, Twitter’dan daha fazla gelir elde etmek için Blue hizmetini başlattı. Blue aboneliği ile ilgili ortaya çıkan bazı veriler hizmetin yeterince popüler olmadığını gösteriyor.

  Twitter Blue abone sayısı oldukça düşük

  Twitter’ın en önemli para kaynaklarından birisi reklamlar dışında Blue aboneliği. Daha birkaç aydır bulunmasına rağmen şimdiden iyi bir getiri sağladı. Tabii kullanıcı sayısına oranladığımızda aslında çok düşük bir miktar. Yapılan açıklamaya göre Twitter Blue, ABD’de 180.000 kullanıcı tarafından kullanılıyor. Dünyada ise 290.000 kullanıcı, Twitter Blue kullanıyor. Aktif kullanıcı sayısına göre Blue abonelerinin oranı %0,2. Yani oransal olarak değerlendirildiğinde aslında çok az kişi abonelik kullanıyor.

  Güncel olarak web üzerinden aylık 8 dolar alınıyor. Yıllık ise 84 dolar talep ediliyor. 290.000 kullanıcı ile birlikte Twitter, 2.320.000 dolar kazanıyor. Yıllık alımda ise 24.360.000 dolar ediyor. Herkes yıllık almadığı için kesin bir gelir bilinmiyor.

  Tahminen Twitter’ın ayda ortalama 5 milyon dolar civarında kazandığı belirtildi. Bu da yıllık 60 milyon dolar anlamına geliyor. Twitter’ın faiz hariç 1 milyar dolar borcu olduğunu göz önüne alındığında Blue gelirlerinin yetersiz kaldığı görüldü. Buna ek olarak Twitter Blue sisteminin her ülkede olmadığı da vurgulandı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et