R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!

  Twitter Blue abonelik sayısı açıklandı. Açıklanan verilere göre Twitter’daki kullanıcıların çok küçük bir kısmı abonelik kullanıyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:03 1312 2 dk okuma süresi
  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!
  Son Düzenleme:

  Twitter, günümüzün en önemli sosyal medya uygulamalarından birisi. Kullanıcılar, Twitter’ı kullanarak gündemi takip ediyor. Platformdan gelen bilgilerse tablonun göründen farklı olduğunu gösteriyor. Özellikle Elon Musk’ın gelişi ile beraber yaşanan bazı olaylar, kullanıcı potansiyelini düşürdüğü belirtildi. Bu bağlamda Elon Musk, Twitter’dan daha fazla gelir elde etmek için Blue hizmetini başlattı. Blue aboneliği ile ilgili ortaya çıkan bazı veriler hizmetin yeterince popüler olmadığını gösteriyor.

  Twitter Blue abone sayısı oldukça düşük

  Twitter’ın en önemli para kaynaklarından birisi reklamlar dışında Blue aboneliği. Daha birkaç aydır bulunmasına rağmen şimdiden iyi bir getiri sağladı. Tabii kullanıcı sayısına oranladığımızda aslında çok düşük bir miktar. Yapılan açıklamaya göre Twitter Blue, ABD’de 180.000 kullanıcı tarafından kullanılıyor. Dünyada ise 290.000 kullanıcı, Twitter Blue kullanıyor. Aktif kullanıcı sayısına göre Blue abonelerinin oranı %0,2. Yani oransal olarak değerlendirildiğinde aslında çok az kişi abonelik kullanıyor.

  Güncel olarak web üzerinden aylık 8 dolar alınıyor. Yıllık ise 84 dolar talep ediliyor. 290.000 kullanıcı ile birlikte Twitter, 2.320.000 dolar kazanıyor. Yıllık alımda ise 24.360.000 dolar ediyor. Herkes yıllık almadığı için kesin bir gelir bilinmiyor.

  Tahminen Twitter’ın ayda ortalama 5 milyon dolar civarında kazandığı belirtildi. Bu da yıllık 60 milyon dolar anlamına geliyor. Twitter’ın faiz hariç 1 milyar dolar borcu olduğunu göz önüne alındığında Blue gelirlerinin yetersiz kaldığı görüldü. Buna ek olarak Twitter Blue sisteminin her ülkede olmadığı da vurgulandı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?

  Elon Musk, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'ın değerinin yarı yarıya düşmesine dikkat çekti.

  Togg T10X Ön Siparişlerinde Rekor Artış ve Teslimat Sayısının 20 Bine Yükseltilmesi

  Togg T10X modeli ön siparişlerde büyük bir ilgi ile karşılaşınca 12bin olan ön sipariş adeti 20 bine yükseltildi. İşte detaylar.

  Netflix'in Reklam Destekli Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı: İşte Detaylar

  Blomberg'in yayınladığı habere göre Netflix'in reklamlı abonelik paketi giderek daha da yaygınlaşıyor. İşte detaylar.

  Twitter Blue Türkiye Fiyatı Açıklandı: Dudak Uçuklatıyor!

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte çıkan Twitter Blue'nin Türkiye fiyatları belli oldu.

  Twitter Blue Abone Sayısı Duyuruldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et