R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’a Yeni Soruşturma Şoku!

  Son yılların en popüler sosyal mecrası haline gelen TikTok, tartışmalarında odağında bulunuyor. Uzun süredir “gizlilik ihlali” ile suçlanan platform için yeni soruşturma iddiası gündeme geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 10.07.2022 11:31 1276 2 dk okuma süresi
  TikTok’a Yeni Soruşturma Şoku!
  Son Düzenleme:

  Kullanıcıların kısa videolar yayınlayarak, geniş kitlelere erişebilme fırsatını yakaladığı TikTok, her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Global ölçekte kendi ünlülerini dahi yaratan bir platform olan TikTok’un başı aynı zamanda güvenlik kurumlarıyla da dertte. Çünkü ortaya çıkan iddialara göre TikTok, kullanıcıların gizliliğini ihlal etmekle suçlanıyor. Hatta ABD’de TikTok’a karşı yaptırımlar son dönemde gündemden düşmüyor. Hatta iddialara göre TikTok, ABD tarafından açılacak bir soruşturmanın ana hedefi oldu.

  ABD Senatosundan TikTok Soruşturması

  TikTok

  Platform 1.5 Milyarı aşan kullanıcı sayısıyla büyümeye devam ederken, kullanıcı gizliliği hususundaki politikaları nedeniyle de eleştirilerin odağında bulunuyor. Özellikle sosyal medya platformlarının “gizlilik ihlali” hususundaki her türdeki müdahalesi karşısında çok hassas yaklaşım sergileyen ABD, TikTok’a yoğun baskı uyguluyor. 

  Yaşanan gelişmeler ve TikTok’taki politika değişikliğinin söz konusu olmaması ABD yönetimiyle fazlasıyla gergin bir dönem geçirmesine neden oldu. Bu gelişmelerin ardından ABD’de “Demokrat Parti” lideri Mark Warner ve “Cumhuriyetçi Parti” başkan yardımcısı ve senatör Marco Rubio, TikTok’a karşı yeni bir adım attı.

  ABD Senatosu tarafından Temmuz ayı itibariyle “FTC’ye(Federal Ticaret Komisyonu” gönderilen bir çağrı ile TikTok’a karşı en sert hamle yapılmış oldu. Senato tarafından gönderilen bir mektup vasıtasıyla TikTok’a karşı gizlilik ihlalleri iddialarının araştırılması için en kısa süre içerisinde soruşturma başlatılması talep edildi. 

  Senatodan gönderilen mektupta TikTok’un gizlilik ihlali iddiaları dolayısıyla “Bölüm 5” soruşturmasının açılmasını talep edildiği yer alıyor. Ayrıca söz konusu soruşturmanın “ABD Ulusal Güvenlik” kapsamında sürdürülmesine de ayrıca dikkat çekiliyor.

  Temmuz ayının ilk haftasında ABD’nin “FCC(Federal İletişim Kurulu)” kuruluşundan TikTok’a karşı en sert hamle gelmişti. Kurul, Apple’nin AppStore ve Google’nin PlayStore mağazalarından TikTok uygulamasının kaldırılmasını talep etmişti.

  TikTok ve platforma dair ortaya atılan iddialara dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  LG Yeni Tableti Ultra Tab’ın Tanıtımını Yaptı

  Uzun süredir akıllı cihaz pazarında yer almayan LG, yepyeni bir tablet bilgisayar modeliyle geri dönüş yapıyor. İşte yeni LG Ultra Tab özellikleri ve fiyatı!

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  TikTok’a Yeni Soruşturma Şoku!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et