R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Apple, siber saldırılar karşısında yeni güvenlik sistemleri geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak cihazları için casus yazılımları önlemek amacıyla kilitleme modu isimli yeni güvenlik sistemini tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 10.07.2022 11:12 1348 2 dk okuma süresi
  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!
  Son Düzenleme:

  Casus yazılımlar, teknoloji ve yazılım şirketlerinin en temel düşmanları arasında yer alıyor. Bugüne kadar milyarlarca teknoloji kullanıcısının ciddi mağduriyetler yaşamasına neden olan casus yazılımlara karşı teknoloji şirketleri önemli çalışmalar yapıyor. Hem donanım hem de yazılım bakımından gelişime de bir nevi katkı sağlayan casus yazılımlara karşı son olarak Apple’den bir hamle geldi. Apple tüm iOS ve MacOS işletim sisteminin kullanıldığı cihazlarını casus yazılımlara karşı korumak için yeni bir güvenlik sistemi geliştirdi.

  Kilitleme Modu Özelliği Tanıtıldı

  Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle son dönemde bilgisayar korsanların başta “iPhone” kullanıcıları olmak üzere tüm kullanıcılarına yönelik siber saldırılardan korunmak üzere yeni bir yazılım geliştirildiği belirtildi. Kullanıcılar Apple’nin yeni güvenlik sistemi sayesinde bu saldırılara karşı daha fazla güvende olacak.

  Duyurulan yeni “Kilitleme Modu” özelliğinin 2022 eylül ayı itibariyle kullanıma açılması hedefleniyor.

  Geliştirilen yeni güvenlik sistemi, cihazların casus yazılımlar nedeniyle tehdit altında olduğu anlarda bazı fonksiyonlarının engellenmesine olanak veriyor. Ayrıca bu süreçte iPhone ürünlerinde “bilinmeyen kullanıcı” araması yapılmasının da önlenmesi sağlanacak.

  Apple’nin Korkulu Rüyası Pegasus Yazılımı

  Apple

  Apple son dönemde “Pegasus” isimli bir casus yazılım nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Çünkü Pegasus isimli casus yazılımı iPhone cihazlarında kameranın fark edilmeden açılmasını ve ortam dinleme fonksiyonun devreye alınması gibi son derece ciddi bir güvenlik ihlaline neden oluyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre habersiz şekilde başka numaralara SMS gönderimi gibi kullanıcıyı fazlasıyla zor durumda bırakabilecek sorunlara neden oluyor.

  Pegasus isimli yazılım İsrail merkezli “NSO Group” isimli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Şirket, özellikle Apple’nin çok fazla şikayetçi olmasına karşın Pegasus yazılımının herhangi bir sorunu olmadığı öne sürmeye devam ediyor. Bu nedenle de şirketin yazılımı ABD’de yasaklı yazılımlar arasında yer alıyor. Kullanımı yasak olmasına rağmen iPhone kullanıcılarına sorun oluşturmaya devam ettiğinden Apple, çözüm olarak “kilitleme modu” özelliğini geliştirdi.

  Pegasus yazılımın suçlu ve terörist avlamak amacıyla geliştirildiği belirtiliyor.

  Apple’nin kullanıcı güvenliği hususunda aldığı önlemlerin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce siber güvenlik alanında en iyi çalışmalara imza atan şirketler hangileri? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et