R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Apple, siber saldırılar karşısında yeni güvenlik sistemleri geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak cihazları için casus yazılımları önlemek amacıyla kilitleme modu isimli yeni güvenlik sistemini tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 10.07.2022 11:12 1248 2 dk okuma süresi
  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!
  Son Düzenleme:

  Casus yazılımlar, teknoloji ve yazılım şirketlerinin en temel düşmanları arasında yer alıyor. Bugüne kadar milyarlarca teknoloji kullanıcısının ciddi mağduriyetler yaşamasına neden olan casus yazılımlara karşı teknoloji şirketleri önemli çalışmalar yapıyor. Hem donanım hem de yazılım bakımından gelişime de bir nevi katkı sağlayan casus yazılımlara karşı son olarak Apple’den bir hamle geldi. Apple tüm iOS ve MacOS işletim sisteminin kullanıldığı cihazlarını casus yazılımlara karşı korumak için yeni bir güvenlik sistemi geliştirdi.

  Kilitleme Modu Özelliği Tanıtıldı

  Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle son dönemde bilgisayar korsanların başta “iPhone” kullanıcıları olmak üzere tüm kullanıcılarına yönelik siber saldırılardan korunmak üzere yeni bir yazılım geliştirildiği belirtildi. Kullanıcılar Apple’nin yeni güvenlik sistemi sayesinde bu saldırılara karşı daha fazla güvende olacak.

  Duyurulan yeni “Kilitleme Modu” özelliğinin 2022 eylül ayı itibariyle kullanıma açılması hedefleniyor.

  Geliştirilen yeni güvenlik sistemi, cihazların casus yazılımlar nedeniyle tehdit altında olduğu anlarda bazı fonksiyonlarının engellenmesine olanak veriyor. Ayrıca bu süreçte iPhone ürünlerinde “bilinmeyen kullanıcı” araması yapılmasının da önlenmesi sağlanacak.

  Apple’nin Korkulu Rüyası Pegasus Yazılımı

  Apple

  Apple son dönemde “Pegasus” isimli bir casus yazılım nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Çünkü Pegasus isimli casus yazılımı iPhone cihazlarında kameranın fark edilmeden açılmasını ve ortam dinleme fonksiyonun devreye alınması gibi son derece ciddi bir güvenlik ihlaline neden oluyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre habersiz şekilde başka numaralara SMS gönderimi gibi kullanıcıyı fazlasıyla zor durumda bırakabilecek sorunlara neden oluyor.

  Pegasus isimli yazılım İsrail merkezli “NSO Group” isimli bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Şirket, özellikle Apple’nin çok fazla şikayetçi olmasına karşın Pegasus yazılımının herhangi bir sorunu olmadığı öne sürmeye devam ediyor. Bu nedenle de şirketin yazılımı ABD’de yasaklı yazılımlar arasında yer alıyor. Kullanımı yasak olmasına rağmen iPhone kullanıcılarına sorun oluşturmaya devam ettiğinden Apple, çözüm olarak “kilitleme modu” özelliğini geliştirdi.

  Pegasus yazılımın suçlu ve terörist avlamak amacıyla geliştirildiği belirtiliyor.

  Apple’nin kullanıcı güvenliği hususunda aldığı önlemlerin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Sizce siber güvenlik alanında en iyi çalışmalara imza atan şirketler hangileri? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1088

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  Apple Siber Saldırılara Karşı Yeni Özelliğini Tanıttı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et