R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Dünya üzerinde pek çok kullanıcısı olan TikTok, yeni ve korkutucu bir iddia ile gündemde! TikTok'un, kullanıcıların yazışmalarını kayıt altına aldığı konuşuluyor.

  Elif Elif 20.08.2022 02:39 1247 2 dk okuma süresi
  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!
  Son Düzenleme:

  Son yılların en hızlı yükselen sosyal medya platformu TikTok, her geçen gün yeni iddialarla gündeme gelmeye devam ediyor. TikTok bazı ülkelerde güvenliği ihlal ettiği ve kötü örnek oluşturduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Sosyal medya uygulaması her seferinde, kişisel verilere saygı duyulduğunu ve kopyalanmadığını iddia etse de, yeni iddialar gündeme geldi. 

  Güvenlik araştırma şirketi Krause, TikTok hakkında bir inceleme başlattı ve sonunda yeni bir iddiada bulundu. Bu araştırmanın detaylarına göre kullanıcıların uygulama içi tarayıcının dışında başka web sitesine giriş yaptıkları zaman kişisel bilgilerinin ve hassas verilerin kayıt altına alındığını, bunun ise klavye vuruşları ile gerçekleştirildiği belirtildi. 

  Javascript kodundaki büyük tehlike!

  TikTok’un izleme işlemini Javascript kodu sayesinde yaptığı iddia edildi. Bunun için harici web sitelerine yerleştirmiş olduğu kodlar sayesinde kişisel veriler ve hassas bilgiler kayıt altına alınabiliyor. Bazı internet sitelerinde ise keylogger ismi verilen bazı casus programlar bulunuyor. TikTok tarafından yapılan bu izleme işleminin de pek farkının olmadığı öğrenildi. Gelen iddiaların ardından TikTok sözcüsü yeni bir açıklamada bulunarak Javascript kodunun sadece kullanıcı deneyimini geliştirmek, olası sorunları çözmek, hataları ayıklamak için kullanıldığını belirtti. 

  Tarayıcı kullanımına dikkat edin!

  Tiktok kullanıcılarına bu konuda olası tehlikelere karşı bazı uyarılar yapıldı. Bu uyarılara göre kötü amaçlı yazılımları engellemek için kullanıcıların varsayılan tarayıcı üzerinden uygulamayı açmaları isteniyor. Uygulamanın kendi tarayıcısının yerine varsayılan tarayıcı üzerinden açmak daha güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1013

  TikTok Yorumlar İçin Beğenmeme Butonunu Kullanmaya Başladı! Yorumlara Dislike Butonu Sonunda Geldi!

  TikTok, yeni güncellemeyle beraber yorum beğenmeme özelliğini aktif etti. Beğenmeme butonu sayesinde kullanıcılarla artık, daha gerçek etkileşimler kurulacak.

  iOS 16 Güncellemesi iPhone 14 Ailesinin Tüm Problemlerini Çözdü!

  Apple, yayınladığı son güncelleme ile iPhone 14 kamera sorununu çözdü. Ayrıca bu güncelleme, ekran kararması sorununu da ortadan kaldırdı.

  TikTok, Snapchat ve Facebook’tan Sonra Sıra Google’da: 100 Milyon Dolarlık Tazminat Şoku

  Dünya devi Google, Photos uygulamasından dolayı 100 milyon dolarlık tazminat ödeyecek. Google, Photos uygulamasında gizlilik kanunlarını ihlal etmişti.

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et