R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Dünya üzerinde pek çok kullanıcısı olan TikTok, yeni ve korkutucu bir iddia ile gündemde! TikTok'un, kullanıcıların yazışmalarını kayıt altına aldığı konuşuluyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.08.2022 02:39 1644 2 dk okuma süresi
  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!
  Son Düzenleme:

  Son yılların en hızlı yükselen sosyal medya platformu TikTok, her geçen gün yeni iddialarla gündeme gelmeye devam ediyor. TikTok bazı ülkelerde güvenliği ihlal ettiği ve kötü örnek oluşturduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Sosyal medya uygulaması her seferinde, kişisel verilere saygı duyulduğunu ve kopyalanmadığını iddia etse de, yeni iddialar gündeme geldi. 

  Güvenlik araştırma şirketi Krause, TikTok hakkında bir inceleme başlattı ve sonunda yeni bir iddiada bulundu. Bu araştırmanın detaylarına göre kullanıcıların uygulama içi tarayıcının dışında başka web sitesine giriş yaptıkları zaman kişisel bilgilerinin ve hassas verilerin kayıt altına alındığını, bunun ise klavye vuruşları ile gerçekleştirildiği belirtildi. 

  Javascript kodundaki büyük tehlike!

  TikTok’un izleme işlemini Javascript kodu sayesinde yaptığı iddia edildi. Bunun için harici web sitelerine yerleştirmiş olduğu kodlar sayesinde kişisel veriler ve hassas bilgiler kayıt altına alınabiliyor. Bazı internet sitelerinde ise keylogger ismi verilen bazı casus programlar bulunuyor. TikTok tarafından yapılan bu izleme işleminin de pek farkının olmadığı öğrenildi. Gelen iddiaların ardından TikTok sözcüsü yeni bir açıklamada bulunarak Javascript kodunun sadece kullanıcı deneyimini geliştirmek, olası sorunları çözmek, hataları ayıklamak için kullanıldığını belirtti. 

  Tarayıcı kullanımına dikkat edin!

  Tiktok kullanıcılarına bu konuda olası tehlikelere karşı bazı uyarılar yapıldı. Bu uyarılara göre kötü amaçlı yazılımları engellemek için kullanıcıların varsayılan tarayıcı üzerinden uygulamayı açmaları isteniyor. Uygulamanın kendi tarayıcısının yerine varsayılan tarayıcı üzerinden açmak daha güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra'nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  MWC 2024'te 25 Şubat'ta tanıtımı öngörülen Xiaomi 14 Ultra'ya ait yeni görseller ve detaylı özellikler ortaya çıktı. İşte bu cihazın dikkat çeken özellikleri!

  Universal Music Dev Hamleyi Yaptı: Milyonlarca Şarkıyı TikTok'tan Kaldırdı!

  TikTok, Universal Music Group ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda Taylor Swift, The Weeknd ve Harry Styles gibi ünlülerin şarkılarını içeren videoları kaldırdı.

  TikTok'tan Alışveriş Devrimi: Otomatik Ürün Tanıma Özelliğiyle Yeni Bir Dönem!

  TikTok, videolardaki ürünleri otomatik tanıma özelliğiyle alışveriş deneyimini yeniden şekillendiriyor ve kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  TikTok, Yeni Özellikleriyle YouTube’a Dönüşüyor!

  TikTok, yatay ve uzun videolarla YouTube'a dönüş yapıyor; içerik oluşturuculara yeni fırsatlar ve rekabeti artıran yenilikler sunuyor.

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et