R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Dünya üzerinde pek çok kullanıcısı olan TikTok, yeni ve korkutucu bir iddia ile gündemde! TikTok'un, kullanıcıların yazışmalarını kayıt altına aldığı konuşuluyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.08.2022 02:39 1672 2 dk okuma süresi
  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!
  Son Düzenleme:

  Son yılların en hızlı yükselen sosyal medya platformu TikTok, her geçen gün yeni iddialarla gündeme gelmeye devam ediyor. TikTok bazı ülkelerde güvenliği ihlal ettiği ve kötü örnek oluşturduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Sosyal medya uygulaması her seferinde, kişisel verilere saygı duyulduğunu ve kopyalanmadığını iddia etse de, yeni iddialar gündeme geldi. 

  Güvenlik araştırma şirketi Krause, TikTok hakkında bir inceleme başlattı ve sonunda yeni bir iddiada bulundu. Bu araştırmanın detaylarına göre kullanıcıların uygulama içi tarayıcının dışında başka web sitesine giriş yaptıkları zaman kişisel bilgilerinin ve hassas verilerin kayıt altına alındığını, bunun ise klavye vuruşları ile gerçekleştirildiği belirtildi. 

  Javascript kodundaki büyük tehlike!

  TikTok’un izleme işlemini Javascript kodu sayesinde yaptığı iddia edildi. Bunun için harici web sitelerine yerleştirmiş olduğu kodlar sayesinde kişisel veriler ve hassas bilgiler kayıt altına alınabiliyor. Bazı internet sitelerinde ise keylogger ismi verilen bazı casus programlar bulunuyor. TikTok tarafından yapılan bu izleme işleminin de pek farkının olmadığı öğrenildi. Gelen iddiaların ardından TikTok sözcüsü yeni bir açıklamada bulunarak Javascript kodunun sadece kullanıcı deneyimini geliştirmek, olası sorunları çözmek, hataları ayıklamak için kullanıldığını belirtti. 

  Tarayıcı kullanımına dikkat edin!

  Tiktok kullanıcılarına bu konuda olası tehlikelere karşı bazı uyarılar yapıldı. Bu uyarılara göre kötü amaçlı yazılımları engellemek için kullanıcıların varsayılan tarayıcı üzerinden uygulamayı açmaları isteniyor. Uygulamanın kendi tarayıcısının yerine varsayılan tarayıcı üzerinden açmak daha güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta Duyurdu: Ray-Ban Akıllı Gözlüklerde Video Kayıt Süresi Uzatıldı!

  Meta, Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinde video kayıt süresini üç dakikaya çıkaran ve Calm ile Amazon Music desteği getiren yeni güncellemeyi yayınladı.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  TikTok Hakkında Şok İddia: Tüm Yazışmaları Kayıt Altına Alıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et