R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads Yükselişine Hızla Devam Ediyor: Twitter, Meta'yı Dava Edebilir!

  Instagram Threads, hızla büyüyen bir üye tabanına sahip olup 30 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Bu büyüme ivmesiyle birlikte Twitter, Meta'ya karşı dava açmakla tehdit etti.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.07.2023 16:55 1952 1 dk okuma süresi
  Threads Yükselişine Hızla Devam Ediyor: Twitter, Meta'yı Dava Edebilir!
  Son Düzenleme:

  Instagram Threads, Meta'nın yeni uygulaması olarak kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve popülerlik kazanmıştır. 

  Ancak bu süreçte Twitter'ın karşılaştığı zorluklar ve yaşanan hukuki çatışmalar da dikkat çekiciydi.

  Twitter'ın Avukatından Meta'ya Tehdit

  Instagram Threads uygulamasının çıkışının ardından Twitter'ın avukatı Alex Spiro, Meta'nın CEO'suna bir yazı gönderdi. Bu yazıda, Instagram Threads'in Twitter'ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını kötüye kullandığını belirtti. 

  Hatta bu durum, Twitter'ın, mülkiyet haklarını korumak için yasal ve ihtiyati tedbirleri kullanma hakkını saklı tuttuğunu belirten bir cümle ile sonuçlandı.

  Eski Twitter Çalışanlarından Meta'ya Destek

  Meta'ya yönelik eleştiriler yalnızca Instagram Threads'in Twitter'ın ticari sırlarını kötüye kullanmakla suçlanması ile sınırlı kalmadı. Twitter'ın eski çalışanları, Meta'ya katılarak ve rakip uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olarak Meta'nın Twitter'a karşı olan bu savaşında büyük bir rol oynadı. 

  Bu çalışanların, Meta için özellikle işe alındıkları ve Twitter'ın ticari sırlarına ve bir dizi gizli bilgiye erişimleri olduğu iddia edildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Kendi Yapay Zekasını Geliştirmeye Devam Ediyor: Günde Milyonlarca Dolar Harcıyor!

  Apple'ın yapay zekaya günlük maddi kaynak ayırdığı ve şirketin geliştirdiği Ajax adlı dil modelinin ChatGPT'ye göre daha ileri kapasitede olduğu belirtiliyor.

  Epic Games Ücretsiz Oyun Fırsatlarına Devam Ediyor: İşte Bu Haftaki Ücretsiz Oyun!

  Bu hafta Epic Games ücretsiz oyun seçenekleri sunuyor. 7 ile 14 Eylül tarihlerinde Spelldrifter oyununu Epic Games Store üzerinden bedava indirebilirsiniz.

  Threads’in Web Sürümü Yayınlandı: İşte Detaylar!

  Meta, eski adıyla Twitter olan X'e rakip olarak geliştirdiği Threads'in web sürümünü yayınladı. Artık kullanıcılar, web üzerinden birçok işleve erişecekler.

  YouTube, Herkesin Beklediği Özelliği Test Ediyor: Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Geliyor!

  YouTube, kullanıcıların mırıldanarak aradığı şarkıları bulmasını basitleştirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik, şu an resmen test aşamasında!

  Threads Yükselişine Hızla Devam Ediyor: Twitter, Meta'yı Dava Edebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et