R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads Popülerliğini Yitiriyor: Her Geçen Gün Kullanıcı Kaybı Artıyor!

  Meta'nın çatı firması olduğu Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın Twitter'a alternatif olarak konumlandırılan platformu Threads, kullanıcı tabanında büyük bir düşüş yaşadı. Platform, mevcut kullanıcılarının yüzde 80'ini kaybederek ciddi bir gerileme gösterdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.08.2023 15:12 1796 2 dk okuma süresi
  Threads Popülerliğini Yitiriyor: Her Geçen Gün Kullanıcı Kaybı Artıyor!
  Son Düzenleme:

  Temmuz ayında sosyal medya dünyasını kasıp kavuran Threads platformu, popülerliğini hızla yitirmeye başladı. 

  En son gelen haberler, günlük kullanıcı sayısında benzersiz bir düşüş olduğunu belirtiyor. Twitter'ın önemli bir rakibi olan Threads, kullanıcılarının yaklaşık %80'ini kaybetti. 

  Threads'un Aktif Kullanıcı Sayısı %80 Düştü

  Bilindiği gibi, Threads Twitter'ın eleştiri aldığı bir dönemde hızla popülerleşmiş ve kısa süre içinde 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Ancak geçtiğimiz haftadan bu yana Threads hakkında kullanıcı kaybına dair haberler duymaya başladık. 

  Meta CEO'su Mark Zuckerberg, bu iddiaları yalanladı ve "her gün beklediğimden daha fazla insan Threads'e geri dönüyor" dedi. Ancak analiz şirketleri Similarweb ve Sensor Tower'ın verileri bu durumu yalanlar nitelikte!

  Piyasaya sürülmesinden sadece iki gün sonra Threads'in günlük aktif kullanıcı sayısının 49 milyon olduğu, hemen ardından ise 100 milyon civarında olduğu bildirilmişti. Ancak 1 Ağustos'tan itibaren bu sayının 9.6 milyonun biraz üzerinde olduğu belirlendi. Ayrıca, sosyal medya platformundaki etkileşimler de önemli ölçüde azaldı. Similarweb'e göre, kullanıcıların uygulamada geçirdiği ortalama süre 6 Temmuz'da 14 dakika iken, 1 Ağustos itibarıyla bu süre sadece 2.3 dakika.

  Twitter ile Olan Rekabetinde Kan Kaybediyor

  Başka bir analiz şirketi olan Sensor Tower, Threads'in aktif kullanıcı sayısının her gün yaklaşık %1 oranında azaldığını ve 5 Temmuz'dan 31 Temmuz'a kadar toplamda %82 oranında düştüğünü bildiriyor.

  Elbette, bu veriler Threads için hayal kırıklığı olabilirken, Twitter veya yeni adıyla X, her geçen gün eleştiri alacak kararlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu durumun arkasında Elon Musk'ın bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle Threads'in bu rekabette nasıl bir strateji izleyeceğini görmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Carlos1
   Carlos1 6 ay önce
   Anlık bir hype aldı sadece o kadar ilk çıktığında.

  İlgili İçerikler:

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  Meta'dan Yenilikçi Adım: Threads API'si Geliştiricilere Açılıyor

  Meta'nın Threads API'si, geliştiricilere açılıyor. Haziran'a kadar geniş kullanım, test sürecinde Sprinklr, Hootsuite gibi liderler yer alıyor.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Threads Popülerliğini Yitiriyor: Her Geçen Gün Kullanıcı Kaybı Artıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et