R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!

  OpenAI, gelecek nesil ChatGPT'nin habercisi olarak yeni yapay zeka modeli "GPT-5" ismini ticari marka olarak tescillemek üzere başvuru yaptı. Bu model, gelişmiş yapay zeka özelliklerine ev sahipliği yapacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.08.2023 16:13 2148 1 dk okuma süresi
  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!
  Son Düzenleme:

  OpenAI, popüler yapay zeka modeli ChatGPT'nin gelecekteki versiyonu için "GPT-5" adıyla bir ticari marka başvurusunda bulundu. Bu hamle, gelecek nesil yapay zeka teknolojileri hakkındaki ilk ipuçlarını bizlere sunuyor.

  ChatGPT ve GPT-5: Yeni Nesil Dil Modeli

  ChatGPT'nin son hali, Mart ayında tanıtılan GPT-4 modelini kullanıyor. Ancak artık OpenAI, yeni bir teknoloji olan ve şirketin yeni nesil dil modeli olarak kabul edilebilecek GPT-5 için resmi bir ticari marka başvurusunda bulundu.

  18 Temmuz tarihinde ABD'de yapılan bu başvuru, yeni nesil dil modelinin tüm özelliklerini açıklamasa da bir dizi önemli bilgiyi açığa çıkarıyor. Başvuruda GPT-5, "insan konuşması ve metninin yapay üretimi için indirilebilir bir bilgisayar yazılımı" olarak tanımlanmış. Bu durum, GPT-5'in Siri, Google Asistan veya Amazon'un Alexa gibi tamamen yapay zeka destekli konuşma yeteneklerine sahip olabileceğini düşündürüyor!

  Başvuru ayrıca GPT-5'in "doğal dil işleme, içerik oluşturma, anlama ve analiz" alanlarında da kullanılacağını belirtiyor. Yani GPT-5'in dil analizi ve içerik oluşturma konularında mükemmeliyet gösterebileceği düşünülüyor.

  GPT-5 Ne Zaman Geliyor?

  GPT-5’in ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir ayrıntı yok. Ancak OpenAI'nin GPT-4'ü bu yıl Mart ayında piyasaya sürdüğünü düşünürsek GPT-5'in yayınlanmasının oldukça uzun bir süre alabileceği öngörülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et