R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!

  OpenAI, gelecek nesil ChatGPT'nin habercisi olarak yeni yapay zeka modeli "GPT-5" ismini ticari marka olarak tescillemek üzere başvuru yaptı. Bu model, gelişmiş yapay zeka özelliklerine ev sahipliği yapacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.08.2023 16:13 2033 1 dk okuma süresi
  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!
  Son Düzenleme:

  OpenAI, popüler yapay zeka modeli ChatGPT'nin gelecekteki versiyonu için "GPT-5" adıyla bir ticari marka başvurusunda bulundu. Bu hamle, gelecek nesil yapay zeka teknolojileri hakkındaki ilk ipuçlarını bizlere sunuyor.

  ChatGPT ve GPT-5: Yeni Nesil Dil Modeli

  ChatGPT'nin son hali, Mart ayında tanıtılan GPT-4 modelini kullanıyor. Ancak artık OpenAI, yeni bir teknoloji olan ve şirketin yeni nesil dil modeli olarak kabul edilebilecek GPT-5 için resmi bir ticari marka başvurusunda bulundu.

  18 Temmuz tarihinde ABD'de yapılan bu başvuru, yeni nesil dil modelinin tüm özelliklerini açıklamasa da bir dizi önemli bilgiyi açığa çıkarıyor. Başvuruda GPT-5, "insan konuşması ve metninin yapay üretimi için indirilebilir bir bilgisayar yazılımı" olarak tanımlanmış. Bu durum, GPT-5'in Siri, Google Asistan veya Amazon'un Alexa gibi tamamen yapay zeka destekli konuşma yeteneklerine sahip olabileceğini düşündürüyor!

  Başvuru ayrıca GPT-5'in "doğal dil işleme, içerik oluşturma, anlama ve analiz" alanlarında da kullanılacağını belirtiyor. Yani GPT-5'in dil analizi ve içerik oluşturma konularında mükemmeliyet gösterebileceği düşünülüyor.

  GPT-5 Ne Zaman Geliyor?

  GPT-5’in ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir ayrıntı yok. Ancak OpenAI'nin GPT-4'ü bu yıl Mart ayında piyasaya sürdüğünü düşünürsek GPT-5'in yayınlanmasının oldukça uzun bir süre alabileceği öngörülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  ChatGPT'nin Gelişmiş Versiyonu Geliyor: GPT-5 Başvurusu Yapıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et