R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek

  Instagram kullanıcıları artık Reels üzerinden doğrudan bağış toplayabilecek veya bağış toplama etkinliklerine katılabilecekler.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  20.04.2022 01:14 1001 1 dk okuma süresi
  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek
  Son Düzenleme:

  Instagram reels; Instagram’da yer alan, TikTok uygulamasına benzeyen kısa süreli bir video özelliğidir. Instagram, bu yeni gelen özelliği güncellemelerle ilgili yazdığı bir blog yazısında kullanıcılarına duyurdu. 

  Bunlara ek olarak Instagram, aynı gün içerisinde dünya gününden esinlenilerek oluşturulan çıkartmaları, Facebook üzerinden kullanabileceğiniz profil çerçevelerini ve Quest’te VR içeriği gibi pek çok yeniliği de duyurdu. 

  Instagram Bağış Özelliği 30’dan Fazla Ülkeye Aktifleştiriliyor

  Instagram reels üzerinden bağış toplama özelliği artık 30’dan fazla ülkede kullanılacak şekilde aktifleştirilecek. Bunlara ek olarak, reels üzerinden bağış toplama, bütün dünyada yaklaşık 1,5 milyondan fazla kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan yardımları da destekleyecek.

  Şu anda herhangi bir platform ücreti almayan Instagram, Techcrunch’a yalnızca kişisel bağışlarda işlem ücreti ve vergi talep ettiğini de belirtti. 

  Bağış Toplama Etkisi Önceden Test Edildi!

  Platform üzerinden daha önce 2019’da kullanıcıların paylaşmış olduğu hikayeler üzerinden, 2020 yılında ise Instagram canlı yayın üzerinden bağış toplama eklentisinin test edildiği bildirildi. 

  Şirkete göre, bugüne kadar yaklaşık dört milyondan fazla insan, Instagram ve Facebook üzerinden bağış kampanyalarına katıldı ve yaklaşık 150 milyon doların üzerinde bağışta bulundu. Bu bağış kampanyaları arasında, The Ocean Cleanup ve WorldWildLife Fund gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar da yer almakta. 

  Instagramın yeni bağış özelliği hakkındaki görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Instagram Kısıtlama Özelliği: Kapsamı Genişliyor!

  Instagram, gençleri koruma amacıyla "Sınırlı Etkileşimler" özelliğini genişletti. Yeni işlevler, istenmeyen etkileşimleri sınırlandırarak güvenliği artırıyor.

  Instagram, Algoritmasını Yeniliyor: Orijinal İçeriğe Destek, Tekrar Paylaşıma Kısıtlama Geliyor!

  Instagram, algoritmasını güncelleyerek orijinal içeriği öne çıkaracak ve tekrar paylaşılan içerikleri kısıtlayacak.

  WhatsApp'a Doğrudan Numara Çevirerek Arama Özelliği Geldi!

  WhatsApp, rehbere kaydetmeden arama yapma özelliği sunuyor. Bu yeni özellik, özellikle uluslararası aramalar için büyük kolaylık sağlıyor.

  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et