R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek

  Instagram kullanıcıları artık Reels üzerinden doğrudan bağış toplayabilecek veya bağış toplama etkinliklerine katılabilecekler.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 20.04.2022 01:14 223 1 dk okuma süresi
  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek
  Son Düzenleme:

  Instagram reels; Instagram’da yer alan, TikTok uygulamasına benzeyen kısa süreli bir video özelliğidir. Instagram, bu yeni gelen özelliği güncellemelerle ilgili yazdığı bir blog yazısında kullanıcılarına duyurdu. 

  Bunlara ek olarak Instagram, aynı gün içerisinde dünya gününden esinlenilerek oluşturulan çıkartmaları, Facebook üzerinden kullanabileceğiniz profil çerçevelerini ve Quest’te VR içeriği gibi pek çok yeniliği de duyurdu. 

  Instagram Bağış Özelliği 30’dan Fazla Ülkeye Aktifleştiriliyor

  Instagram reels üzerinden bağış toplama özelliği artık 30’dan fazla ülkede kullanılacak şekilde aktifleştirilecek. Bunlara ek olarak, reels üzerinden bağış toplama, bütün dünyada yaklaşık 1,5 milyondan fazla kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan yardımları da destekleyecek.

  Şu anda herhangi bir platform ücreti almayan Instagram, Techcrunch’a yalnızca kişisel bağışlarda işlem ücreti ve vergi talep ettiğini de belirtti. 

  Bağış Toplama Etkisi Önceden Test Edildi!

  Platform üzerinden daha önce 2019’da kullanıcıların paylaşmış olduğu hikayeler üzerinden, 2020 yılında ise Instagram canlı yayın üzerinden bağış toplama eklentisinin test edildiği bildirildi. 

  Şirkete göre, bugüne kadar yaklaşık dört milyondan fazla insan, Instagram ve Facebook üzerinden bağış kampanyalarına katıldı ve yaklaşık 150 milyon doların üzerinde bağışta bulundu. Bu bağış kampanyaları arasında, The Ocean Cleanup ve WorldWildLife Fund gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar da yer almakta. 

  Instagramın yeni bağış özelliği hakkındaki görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Instagram Taslakları İşinizi Kolaylaştırabilir: Instagram Taslakları Nerede?

  Instagram kullanıcılarının çok işine yarayacağı ve aynı zamanda çok seveceği taslak kısmı nerede? Detaylar haberimizde..

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram kullanıcılara hesaplarında kripto para cüzdan bağlantısı yapmaya izin verecek. Artık Instagram NFT koleksiyon paylaşımı yapılabilecek.

  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!

  TikTok kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı 9:16 formatı sonunda Instagram'a da geliyor. İşte ilk kez Instagram Beta kullanıcılarının test edeceği yeni fotoğraf formatı ve ilk değerlendirmeleri.

  Instagram Reels Üzerinden Doğrudan Bağış Toplanabilecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et