R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volvo 2022’nin İlk Çeyreğinde 50.000 Plug-in Hibrit Araç Sattı

  Volvo, yarı iletken parçalarının tedariği yüzünden araç satışında zorlanıyor. Geçen yıla göre %20 daha az satış yaparak toplamda 148.295 araç satışı gerçekleştirirken, bunların 58.667 tanesi elektrikli araç oldu.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 20.04.2022 00:46 241 2 dk okuma süresi
  Volvo 2022’nin İlk Çeyreğinde 50.000 Plug-in Hibrit Araç Sattı
  Son Düzenleme:

  Volvo, 2022 yılının ilk çeyreğinde parça tedarik sorunları nedeniyle geçen yıla göre %20 daha az satış gerçekleştirerek 185,698 olan toplam satış rakamını 148.295 adete düşürdü. Elektrikli araç tarafında da geçen yıl Mart ayına göre %22,1 ‘lik bir düşüş yaşayarak toplam 58.667 adet elektrikli araç satabildi. 

  İsveçli marka, durumun 2022 yılının ikinci çeyreğinde daha da zorlu olabileceği konusunda uyarıyor;

  İlk çeyrekte, Volvo Cars otomobil endüstrisini etkileyen tedarik zinciri kısıtlamaları yavaş yavaş azalırken satılan otomobil sayısı belirli bir yarı mamul eksikliğinden kaynaklanan bir nedenden dolayı ancak toplam 148.295 araca ulaştı. Volvo Cars şimdi ikinci çeyrekte de üretimi etkilemesi beklenen bu yarı mamulden dolayı hedeflerinde geçici bir sapma yaşıyor.” dedi. 

  Volvo: Full Elektrikli araç satışlarında artış var

  2022 yılının ilk çeyreğinde, geçen yıla göre %7 daha fazla Plug-in (Şarj edilebilir hibrit araç) araç satarak toplam 50.000 satış rakamına ulaştı. Bu satış, yıl boyunca sattıkları tüm Volvo araçların üçte birini temsil ediyor. Tamamen elektrikli araç satışları ise geçen yıla göre 4 kat artarak 5.256 araca ulaştı. Yayınlanan verilere göre bu elektrikli araçlar XC40 ve C40 olarak bilgilendirildi. 

  Volvo, Avrupa’da Plug-in için en büyük pazar payına sahip olmaya devam ediyor. İlk çeyrekte şirket, bu yıl Avrupa’da 34.100 Plug-in araç sattı ki bu geçen seneye göre %5 düşüş demek oluyor. Bu da dünya çapındaki tüm Volvo Plug-in araçlarının %72’sini ve Avrupa’daki toplam Volvo araç hacminin %40,9 oluşturmaktadır. 

  Volvo’nun yıllık sattığı araç karşılaştırması

  Siz de Volvo hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Volvo 2022’nin İlk Çeyreğinde 50.000 Plug-in Hibrit Araç Sattı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et