R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma

  Instagram neden doğum günümü istiyor? Instagram Add Your Birthday nedir? İşte Instagram'da yaşanan doğum günü hatası ve çözümü.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  17.04.2022 16:33 1024 2 dk okuma süresi
  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma
  Son Düzenleme:

  Instagram doğum gününü eklemelerini istedikten sonra birçok kullanıcı hata mesajı alıyor. Instagram Add Your Birthday nedir konusunda bazı soru işaretlerine sahipseniz tüm detayları ele aldık.

  Instagram, herkesin eğlenebileceği güvenli bir yer olmasını sağlamak için platforma yeni değişiklikler getiriyor. Fakat platformu korumak adına herkesin hoşuna gitmeyebilecek değişiklikleri de beraberinde getirdi.

  Son zamanlarda birkaç kullanıcı Instagram doğum günlerini yazmalarını istediğinde hata mesajı almalarından ve bu nedenle hesaplarının devre dışı bırakılmasından şikayet etti.

  Instagram Add Your Birthday nedir?

  Twitter'da paylaşımlarda bulunan Instagram kullanıcıları, doğum günlerini sisteme girdiklerinde beklenmedik bir hata oluştuğunu belirtti. Instagram'a göre bu hata, Facebook hesabındaki doğum günüyle eşleşmediğinde oluşuyor. Instagram'ın resmi sayfasında şu notlar yer aldı: 

  "Instagram'da seçtiğiniz doğum tarihi, Facebook hesabınızdaki tarihle eşleşmiyorsa bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Fakat yaşınızı belirleme konusunda yardım almak için ‘Bize Ulaşın’ kısmına gitmeniz istenecektir."

  Instagram Add Your Birthday nedir?

  Instagram neden doğum günümü istiyor?

  Instagram'ın doğum günü istemesi konusunda kafası karışanlar için bu, platformun getirdiği yeni bir değişiklik değil. Aslında uzun yıllardır Instagram'ı daha güvenli bir yer haline getirme konusunda tartışmalar vardı ve bu nedenle doğum gününüzü girmeniz isteniyordu.

  Ağustos 2021'de Instagram, blog gönderisinde bu haberi doğrulamıştı. Açıklamada, “Doğum günü bilgisi, gençler için yeni güvenlik özellikleri oluşturmamıza ve doğru yaş grubuna doğru deneyimleri sunmamıza yardımcı oluyor” denilmişti. Blog gönderisinde ayrıca şunlar kaydedildi:

   “Son örnekler, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen 18 yaşından küçük kişilere mesaj göndermesini önlemek için Mart ayında yaptığımız değişiklikleri içeriyor. Ayrıca geçen ay 16 yaşından küçük kişilere ait yeni hesaplara varsayılan olarak özel ayar uygulamaya başladık."

  Instagram hesabım kilitlendi, ne yapmalıyım?

  Kullanıcılar resmi sosyal medya kanallarından Instagram ile iletişime geçebilirler. Hesabı etiketleyerek sorunlarını tweetleyebilir veya çözüm almak için kişisel bir mesaj gönderebilir.

  Twitter üzerinden Instagram ile iletişime geçmek isterseniz, @Instagram veya @InstagramComms üzerinden mesaj göndererek sorununuzu çözebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Instagram Kısıtlama Özelliği: Kapsamı Genişliyor!

  Instagram, gençleri koruma amacıyla "Sınırlı Etkileşimler" özelliğini genişletti. Yeni işlevler, istenmeyen etkileşimleri sınırlandırarak güvenliği artırıyor.

  Spotify, Car Thing Cihazlarının Fișini Çekti: İşte Nedenleri!

  Spotify, Car Thing cihazlarının satışını durdurdu ve mevcut cihazları kullanılamaz hale getirecek. Kullanıcılar, bu karara sosyal medyada büyük tepki gösterdi.

  Instagram, Algoritmasını Yeniliyor: Orijinal İçeriğe Destek, Tekrar Paylaşıma Kısıtlama Geliyor!

  Instagram, algoritmasını güncelleyerek orijinal içeriği öne çıkaracak ve tekrar paylaşılan içerikleri kısıtlayacak.

  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et