R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma

  Instagram neden doğum günümü istiyor? Instagram Add Your Birthday nedir? İşte Instagram'da yaşanan doğum günü hatası ve çözümü.

  Omer Dursun Omer Dursun 17.04.2022 16:33 346 2 dk okuma süresi
  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma
  Son Düzenleme:

  Instagram doğum gününü eklemelerini istedikten sonra birçok kullanıcı hata mesajı alıyor. Instagram Add Your Birthday nedir konusunda bazı soru işaretlerine sahipseniz tüm detayları ele aldık.

  Instagram, herkesin eğlenebileceği güvenli bir yer olmasını sağlamak için platforma yeni değişiklikler getiriyor. Fakat platformu korumak adına herkesin hoşuna gitmeyebilecek değişiklikleri de beraberinde getirdi.

  Son zamanlarda birkaç kullanıcı Instagram doğum günlerini yazmalarını istediğinde hata mesajı almalarından ve bu nedenle hesaplarının devre dışı bırakılmasından şikayet etti.

  Instagram Add Your Birthday nedir?

  Twitter'da paylaşımlarda bulunan Instagram kullanıcıları, doğum günlerini sisteme girdiklerinde beklenmedik bir hata oluştuğunu belirtti. Instagram'a göre bu hata, Facebook hesabındaki doğum günüyle eşleşmediğinde oluşuyor. Instagram'ın resmi sayfasında şu notlar yer aldı: 

  "Instagram'da seçtiğiniz doğum tarihi, Facebook hesabınızdaki tarihle eşleşmiyorsa bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Fakat yaşınızı belirleme konusunda yardım almak için ‘Bize Ulaşın’ kısmına gitmeniz istenecektir."

  Instagram Add Your Birthday nedir?

  Instagram neden doğum günümü istiyor?

  Instagram'ın doğum günü istemesi konusunda kafası karışanlar için bu, platformun getirdiği yeni bir değişiklik değil. Aslında uzun yıllardır Instagram'ı daha güvenli bir yer haline getirme konusunda tartışmalar vardı ve bu nedenle doğum gününüzü girmeniz isteniyordu.

  Ağustos 2021'de Instagram, blog gönderisinde bu haberi doğrulamıştı. Açıklamada, “Doğum günü bilgisi, gençler için yeni güvenlik özellikleri oluşturmamıza ve doğru yaş grubuna doğru deneyimleri sunmamıza yardımcı oluyor” denilmişti. Blog gönderisinde ayrıca şunlar kaydedildi:

   “Son örnekler, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen 18 yaşından küçük kişilere mesaj göndermesini önlemek için Mart ayında yaptığımız değişiklikleri içeriyor. Ayrıca geçen ay 16 yaşından küçük kişilere ait yeni hesaplara varsayılan olarak özel ayar uygulamaya başladık."

  Instagram hesabım kilitlendi, ne yapmalıyım?

  Kullanıcılar resmi sosyal medya kanallarından Instagram ile iletişime geçebilirler. Hesabı etiketleyerek sorunlarını tweetleyebilir veya çözüm almak için kişisel bir mesaj gönderebilir.

  Twitter üzerinden Instagram ile iletişime geçmek isterseniz, @Instagram veya @InstagramComms üzerinden mesaj göndererek sorununuzu çözebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Instagram Taslakları İşinizi Kolaylaştırabilir: Instagram Taslakları Nerede?

  Instagram kullanıcılarının çok işine yarayacağı ve aynı zamanda çok seveceği taslak kısmı nerede? Detaylar haberimizde..

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram kullanıcılara hesaplarında kripto para cüzdan bağlantısı yapmaya izin verecek. Artık Instagram NFT koleksiyon paylaşımı yapılabilecek.

  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!

  TikTok kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı 9:16 formatı sonunda Instagram'a da geliyor. İşte ilk kez Instagram Beta kullanıcılarının test edeceği yeni fotoğraf formatı ve ilk değerlendirmeleri.

  Instagram Neden Doğum Günümü Soruyor? Instagram Add Your Birthday Kapatma

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et