R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İnstagram Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

  İnstagram, ebeveyn denetimlerini genişleterek gençler için daha iyi ve daha güvenli bir ortam yapmayı planlıyor.

  GizliNarkoz
  GizliNarkoz R10 Editörü
  15.06.2022 02:37 1667 2 dk okuma süresi
  İnstagram Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek
  Son Düzenleme:

  İnstagram, gençler için daha güvenli gezinmeyi teşvik etmek için uygulamada iyileştirmeler yapmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Şirket daha önce ebeveyn kontrolleri ve "Mola Ver" gibi bazı özellikleri piyasaya sürdü. Şimdi bu özellikleri daha fazla kullanıcıya sunarken, denetimleri de genişletiyor.

  İnstagram Daha Fazla Ebeveyn Kontrol Özelliği Ekledi

  Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, yeni ebeveyn kontrollerine yeni özellikler getirdiklerini söyledi. Yeni özellikler arasında ebeveynlerin çocuklarına gözetim talebi gönderebileceklerini duyurdu. Bu özellik daha önce yalnızca gençlerin ebeveynlerine istek göndermesine izin veriyordu. Kurulduktan sonra, ebeveynler İnstagram'da gezinmek için sınırlar belirleyebilecek, bir hesapla ilgili ayrıntıları görüntüleyebilecek veya gençlerinin bildirdiği bir gönderiyi paylaşabilecek.

  Gençler için İnstagram, keşfette aynı içeriğe çok fazla zaman harcadıklarında onları belirli konulardan uzaklaştıracak bir özelliği nihayet kullanıma sunuyor. Uygulama, gençlerin geçmek isteyebileceği içerikle ilgili önerileri gösterecek ve önerilen içerik, gençlerin vücut imajlarına zarar verebilecek gönderi türlerinden olmayacak.

  İnstagram'a göre yaptıkları araştırmalarda, dürtmelerin etkilerinin kullanıcılar için tarama deneyimini iyileştirdiğini ve her beş gençten birini konu değiştirmeye teşvik ettiğini buldu.

  İnstagram İçerik Üreticilerle Ortaklık Kuracak

  İnstagram ayrıca gençleri özelliği kullanmaya teşvik etmek için ABD'deki içerik oluşturucularla ortaklık kuruyor. @foodwithsoy , @abraxaxs ve @mayasideas gibi içerik oluşturucular Instagram'ın yeni mola verme özelliğini seslendirecek. Bu özellik sayesinde, çok uzun süredir kaydırma yapan gençler çeşitli sesler ile uyarılacak.

  Bu mola verme hatırlatıcıları şu anda ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da test ediliyor. Ebeveyn denetimi özellikleri şu anda sadece ABD'de test ediliyor. Ancak bu ay içerisinde İngiltere, Japonya, Avustralya, İrlanda, Kanada, Fransa ve Almanya'ya genişletilecektir.

  Son olarak Meta, ebeveyn kontrolleri ve denetim araçlarını içeren, ayrıca kullanıcıların arkadaşlarını Horizon Worlds'deki sanal evlerine davet etmelerine olanak tanıyan en iyi VR başlıklarında yeni bir güncelleme duyurdu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Yapay Zeka Denetimlerini Artırıyor: İçerik Üreticileri İçin Yeni Kurallar Geliyor!

  YouTube, yapay zeka içeriklerinin denetimini sıkılaştırmaya başlıyor. İçerik üreticileri için yeni kurallar getiriliyor!

  İnstagram’da Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

  Instagram hesabınıza erişimde sorun yaşıyorsanız, birkaç basit adımla hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz. İşte hesap şifrenizi unutmanız veya hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda yapabilecekleriniz!

  İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!

  Instagram, Candid Stories isimli yeni bir özellik sunacak. Bu özellik, hızla büyüyen sosyal medya platformu BeReal'in özellikleriyle benzerlik taşıyor.

  İnstagram Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

  İnstagram, ebeveyn denetimlerini genişleterek gençler için daha iyi ve daha güvenli bir ortam yapmayı planlıyor.

  İnstagram Ebeveyn Denetimlerini Genişletecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et