R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW Yeni Bataryasıyla Sınırları Zorlayacak!

  Yeni geliştirilen ve henüz test aşamasında olan bir batarya sayesinde elektrikli araçların menzil sorunu ortadan kaldırılabilir. BMW iX SUV modeli için kullanılacak yeni bataryanın menzili iki katına kadar çıkarması bekleniyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  15.06.2022 04:53 1318 2 dk okuma süresi
  BMW Yeni Bataryasıyla Sınırları Zorlayacak!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli otomobillere olan ilgi gittikçe artarken, araç devi olan BMW markası en güncel gelişmelerle otomobil severleri şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl markanın elektrikli SUV modeli olan iX tanıtımı gerçekleştirilmişti. Aracın detaylarına bakıldığı zaman elektrikli araç piyasasında son derece önemli bir atılım gerçekleştirildiği görülmüştü. 

  BMW aradan geçen zaman sonrasında yeni bir adım daha attı. Bu süreçte aracın bataryası üzerinde çalışma yaparken menzil sıkıntısının çözülmesi için harekete geçti. Yeni güncellenen batarya ile birlikte kullanıcılar daha uzun menzil ile hareket edebilecekler. 

  BMW elektrikli otomobil ile bin kilometrelik menzil!

  Bir süredir BMW ile Our Next Energy arasında ortak sürdürülen çalışmanın sonuç verdiği öğrenildi. Yeni BMW iX elektrikli otomobil modeli için yeni bir batarya geliştirildi. Bu bataryanın çift kimyasallı olduğu öğrenildi. Henüz çalışmanın test aşamasında olduğu ifade edilirken, menzil sorunu için ciddi anlamda bir rahatlamanın yaşanabileceği düşünülüyor. 

  Bataryanın test çalışmalarının bitmesinin ardından piyasaya sürülmesi bekleniyor. Buda tahmini olarak yıl sonuna tekabül edebilir. Elektrikli otomobil iX için oldukça heyecan verici bir adım olacağı düşünülüyor. Aracın şimdilerde kullanımı sırasında menzilinin ortalama 520 kilometre olduğu öğrenildi. Bataryanın kullanımı ile birlikte iki katına çıkarak, 965 kilometrelik bir menzile çıkması bekleniyor. 

  Elektrikli otomobillerde menzil sorunu çözülebilir

  Elektrikli otomobil kullanımı, markaların üretimleri ile birlikte giderek artmaya başladı. Ancak menzilinin daha kısa olması ve özellikle aracın hızının artması ile daha da kısalması kullanıcıları düşündürmeye devam ediyor. Yeni batarya teknolojisinin hayata geçmesinin ardından yaşanabilecek menzil sorununun da tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. 

  Geliştirilen iki kimyasala sahip batarya henüz test aşamasında olmasına rağmen menzil sorununa şimdiden ciddi oranda etki etmiş durumda. İki farklı noktadan etki ettiği için giriş hücrelerinden birisi doğrudan motoru etkiliyor. Lityum, demir ve fosfat bileşenlerini de bünyesinde barındırdığı için hem dayanıklı hem de daha ucuz olması bekleniyor. 

  Bataryanın başka bir kısmı ise uzun menzillerde boşalan bataryanın doldurulması amacı ile kullanılıyor. Bir bölümü sürekli şarj edilir durumda olmayacağından dolayı, kullanım ömrünün normal bir bataryaya göre çok daha uzun olması bekleniyor. Yapılan çalışmaların bu menzilin artırılması için hala devam ettiği ifade edildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  BMW Yeni Bataryasıyla Sınırları Zorlayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et