R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi Başlıyor

  Instagram arama sonuçlarında kullanıcılara reklam göstermeye hazırlanıyor. Geçen hafta ücretli abonelik sistemini duyuran Instagram şimdi de bildirimlerde ve arama sonuçlarında reklam gösterecek. İşte detaylar.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  22.03.2023 16:25 1346 1 dk okuma süresi
  Instagram Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi Başlıyor
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarına daha fazla reklam seçeneği sunmak için yeni bir adım atıyor. Geçtiğimiz haftalarda onaylı rozet programını ücretli aboneliğe çeviren platform, şimdi de arama sonuçları ve bildirimlerde reklam gösterimi yapacak.

  Yapılan açıklamaya göre, Instagram kullanıcıları ana sayfalarında yaptıkları aramalarda karşılarına reklam gösterimleri çıkacak. Ayrıca takip ettikleri işletmelerin reklam tarzındaki bildirimlerini de alacaklar. Bu yeni reklam stratejisi, Facebook Ad Manager üzerinden yönetilecek ve reklam verenler istedikleri demografik ve ilgi alanlarına göre hedef kitlelerini belirleyebilecekler.

  Instagram yeni reklam modelini test ediyor

  Yeni reklam stratejisi beta sürecinde test ediliyor ve kullanıcıların hikâyelerde veya ana sayfada yaptıkları aramalarda reklam yerleştirmeleri uygulanacak. Reklamların içeriği, kullanıcının demografik özellikleri, ilgi alanları ve davranışlarına göre şekillendirilecek.

  Bunun yanı sıra, Instagram bildirimlerinde de reklam gösterimi yapacak. Kullanıcının takip ettiği ve bildirim izni verdiği işletmelerin etkinlikleri belirli dönemlerde kullanıcılara duyurulacak. Bu etkinlik duyuruları bir gün önce, 15 dakika önce ve etkinlik zamanı şeklinde ayarlanacak.

  Instagram'ın yeni reklam stratejisi sayesinde kullanıcılar, arama sonuçları ve bildirimlerinde reklam gösterimleri ile daha fazla marka ile etkileşime geçebilecekler. Ancak, reklam verenlerin de kullanıcıların ilgi alanlarına uygun ve kaliteli içerikler üretmeleri gerekecek.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Uçan Taksi Dönemi Resmen Dubai'de Başlıyor: İşte Detaylar!

  Dubai'nin uçan taksileri ile hava yolculuğu dönemi başlıyor. Joby Aviation ile BAE arasındaki anlaşma, ulaşımı kökten değiştirecek.

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Amazon Rufus Resmen Çıktı: Alışverişte Yapay Zeka Asistanı Dönemi Başlıyor!

  Amazon'un yapay zeka asistanı Rufus, alışveriş deneyimini kişiselleştirerek kullanıcıların en iyi ürünleri bulmasına yardımcı oluyor.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  Instagram Arama Sonuçlarında Reklam Gösterimi Başlıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et