R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, ChatGPT'nin Rakibi Bard'ı Kullanıma Sunuyor: İşte Bard'ın Sunduğu Özellikler

  Google, geçtiğimiz ay tanıttığı ChatGPT rakibi Bard'ın önizleme sürümünü kullanıma açtı. Şu anda sadece ABD ve İngiltere'deki kullanıcılar için erişilebilir olan Bard, aramanın yerine geçmeyecek ancak tamamlayıcı bir araç olarak kullanılacaktır.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  22.03.2023 14:57 1445 2 dk okuma süresi
  Google, ChatGPT'nin Rakibi Bard'ı Kullanıma Sunuyor: İşte Bard'ın Sunduğu Özellikler
  Son Düzenleme:

  Google, Bard'ın diğer ülkelerde ve daha fazla kullanıcıya ulaşmasının zaman alacağını belirtiyor. Şirket, genel erişim için herhangi bir hedef tarih vermemekte. Ancak kullanıcılar, bard.google.com adresindeki bir bekleme listesine katılabilecekler. Türkiye'deki kullanıcılar VPN kullanarak bekleme listesine katılabilir. Erişim hakkı kazanıldığında, Google size e-posta yoluyla bildirimde bulunacaktır.

  Bard, Arama Motoru Olarak Kullanılmayacak

  Bard, OpenAI'nin ChatGPT'si ve Microsoft'un Bing sohbet robotu gibi metin tabanlı istemlerle metin tabanlı çıktılar sunmaktadır. Google, Bard'ın yanlış veya olmayan bilgileri gerçek gibi sunabilecek yapay zeka sohbet botları arasında yer almasına rağmen, arama motorunun yerine geçmeyeceğini belirtiyor. Bard, daha çok "aramanın tamamlayıcısı" olarak konumlandırılıyor ve fikir alışverişinde bulunma, taslaklar oluşturma veya sadece sohbet etmek için kullanılacak bir araç olacak.

  Bard'ın Performansı ve Hızı

  Bard, ChatGPT ve Bing'ten daha hızlı olduğu söyleniyor. Bard, film tavsiyeleri veya bir çocuğun bowling oynamaya nasıl teşvik edileceği gibi sorulara verdiği cevaplarla dikkat çekiyor. Bard, her kullanıcı sorgusu için üç yanıt üretiyor, ancak bu yanıtların içeriği az çeşitlilik gösteriyor ve her yanıtın altında kullanıcıları ilgili bir Google aramasına yönlendiren "Google It" düğmesi bulunuyor.

  Bard'ın Halüsinasyon Görmeye Meyilli Yanları

  The Verge tarafından yapılan testler, Bard'ın zaman zaman halüsinasyon görmeye meyilli olduğunu ortaya koymaktadır. Bard, bağlamı koruyarak doğru yanıtlar verebildiği gibi, bağlamdan koparak yanlış bilgiler sunabilmektedir. Ayrıca, Bard'ın verdiği cevapların sınırlı olabileceği ve ifadelerini bazen yalnızca bir kaynağa dayandırabileceği gözlemlenmektedir.

   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  LG'den Yenilikçi Taşınabilir Ekran StanbyME Go: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  LG, bir bond çanta içerisinde taşınabilen ekran modelini tanıttı. StanbyME Go isimli ekran modeli, akıllı özellikleri sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Orta Segmentin Şampiyonu Belli Oldu: İşte En Hızlı Android Telefonlar!

  Dünyaca ünlü karşılaştırma platformu AnTuTu, mayıs ayındaki en hızlı orta segment Android telefonları açıkladı. Listenin ilk sırasında MediaTek yer alıyor!

  Garmin Fenix 7 Pro Serisi Geliyor: Gelişmiş Ekran Teknolojisi ve Üstün Özellikler

  Garmin Fenix 7 Pro serisi, gelişmiş ekranı ile vitrine çıkıyor. Bu akıllı saat, yenilikçi teknolojilerle donatılmış bir ekran sunarak eşsiz bir deneyim sunuyor.

  Google, ChatGPT'nin Rakibi Bard'ı Kullanıma Sunuyor: İşte Bard'ın Sunduğu Özellikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et