R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Abonelik Özelliği Türkiye’de Hizmete Açıldı! İşte El Yakan Instagram Abonelik Ücretleri!

  Instagram’ın Ocak 2022’den beri testlerini sürdürdüğü ücretli abonelik özelliğini Türkiye’deki kullanıcılara açtı. Abonelik hizmetinin kullanıma açılmasıyla Instagram Türkiye abonelik ücretleri de belli oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  14.05.2022 15:59 3079 3 dk okuma süresi
  Instagram Abonelik Özelliği Türkiye’de Hizmete Açıldı! İşte El Yakan Instagram Abonelik Ücretleri!
  Son Düzenleme:

  Çok uzun zamandır sosyal medya devi Instagram’a ücretli abonelik sisteminin geleceği konuşuluyordu. Meta, 2022’nin başı itibariyle Instagram’da ücretli abonelik sistemini denemeye başlamıştı. Sadece ABD’deki kullanıcılara açık olan ücretli abonelik sistemi testlerden başarıyla geçmişti. ABD’de Ocak’tan beri 0.99 Dolar ile 99.99 Dolar arasında değişen abonelik ücretleri sunan abonelik paketleriyle kullanılıyordu. 

  Instagram yaptığı son açıklamayla Instagram abonelik sistemini Türkiye’de de kullanıma açtığını belirtti. Instagram ücretli abonelik sistemi Türkiye’de TL cinsinden olacak şekilde fiyatlandırılıyor.

  Instagram, Onlyfans ile popüler olan aboneliğe dayalı içerik sistemine geçen ikinci sosyal medya platformu oldu. Daha önce 2021 yılında Twitter “bağış” sistemiyle çalışan “Süper Takip” özelliğini getirmişti.

  Instagram Türkiye Abonelik Ücretleri El Yakıyor

  Instagram’ın ücretli abonelik modelini Türkiye’de de kullanıma açtığını açıklamasının ardından PlayStore ve AppStore’deki uygulama tanıtım kısmını düzenledi. Instagram AppStore’de “Uygulama İçi Satın Alımlar” kısmını “Instagram Subscriptions” şeklinde farklı seçeneklerle doldurdu. PlayStore’de ise “Uygulama İçi Satın Alım” ibaresi eklendi. Instagram 1 aylık ücretli abonelik fiyatları 85 TL’ye kadar ulaşabiliyor.

  Instagram abonelik ücretleri

  Instagram Türkiye için belirlenen abonelik ücretleri aylık periyotta uygulanıyor. Buna göre 1 aylık Instagram ücretli abonelik fiyatları;

  • Instagram Subscriptions 72 abonelik paketi 60,99 TL
  • Instagram Subscriptions 77 abonelik paketi 60,99 TL
  • Instagram Subscriptions 194 abonelik paketi 84,99 TL
  • Instagram Subscriptions 191 abonelik paketi 84,99 TL

  Instagram’ın yayınlanan Türkiye abonelik ücretleri 2 fiyat şeklinde uygulanıyor. Bu şekilde standart fiyatlandırmanın dışında Instagram hesapları şartlara uygun olarak abonelik ücretlerini düzenleyebilecek. Meta, platformdaki abonelik sisteminin ücret uygulamaları noktasında Instagram içerik üreticilerinin daha özgürce hareket edebilmesini sağlıyor.

  Meta, Instagram ücretli abonelik modelinden 01.01.2023 tarihine kadar komisyon almayacak. Böylelikle içerik üreticileri gelen her yeni abonelik ücretinin tamamını kazanabilecek. 

  Instagram Abonelik Nasıl Başlatılır?

  Instagram ücretli abonelik sistemi, platformun kullanımı için bir abonelik modelini teşkil etmiyor. Platform daha çok içerik üreticileri desteklemeyi hedefliyor. Yani her bir Instagram hesabı için ayrı ayrı ücretli abonelik oluşturulabiliyor. Böylelikle o hesabın ücretli aboneliklere özel sunduğu/sunacağı ek özelliklerden yararlanılabiliyor.

  Instagram ücretli abonelik nasıl yapılır?

  1. Instagram ücretli abonelik için ilgili Instagram hesap sayfasına/profiline giriş yapın.
  2. Profildeki “Takip Et” butonunun sağ yanında “Abone Ol” seçeneği yer alır. Bu “Abone Ol” butonuna basın.
  3. Açılan abonelik sayfasında yeniden “Abone Ol” butonuna basın.
  4. Açılan abonelik ücreti ödeme sayfasında ödeme yapılacak kartı seçin ve “Abone Ol” butonuna basın.
  Instagram ücretli abonelik

  Instagram abonelik modeli 1 aylık olarak uygulanıyor. Abonelik iptali yapılmadığı sürece Google Play’de kayıtlı olan kartan otomatik olarak abonelik ücreti çekilir ve abonelik yenilenir.

  Instagram Ücretli Aboneliğin Avantajları Neler?

  Instagram’a gelen ücretli abonelik modeli, abonelik sisteminin bulunduğu Twitch, Onlyfans ve hatta Youtube platformlarındaki gibi ek özellikler kazandırıyor. Buna göre Instagram’da ücretli abonelik modelini kullanarak bir hesaba abone olunduğunda;

  • Abone Rozeti kazanılır. Bu rozet “abone olunan” hesaba mesaj gönderildiğinde veya paylaşımların altına yorum yapıldığında yorumdaki “kullanıcı adı” yanında dikkat çeken bir rozet yer almasını sağlar.
  • Abonelere özel hikaye ve canlı yayınlara katılım hakkı kazanılır. Abone olunan hesabın belirli aralıklarla yapacakları sadece “abonelere özel” canlı yayınları görme ve yanı sıra sadece “abonelere özel” Instagram hikaye paylaşımlarını görebilme imkanına sahip olunur.

  Instagram abonelik özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  Instagram Abonelik Özelliği Türkiye’de Hizmete Açıldı! İşte El Yakan Instagram Abonelik Ücretleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et