R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!

  Meta bünyesindeki Facebook Messenger, yakında SMS desteğini sonlandırıyor. Bu değişiklikle birlikte Messenger, temel bir SMS uygulaması olarak işlevini yitirecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.08.2023 13:15 1997 1 dk okuma süresi
  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!
  Son Düzenleme:

  Birçok kişi, Facebook Messenger'ın Android cihazlarda bir SMS uygulaması olarak kullanılabildiğini biliyor. Facebook Messenger, bu özellikle kullanıcılarına telefonlarında varsayılan SMS uygulaması yerine Messenger'ı kullanma seçeneği sunuyordu. Ancak yakın zamanda alınan bir karara göre, bu destek sona erecek.

  Facebook Messenger SMS Özelliği Kalkıyor

  Messenger, Eylül 2023'te bu özellikten vazgeçmeye hazırlanıyor. 2016 yılında hayata geçirilen bu özellik, yaklaşık yedi yıl sonra sonlandırılıyor. 

  Facebook'un resmi destek belgesine göre, 28 Eylül 2023'ten itibaren kullanıcılar, uygulamayı güncellediklerinde artık Messenger üzerinden SMS alıp gönderemeyecekler.

  Yeni Varsayılan SMS Uygulamasına Geçiş

  Meta, bu değişikliğin ardından kullanıcılarına telefonlarının varsayılan SMS uygulamasını değiştirmelerini öneriyor. Bu, Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar > SMS uygulaması adımlarını takip ederek kolayca yapılabilir. 

  Bu değişikliği 28 Eylül 2023'ten önce yapmazsanız, telefonunuz otomatik olarak başka bir varsayılan mesajlaşma uygulamasına geçecek. Bu değişikliklerin, kullanıcıların SMS ihtiyaçlarına nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  Huawei Eyewear 2 Geliyor: Akıllı Güneş Gözlüğü, Yakında Tanıtılacak!

  Huawei, Eyewear 2 akıllı güneş gözlüğünü tanıtacak. Yeni model, 15 Mayıs'taki yaz etkinliğinde duyurulacak ve teknoloji tutkunlarını heyecanlandıracak.

  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et