R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!

  Meta bünyesindeki Facebook Messenger, yakında SMS desteğini sonlandırıyor. Bu değişiklikle birlikte Messenger, temel bir SMS uygulaması olarak işlevini yitirecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.08.2023 13:15 1816 1 dk okuma süresi
  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!
  Son Düzenleme:

  Birçok kişi, Facebook Messenger'ın Android cihazlarda bir SMS uygulaması olarak kullanılabildiğini biliyor. Facebook Messenger, bu özellikle kullanıcılarına telefonlarında varsayılan SMS uygulaması yerine Messenger'ı kullanma seçeneği sunuyordu. Ancak yakın zamanda alınan bir karara göre, bu destek sona erecek.

  Facebook Messenger SMS Özelliği Kalkıyor

  Messenger, Eylül 2023'te bu özellikten vazgeçmeye hazırlanıyor. 2016 yılında hayata geçirilen bu özellik, yaklaşık yedi yıl sonra sonlandırılıyor. 

  Facebook'un resmi destek belgesine göre, 28 Eylül 2023'ten itibaren kullanıcılar, uygulamayı güncellediklerinde artık Messenger üzerinden SMS alıp gönderemeyecekler.

  Yeni Varsayılan SMS Uygulamasına Geçiş

  Meta, bu değişikliğin ardından kullanıcılarına telefonlarının varsayılan SMS uygulamasını değiştirmelerini öneriyor. Bu, Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar > SMS uygulaması adımlarını takip ederek kolayca yapılabilir. 

  Bu değişikliği 28 Eylül 2023'ten önce yapmazsanız, telefonunuz otomatik olarak başka bir varsayılan mesajlaşma uygulamasına geçecek. Bu değişikliklerin, kullanıcıların SMS ihtiyaçlarına nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Messenger’da Uçtan Uca Şifreleme Dönemi Başlıyor: İşte Detaylar!

  Messenger’ın uçtan uca şifreleme özelliği, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini ön plana çıkarıyor. Güvenli iletişim için yeni bir dönem başlıyor.

  Messenger ve Instagram Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kaldırılıyor: Yeni Dönem Başlıyor

  Meta, Messenger ve Instagram arasındaki sohbet bağlantısını sona erdiriyor. Şirket, nedeni açıklamasa da Dijital Piyasalar Yasası'nın etkili olabileceği düşünülüyor.

  Netflix ile Anlaşma Tamam: Hades Mobil Versiyonu Yakında Geliyor!

  Netflix, mobil oyun dünyasını zenginleştirmeye devam ediyor. Yakında The Dragon Prince: Xadia, La Casa De Papel, Hades, Braid ve Death’s Door gibi oyunlar platformdaki yerini alacak.

  Meta’dan Yeni Bir Hamle: Instagram'ın Yayın Kanalları, Facebook ve Messenger'a Geliyor!

  Meta, Instagram yayın kanallarını Facebook ve Messenger'a da getiriyor. Özellik, kullanıcıların takip ettikleri kişilerden anlık güncellemeler almasını sağlıyor

  Facebook Messenger Yakında SMS Desteğini Sonlandırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et