R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11, Artık Desteklenmeyen Bilgisayarlara Yüklenemeyecek!

  Microsoft, Windows 11 için desteklemeyeceği işlemcilerin güncellenmiş listesini yayınladı. Aynı zamanda, bu işletim sisteminin uyumsuz bilgisayarlarda kullanılmasının önüne geçmek amacıyla bazı önlemler alacağını duyurdu. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.08.2023 15:00 2180 1 dk okuma süresi
  Windows 11, Artık Desteklenmeyen Bilgisayarlara Yüklenemeyecek!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 için desteklenen Intel ve AMD işlemcilerin listesini güncelledi. Şirket, henüz piyasada olmayan AMD işlemcileri ile yeni Ryzen işlemcileri de listeye ekledi. 

  Bununla birlikte daha önce uyumlu işlemciler listesinde yer alan birçok Intel işlemci bu listeden çıkarıldı. Bu durum, Windows 11'i kullanmak isteyen kişilerin dikkate alması gereken önemli bir değişiklik.

  Desteklenmeyen İşlemciler ve Windows 11

  Windows 11, bilinen sürüm 25905 itibarıyla desteklenmeyen işlemcilerle çalışmayı reddediyor. Microsoft, daha önce desteklenmeyen işlemcilere sahip PC’lerde Windows 11'i kurabilen kullanıcılara artık bu olanağı sağlamayacak. 

  Bu durum, Windows 11'in desteklenmeyen donanımlarda çalışmasını engelleyeceği anlamına geliyor.

  Bypass Programlarının Sonu mu Geliyor?

  Bypass programları arasında yer alan Rufus ve Ventoy gibi programlar, Windows 11’in desteklenmeyen bilgisayarlara kurulmasına yardımcı oluyordu

  Ancak, yeni güncellemelerle birlikte TPM bypass işlemi de artık etkili olmayabilir. Microsoft, bu tür programların kullanımını engellemeye yönelik adımlar atıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'e Yeni Bir Özellik Geliyor: Başlat Menüsüne Web Site Önerileri Eklenecek!

  Microsoft, Windows 11 Başlat menüsündeki 'Önerilen' bölümünü tarama geçmişini baz alarak kullanıcılara site tavsiyeleri sunacak şekilde yeniden yapılandırıyor.

  Fiat’tan Müjde Geldi: Fiat Egea Limited Özel Serisi Artık Türkiye'de!

  Sedan ve Cross karoser alternatifleriyle piyasaya çıkan Fiat Egea Limited özel serisi benzersiz, estetik ve dinamik tasarım unsurlarıyla dikkat çekiyor.

  Türkiye Kart Geliyor: Artık Her Şey Tek Kartta Toplanacak!

  Tüm şehirlerde geçerli olacak Türkiye Kart, vergi ödemelerinden taşımaya, otobüslerden yiyecek içecek otomatlarına kadar birçok alanda kullanım olanağı sunacak.

  Twitter'da Beğeniler Artık Gizlenebilecek: İşte Adım Adım Beğeni Gizleme!

  Twitter'a beğeni gizleme özelliği geldi. X veya eski ismiyle Twitter'da beğenileri gizleme, birkaç basit adımla hızlıca gerçekleştirilebilecek.

  Windows 11, Artık Desteklenmeyen Bilgisayarlara Yüklenemeyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et