R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Sonrası Twitter'dan Geçiş Yapabileceğiniz Platformlar

  Twitter'ın yerini alabilecek bir site var mı? Twitter sonrası daha iyi bir sosyal medya deneyimi için bazı seçenekleriniz var.

  Omer Dursun Omer Dursun 01.05.2022 23:49 1246 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Sonrası Twitter'dan Geçiş Yapabileceğiniz Platformlar
  Son Düzenleme:

  Elon Musk Twitter'ı satın alıyor olabilir, ancak Twitter, zaten uzun süredir kripto takıntılı Silikon Vadisi yöneticileri tarafından kontrol ediliyordu. Musk'ın Twitter hamlesi sonrasında geçiş yapabileceğiniz mikroblogları listeledik.

  Twitter'ın yerini tutabilecek, Twitter kadar popüler bir mikroblog maalesef yok. Ancak Twitter'dan daha yavaş olsa da, küçük ölçekli bloglama, topluluk ve ilginç sohbet için birkaç farklı seçenek var.

  Mastodon

  Twitter'ın biçim ve işlev açısından en belirgin değişimini yansıtan Mastodon olabilir. Teorik olarak, oldukça spesifik bir konuya (örneğin masa oyunları) odaklanan bir Mastodon örneğinin ve öğle yemeğinde ne yediğinizi paylaşabileceğiniz daha genelleştirilmiş örneklerin bir parçası olmak mümkündür. 

  Mastodon

  Buradaki fikir, kullanıcıların daha fazla kendilerini ön plana çıkarması ve dolayısıyla Twitter'daki tüm kullanıcıların içinde bulunduğu büyük daha dostça olmasıdır. Yine de daha fazla kullanıcı Mastodon'a göç ettikçe, bazı artan sorunlar bekliyoruz. Mastodon'un web sitesi, trafikteki artışın ardından bugün kısa bir süreliğine kapandı.

  Discord

  Discord sunucuları, belirli bir topluluğa veya konuya dayalı sohbet odalarıdır. Bildiğiniz hemen hemen her internet kişiliğinin, özellikle video oyunları veya video oyunu içerik oluşturucusu hakkında bir Discord sunucusu vardır.

  Başlangıçta Discord, özellikle oyuncular için bir sohbet hizmetiydi, ancak zamanla, oyuncu olmayanlar, arkadaşlarına ayak uydurmanın bir yolu olarak siteye akın etti. Kaydolduğunuzda kendi sunucunuzu oluşturma seçeneğiniz vardır, ancak çoğu zaman başka birininkine katılmak daha kolaydır.

  Tumblr

  Tumblr, Twitter alımı sonrasında popülerlik kazandı. Animasyonlu giflere bakmak için Twitter'daysanız, Tumblr'ın yakın zamanda gişe rekorları kıran bir filmin fanart veya yüksek kontrastlı ekran görüntülerini yayınlamak için varsayılan yer olduğunu söyleyebiliriz. 

  Tumblr

  Neocities

  Twitter'dan önceki interneti özlüyor musunuz? Neocities, her kullanıcının HTML olarak kodlanmış kendi web sitesini oluşturmasına ve barındırmasına izin verir. Neocities'deki her site, platformla nelerin mümkün olduğunu da gösteren, göz atılabilir bir site galerisine eklenir. 

  Forumlar

  Forumlar, internette tartışma için varsayılan yerdi, ancak modası geçti. Genel olarak konuşursak yavaş hareket ederler ve çok fazla iş gerektiren içerik denetimi gerektirirler. Bununla birlikte iyi yönetilen, daha yavaş hareket eden bir topluluk bulmak, düşüncelerinizi boşluğa atmak yerine, aslında diğer insanlarla konuşuyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

  Kendi sorunları olmasa da, video oyunlarına odaklanan ResetEra ve hatta kullanıcıların kendi özel alt forumlarını oluşturmalarına izin veren Reddit gibi uzun süredir devam eden forumlar, internetin olmamasını dileyen insanlar için alternatif olabilir.

  Haber bültenleri

  Twitter'ın bilgi alma konusunda milyonlarca insana ev sahipliği yaptığını göz ardı edemeyiz. Haberleri takip etmek için Twitter'ı kullanan insanlar, haber bültenleri aracılığıyla gündemi yakalayabilir.

  Fiziksel bir dergi yapmakla ilgilenmiyorsanız, Tinyletter veya Substack gibi haber bülteni hizmetleri aracılığıyla kendi derginizi oluşturabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Sayes
   Sayes 3 ay önce
   Mastodon @antalya aldık bakalım :)

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1026

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 556
  Elon Musk Sonrası Twitter'dan Geçiş Yapabileceğiniz Platformlar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et