R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Elon Musk, yine bir konu hakkında konuştu ve yine birilerini kızdırmayı başardı. Musk, bu defa politik görüşü üzerinden belirli bir kesimi hedefe aldı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.04.2022 23:30 949 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!
  Son Düzenleme:

  İnternet dünyasının gündemden düşmeyen ve düşmeyecek gibi de görünen ismi Elon Musk, uzun süredir Twitter’ın tamamını satına almak istemesi ve bu konu hakkındaki açıklamalarıyla gündemden düşmüyordu. Musk bu defa olaya daha farklı bir pencereden değerlendirme getirdi ve politik bir açıklamayla gündemde yer aldı. 

  Elon Mus, Twitter hesabından attığı tweet’te sosyal medya platformlarına ilişkin kendince “ideal” politikasının ne olması gerektiğini anlattı. Musk açıklamasında sosyal medya platformlarında uygulanması gereken politikanın, mutlaka en aşırı sol veya en aşırı sağ kesiminin %10 oranındaki kısmının mutsuz olmasını sağlama yönünde olması gerektiğini belirtti. Bunun bir sosyal medya platformu için en iyi politika olduğunu vurguladı.

  Bir sosyal medya platformunun politikaları, soldaki ve sağdaki en uç %10'luk kesim eşit derecede mutsuzsa iyidir.

  Her iki tarafın mutsuzluğu, platforma fayda sağlıyor

  Elon Musk aslında bu açıklamasıyla tamamen bir yönetici yaklaşımını ortaya koyuyor. Zira her kesimden de aynı seviyede mutsuzluk olması, ortaya platform üzerinde dönecek daha fazla tartışma ve atışmayı tetikliyor. Böylelikle sosyal medya daha fazla aktiflik ve daha fazla popülerlik yakalayabiliyor. Ayrıca söz konusu tartışmalara dışarıdan gelecek katılımlarda, platformun büyümesini sağlıyor.

  Elon Musk’un son açıklamasının kullanıcı deneyimini arttırma etkisi de yok değil. Ancak doğru sınırlamalar yerine getirilmesi ve buna uyulması, hedeflene tartışmaların “sosyal medya politikaları” çerçevesinde kalması sağlanabiliyor.

  Elon Musk’un son açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar veya R10.NET Forum’dan düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  800 Bin TL'ye Sıfır Faiz Araç Kredisi Kampanyası 20 Mayıs'ta Sona Eriyor!

  Togg, T10X modelini kullanıcılarla buluşturmaya devam ederken, 800 bin TL'ye sıfır faiz kampanyası 20 Mayıs Pazartesi günü sona eriyor. Süreci devam eden ve aktif siparişi olan kullanıcılar,

  New York Borsası Haftanın Son İşlem Gününe Yatay Seyirle Başladı

  New York Borsası haftanın son işlem gününe yatay seyirle açıldı. Açılışta Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışla 39.911,72 puana çıkarken, S&P 500 endeksi yüzde 0,11 artarak 5.303,10 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,06 artışla 16.708,49 puana tırmandı.

  Sony'nin Ultra Hassas Mikrocerrahi Robotu: Mısır Tanesi Dikme Yeteneği ile Dikkat Çekiyor

  Sony'nin ultra hassas mikrocerrahi robotu, cerrahlara en küçük dokularda bile üstün hassasiyetle müdahale imkanı sunarak mikrocerrahide yeni bir dönem başlatıyor.

  Fed'in Faiz Politikası Üzerine Neel Kashkari'den Önemli Açıklamalar

  Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, enflasyonun yönünü anlamadan faiz oranlarını değiştirmemek gerektiğini belirtti.

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et