R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Elon Musk, yine bir konu hakkında konuştu ve yine birilerini kızdırmayı başardı. Musk, bu defa politik görüşü üzerinden belirli bir kesimi hedefe aldı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.04.2022 23:30 298 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!
  Son Düzenleme:

  İnternet dünyasının gündemden düşmeyen ve düşmeyecek gibi de görünen ismi Elon Musk, uzun süredir Twitter’ın tamamını satına almak istemesi ve bu konu hakkındaki açıklamalarıyla gündemden düşmüyordu. Musk bu defa olaya daha farklı bir pencereden değerlendirme getirdi ve politik bir açıklamayla gündemde yer aldı. 

  Elon Mus, Twitter hesabından attığı tweet’te sosyal medya platformlarına ilişkin kendince “ideal” politikasının ne olması gerektiğini anlattı. Musk açıklamasında sosyal medya platformlarında uygulanması gereken politikanın, mutlaka en aşırı sol veya en aşırı sağ kesiminin %10 oranındaki kısmının mutsuz olmasını sağlama yönünde olması gerektiğini belirtti. Bunun bir sosyal medya platformu için en iyi politika olduğunu vurguladı.

  Bir sosyal medya platformunun politikaları, soldaki ve sağdaki en uç %10'luk kesim eşit derecede mutsuzsa iyidir.

  Her iki tarafın mutsuzluğu, platforma fayda sağlıyor

  Elon Musk aslında bu açıklamasıyla tamamen bir yönetici yaklaşımını ortaya koyuyor. Zira her kesimden de aynı seviyede mutsuzluk olması, ortaya platform üzerinde dönecek daha fazla tartışma ve atışmayı tetikliyor. Böylelikle sosyal medya daha fazla aktiflik ve daha fazla popülerlik yakalayabiliyor. Ayrıca söz konusu tartışmalara dışarıdan gelecek katılımlarda, platformun büyümesini sağlıyor.

  Elon Musk’un son açıklamasının kullanıcı deneyimini arttırma etkisi de yok değil. Ancak doğru sınırlamalar yerine getirilmesi ve buna uyulması, hedeflene tartışmaların “sosyal medya politikaları” çerçevesinde kalması sağlanabiliyor.

  Elon Musk’un son açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar veya R10.NET Forum’dan düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1110

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et