R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Elon Musk, yine bir konu hakkında konuştu ve yine birilerini kızdırmayı başardı. Musk, bu defa politik görüşü üzerinden belirli bir kesimi hedefe aldı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.04.2022 23:30 366 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!
  Son Düzenleme:

  İnternet dünyasının gündemden düşmeyen ve düşmeyecek gibi de görünen ismi Elon Musk, uzun süredir Twitter’ın tamamını satına almak istemesi ve bu konu hakkındaki açıklamalarıyla gündemden düşmüyordu. Musk bu defa olaya daha farklı bir pencereden değerlendirme getirdi ve politik bir açıklamayla gündemde yer aldı. 

  Elon Mus, Twitter hesabından attığı tweet’te sosyal medya platformlarına ilişkin kendince “ideal” politikasının ne olması gerektiğini anlattı. Musk açıklamasında sosyal medya platformlarında uygulanması gereken politikanın, mutlaka en aşırı sol veya en aşırı sağ kesiminin %10 oranındaki kısmının mutsuz olmasını sağlama yönünde olması gerektiğini belirtti. Bunun bir sosyal medya platformu için en iyi politika olduğunu vurguladı.

  Bir sosyal medya platformunun politikaları, soldaki ve sağdaki en uç %10'luk kesim eşit derecede mutsuzsa iyidir.

  Her iki tarafın mutsuzluğu, platforma fayda sağlıyor

  Elon Musk aslında bu açıklamasıyla tamamen bir yönetici yaklaşımını ortaya koyuyor. Zira her kesimden de aynı seviyede mutsuzluk olması, ortaya platform üzerinde dönecek daha fazla tartışma ve atışmayı tetikliyor. Böylelikle sosyal medya daha fazla aktiflik ve daha fazla popülerlik yakalayabiliyor. Ayrıca söz konusu tartışmalara dışarıdan gelecek katılımlarda, platformun büyümesini sağlıyor.

  Elon Musk’un son açıklamasının kullanıcı deneyimini arttırma etkisi de yok değil. Ancak doğru sınırlamalar yerine getirilmesi ve buna uyulması, hedeflene tartışmaların “sosyal medya politikaları” çerçevesinde kalması sağlanabiliyor.

  Elon Musk’un son açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar veya R10.NET Forum’dan düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi. Musk, umduğunu bulamadığını ve gelirlerin düşük olduğunu duyurdu.

  Elon Musk Son Açıklamasıyla Yine Tepkileri Üzerine Çekmeyi Başardı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et