R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Müjdeyi Verdi: Araç Sahipleri Artık Evden Oyun Oynayabilecekler!

  Tesla oyun oynamayı kolaylaştıracak yeni bir yönteme sahip oluyor. Bu özellik ile birlikte artık evde oyun oynanabiliyor hale gelecek. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.12.2022 19:56 1290 2 dk okuma süresi
  Tesla Müjdeyi Verdi: Araç Sahipleri Artık Evden Oyun Oynayabilecekler!
  Son Düzenleme:

  Tesla, sunduğu muazzam araçlarla ön plana çıkıyor. Daha önce Elon Musk, Twitter’da bir anket paylaşmıştı. Bu ankette Tesla araçlarında bilgisayar oyunlarının oynama desteği olup olmaması gerektiği sorulmuştu. Pek çok kişi bu fikri desteklemişti. Ardından Tesla’nın yeni modellerinde bilgisayar oyunları oynamak mümkün hale geldi. Araçlardaki en iyi özelliklerden birisi, hiç şüphesiz ki kaliteli oyun oynama. Atılan bu adım ile birlikte yolcular, yolda giderken oyun oynamaya başladı. Duyurulan yenilik ile birlikte artık arabadaki konsol da eve bağlanabilecek.

  Tesla evinde konsol olmayanlar için oyun oynamaya imkan kılacak

  Tesla, yeni model araçlarında daha önce oyun oynama özelliği eklemişti. Bununla birlikte şirket, uzun süredir Steam kütüphanesini panele eklemeye çalışıyordu. Çalışmalar sonunda meyvesini verdi ve Steam kütüphanesi araçtaki konsolun içerisine eklenmiş oldu.

  Tesla, bununla da durmadı ve kullanıcılar için bir yenilikten daha bahsetti. Buna göre oyuncular, evinden arabaya bağlanabilecek. Yani arabadaki konsol ile evden oyun oynanabilecek. Bunun için Steam Link uygulaması kullanılıyor.

  Steam Link, yerel ağ üzerinden veri aktarımı sağlıyor. Bir nevi bulut tabanlı oyun hizmeti gibi. Tabii yerel ağ olduğu için bağlantı, neredeyse 0 gecikme ile hallediliyor. Burada önemli olan husus internet bağlantısının ve donanımların kalitesi.

  Tesla oyun performansı ile ilgili Reddit’te bir video paylaşıldı. Bu videoda yer alan açıklamada şu yazıyor: “Garajda oynayamıyor musun? Apple TV, Steam Link ile beraber güzel çalışıyor”. Videoda ise Cyberpunk 2077 oyununun oynandığı görülüyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi oyuna Tesla’daki konsoldan bağlanılıyor.

  Tesla’nın sunduğu sistem özellikleri

  Tesla, sunduğu bu özelliklerle beraber harika oyun deneyimine imza atmış durumda. Bununla birlikte kullanıcılar oyun konsolunun teknik detaylarını merak ediyor. Bu başlık altında Tesla Model S Plaid’i ele alacağız. Bu araçtaki oyun konsolunun özelliği, bilgisayar oyunlarının oynanabilmesi. Cyberpunk 2077, The Witcher 3, GTA V, Red Dead Redemption 2 ve Death Stranding gibi pek çok oyun oynanabiliyor.

  Oyun konsolu ile ilgili yapılan açıklamada konsolun gücü 10 teraflops olarak paylaşıldı. PlayStation 5’in 10.3 teraflops olduğunu açıklayalım. Yani Tesla Model S Plaid, çok güçlü bir sisteme sahip. Araç içerisinde yer alan işlemci olarak AMD Ryzen tercih edilmiş durumda. GPU tarafında ise AMD RDNA 2 destekli bir modele yer veriliyor.

  Özet geçmek gerekirse Tesla oyun keyfini en iyi şekilde sunmaya gayret ediyor. En güçlü oyunlar dahi bu platformda rahatlıkla çalışıyor. PlayStation 5 ile yarışan konsolun eve bağlanması da ayrı bir zevk katıyor. Evinde oyun konsolu veya oyun bilgisayarı olmayanlar için bu büyük bir olanak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  Steam, En Çok Satan Oyunları Açıkladı: Hogwarts Legacy Rakiplerine Fark Attı!

  Steam, en çok satın alınan oyunları açıkladı. Buna göre Steam'de en çok satan oyun, Hogwarts Legacy oyunu oldu!

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  Tesla Müjdeyi Verdi: Araç Sahipleri Artık Evden Oyun Oynayabilecekler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et