R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sega’nın Süper Oyun projesinin detayları belli oldu! 2 Büyük Efsane Oyunu Geri Getiriyor!

  Sega, uzun bir sessizliğin ardından yine büyük bir ses yaratarak gelecek gibi görünüyor. Nisan ayı başında süper gizli oyun dizisi projesinde olduğu ortaya çıkan Sega’nın getireceği oyunlarda belli olmaya başladı. 2 büyük sürpriz var!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.04.2022 17:29 216 2 dk okuma süresi
  Sega’nın Süper Oyun projesinin detayları belli oldu! 2 Büyük Efsane Oyunu Geri Getiriyor!
  Son Düzenleme:

  Nisan ayı başında ortaya atılan iddiaya göre Sega, son derece gizli bir şekilde “Süper Oyun” projesini yürütüyordu. Ancak Sega tek bir oyun değil bir dizi “AAA oyunu” üzerinde çalışma gerçekleştiriyor. Büyük bütçeyle çalışmalarını sürdürdüğü oyunlardan 2 tanesi bugün belli oldu. Bloomberg’in haberine göre Sega, efsanevi iki oyunu Jet Set Radio ve Crazy Taxi ile yeniden geri geliyor.

  Sega’nın, Jet Set Radio ve Crazy Taxi dışında biri birinci şahıs nişancı olmak üzere iki projenin daha üzerinde çalıştığı belirtiyor.

  Şirket, Crazy Taxi’nin yeniden geliştirilmesi konusunda 1 yılı aşkın süredir çalışma gerçekleştiriyor. Ancak oyunun gelişinin en azından 1 veya 2 yıl daha alabileceği belirtiliyor. 

  Fortnite örneğinde hareket ediyor

  Sega yinelenen gelir kaynakları geliştirmek ve yanı sıra çevrimiçi topluluklar oluşturmak için özel çalışma gerçekleştiriyor. Bunun içinde yol haritasını Fortnite ile çıkartıyor. Sega’nın sürdürdüğü “Süper Oyun” projesinin NFT konusunda da yeni atılımları beraberinde getireceği de yüksek ihtimal.

  Jet Set Radio 20.yılını kutluyor

  Crazy Taxi and Jet Set Radio

  Jet Set Radio, Crazy Taxi kadar şanslı değildi. Crazy Taxi, Atari döneminden gelmesine rağmen farklı platformlara yönelik spin-off gibi çeşitli versiyonlarıyla hareketliliğe sahipti. İlk olarak Dreamcast'te piyasaya sürülen, ardından Xbox için yeniden yapılan ve ardından her türlü daha modern donanımda yeniden yayınlanan Jet Set Radio, müzik, grafiti ve paten sentezini içeren 20 yıl sonra bile konsolda göze çarpan bir oyun olmayı başardı. 

  Aradan geçen çok uzun bir sürenin ardından oyuncular seriye devamın gelmeyeceği kanısına varmıştı. Tam bu anda da Sega’dan çok ilginç zamanlamalı bir duyuru geldi. 

  Sega, Jet Set Radio’nun geri dönüşünü, beri farklı bir ekip tarafından yürütülen Jet Set'e o kadar yakın bir oyun olan Bomb Rush Cyberfunk'u yapmak için çalışmalara başladığı dönemde açıkladı. Hatta Jet Set Radio’nun bestecisi Hideki Naganuma'yla anlaşmaları Sega’yı rahatsız etmişe de benziyor.

  Sega’nın gelecek yeni oyunlarında NFT olup, olmayacağı henüz netlik kazanmış değil. Ancak şirket geçtiğimiz yıl NFT planını askıya almıştı. Bununla birlikte yapılan son açıklamada bulut oyunlarının ve yanı sıra NFT’nin gelecek oyun dünyasını inşa ettiğine vurgu yapıldı.

  Efsane oyunların geri dönüşü hakkında siz ne düşüyorsunuz? Sence efsanelerine yakışır bir dönüş olur mu?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • zeyrekli
   zeyrekli 3 ay önce
   Sega ısrarla var olmaya devam ediyor ya:) Eski efsanelerin hala ses getirmeye devam etmesi hoşuma gidiyor.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  Sega’nın Süper Oyun projesinin detayları belli oldu! 2 Büyük Efsane Oyunu Geri Getiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et